Dziwny brak połączenia na jednym komputerze

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TOTAL
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-08, 04:30
Lokalizacja: wwwa

Dziwny brak połączenia na jednym komputerze

Post autor: TOTAL »

Mam dziwny problem na komputerze stacjonarnym, od kilku godzin i mimo resetów, nie ma transmisji internetowej mimo, ze aplikacja plus wskazuje uzyskanie połączenia, a sygnał jest mocny.

Przejawia się to tak, że ani program pocztowy, ani przeglądarki nie mają netu, a modem z aero2 w ogóle nie łączy z hyperlinkiem.

Żeby było śmieszniej, na drugim komputerze i plus i aero2 działają, czyli po stronie modemów wszystko okay..


Oba komputery są na widows 7. przy firewallu nie grzebałem, w ogóle nie zmieniałem nic w ustawieniach windowsa, anie poszczególnych programów.

Jak się zabrać do usuwania takiego problemu?
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Dziwny brak połączenia na jednym komputerze

Post autor: kordirko »

Zacznij od podstawowej diagnostyki.
Otwótrz terminal (menu Start/Uruchom - cmd +enter)
Komendą ping 8.8.8.8 zobacz czy pinguje do dns google.
Komendą ipconfig /all wyświetl konfigurację połączeń, poszukaj czy jest jakakolwiek,
czy jest przypisany adres ip i jaki,
czy jest brama domyślna, czy są adresy dns, puść ping do tych adresów .....
a potem to już zależy od tego co diagnostyka pokaże
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Dziwny brak połączenia na jednym komputerze

Post autor: witoj »

TOTAL pisze:problem na komputerze stacjonarnym, od kilku godzin i mimo resetów
A pamiętasz co mogło się zmienić z przed kilku godzin? może coś się stało ze sprzętem lub coś wpięte do PC nie dokładnie jest ? kable usb lub inne.
TOTAL
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-08, 04:30
Lokalizacja: wwwa

Re: Dziwny brak połączenia na jednym komputerze

Post autor: TOTAL »

Nic nie zmieniałem. Do usb nic nie podłączyłem. Udało mi się naprawić reinstalując modem, ale poprawa była tylko na jedną sesję windows'a - do pierwszego uśpienia.

W końcu użyłem system restore. Póki co, jest okay.

Jest ostatnio problem pokrewny, że gdy podłączam mp3kę (sansa clip z rockboxem), windows traci kontakt z modemem, ale wtedy "wystarczy" odłączyć modem i ponownie podłączyć.

Dziwne, bo kiedyś tak nie było. Jak taki konflikt wyeliminować? Jest to trochę uciążliwe, bo mp3 podłączam dość często.
ODPOWIEDZ