Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: frutis »

GAYGER pisze:Witam.

Niestety MobiLink 2x nie widzi mojego modemu wcale...
Przypominam że mówimy o modemie DELL 5520 czyli DELL'owej wersji EU870D.
Aby ten modem w_ogóle był widziany przez MobiLink 3 musiałem mu podłożyc sterowniki DELL bo sterowniki z MobiLinka go nie widziały.

Tak czy inaczej, wydaje mi się że... To nie kwestia MobiLinka... Tylko kwestia tego że dane GPS nie są przesyłane na port COM.
Oczywiście problem ten sprawdzalem na dwóch niezależnych i z goła innych laptopach.
Antene podłaczałem zarówno do wotu A jak i M lub uzywałem systemu dwuantenowego.

Prawdopodobnie potrzebna jest jakaś komenda heyes którą wybiera się standard danych GPS.
Drugia gorsza teoria to to że ta wersja modemu jest okrojona i nie ma odbiornika GPS na płycie, w co szczerze wątpię.


Pozdrawia.
Marcin.
Sprawdź czy możesz zainstalować tego managera. Jeśli Ci się uda to będziesz mógł spróbować uruchomić GPS dodając wpis w rejestrze. Jeśli się nie uda:

1. Zainstaluj MobiLink2
2. Zainstaluj ręcznie modem używając driverów z załącznika
3. Spróbuj uruchomić GPS za pomocą GPSModule

Inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy.

frutis
GAYGER
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-11, 18:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: GAYGER »

Witam!

Niestety, aplikacja od della nie instaluje się.
Pojawia się komunikat no dell compatible system, czemu się specjalnie nie dziwie bo to MSI U123H.
Właśnie z tego powodu zmuszony byłem kombinować z podkładaniem sterowników (od tego własnie pakietu oprogramowania), żeby w_ogóle ten modem zobaczył się w systemie.
A może skopiujesz mi już zainstalowany program i spróbuję go odpalić, może to coś pomoże?

Pozdrawiam.
Marcin Wawrowski.

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-02-09, 01:32 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2010-02-09, 01:32 przez GAYGER, łącznie zmieniany 1 raz.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: frutis »

Przez przypadek wrzuciłem nie ten installer Della. Poprawny plik do pobrania tutaj. Sprawdź czy da się zainstalować na komputerze innym niż Dell.
GAYGER
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-11, 18:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: GAYGER »

Witam!

Ta aplikacja Della którą mi przesłałeś zainstalowała się na moim laptopie, choć z trudem, bo pod koniec nie chciała kończyć instalacji (wisiała) ale to prawdopodobnie wina tego że to nic innego jak MobiLink tylko że z inna skórką, a mobilinków tam instalowałem bądź ile i na pewno to namieszało w systemie.
Po zainstalowaniu i zmianie klucza w rejestrze faktycznie i włączeniu w dellowym oprogramowaniu opcji GPS na porcie COM GPS'a pojawiły się dane GPS. Wygląda na to że GPS zaczął działac. Nie testowałem go w terenie bo nie mam anteny do GPS(nie mam nic podłączonego do gniazda M). Jak tylko zamontuję antenę to powiem jak to działa w terenie.

Gorsza sprawa to to że aplikacja DELL'owa wykrzacza się przy zamykaniu systemu (pokazuje zię zamykanie wymuszone dwóch jakichś elementów składowych jej oprogramowania podobnie jak w starszych wersjach MobiLinka) co mnie wybitnie denerwuje, poza tym nie wiadomo czy będzie poprawnie działać przy WIN7. Więc chyba koniecznym jest szukanie innego rozwiązania.

Tak czy tak wielkie dzięki za pomoc i za przesłanie aplikacji.

Nasuwa się jednak pytanie. W jaki sposób oprogramowanie DELLowe włącza obsługę GPS. Mnie się wydaje że albo wysyła do modemu jakaś komendę AT, pytanie jaką, albo... wysyła jakieś polecenie na port COM sterowania modemem.
Pytanie jaka komenda... albo jakie dane...
Bo jeśli to komenda AT to można by ją wpisać na stałe w ustawianiach portu.
Może ktoś z was ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam.

Marcin.

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2010-02-11, 02:19 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font> Tego to nawet ja nie mogłem ścierpieć.

[ Dodano: 2010-02-11, 15:24 ]
Ja też jak czytam swoje teksty to sie śmieję z błędów.
No ale w końcu jestem dyslektykiem, dysortografikiem, a to zobowiązuje. :-)

Możesz poprawiać moje błędy, to jest bardzo wskazane i ja osobiście ciesze się że takie osoby są, bo internet mimo wszystko ma negatywny wpływ na kształtowanie języka, ale prosze, nie wydurniaj się i nie kpij z mojej choroby, bo to tak jakbyś się śmiał z osoby na wózku inwalidzkim albo z osoby z białą laską. Zwykłe poprawienie błędu wystarczy, nie musza one być poprawione na czerwono i czcionką 24 DPI.

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2010-02-11, 21:05 ]
Kolego ja chcę CI tylko pomóc. Co powiesz na to, że ja też mam to samo ale jakoś sobie radzę. Poczekaj jak będziesz na studiach, tam żadne papierki nie sięgają. A wykładowcy litości nie mają, nie ważne czego uczą.

Aha poprawa pisowni po raz kolejny, do tego poprawiłeś poprawna pisownie na błąd.


Chyba jednak nie masz racji.

Studiuje prawo na Wydziale Prawa I Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Uwierz mi że moje schorzenia sa am w pełni respektowane. biuro osób niepełnosprawnych które zajmuje się dostosowaniem warunków edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych przygotowało dla mnie spedjalną strategie nauczania, które mają wyrównać moje szanse w dostępie do edukacji któa po akceptacji dziekana jest akceptowana prz wszystkich wykładowców jako wiążącą. Np:

-Mam prawo do nagrywania wykładów.
-Wszystkie egzaminy zdaję ustnie lub na komputerze (co jest żadkością).
-Jeśli musże rozwiązać test to ocenia go osoba i nie musze wypełniac kart odpowiedzi.
-Mogę egzaminy zdawać partiami czyli po części.
-Nie mam obosiązku uczęszczania nawet na zajęcia obosiązkowe.
-Wszystkie prezentacje multimedialne musża miec czcionke minimum 24 DPI bezserifową.
-Wykładowcy mają obowiązek dostarczać mi przezentacje multimedialne przed zajęciami bym mugł się z nimi zapoznac.

Ponadto pracownicy biura osób niepełnosprawnych nauczyli mnie jak się skutecznie uczyc, jakich programów korzystać i jak radzić sobie z moimi specyficznymi problemami w trakcie nauki. Dodatkowo przygotowują mi ksiązki w formacie elektronicznym tak bym mógł z nich korzytać przy użyciu syntezatora mowy.

Ponadto z uwagi na inna niepełnosprawność mogę kożystac z miejsc parkingowych na kwartale uniwersyteckim (scisłe centrum krakowa wyłączone z ruchu).
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 21:57 przez GAYGER, łącznie zmieniany 5 razy.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: frutis »

GAYGER ale jednak słownik mógłbyś sobie doinstalować do przeglądarki (zaoszczędzisz tym sposobem pracy moderatorom).

Wracając do modemu nowszą wersję oprogramowania Della udostępniłem pod tym linkiem (same drivery z tej wersji). Jest to wersja działająca pod Vistą. Według Della ta wersja ma również działać pod 7.

Być może zainteresuje Cię również update firmware dla Twojego modemu odblokowujący 7,2 Mb/s. Dostępny tutaj.
GAYGER
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-11, 18:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: GAYGER »

Wielkie dzięki za program i za sterowniki!
Bardzo mi pomogłeś.
Ta wersja zainstalowała się poprawnie i działa poprawnie.
Natomiast, tak jak poprzednia wersja podczas zamykania systemu jakies dwa programy nie zamykają się poprawnie i pojawia sie komunikat zamknij program. Może mam skopny system już system.
Wiesz może co z tym zrobić. Oczywiście oprócz przeisntalowania Windowsa.

Pozdrawiam.
Marcin.

[ Dodano: 2010-02-12, 03:55 ]
Witam ponownie!

No i juz wiadomo w czym był problem.

Po podłożeniu przesłanych przez Ciebie sterowników GPS działa bez problemu nawet w MobiLinku 3 (program Dell'owy wyinstalowałem, klucze w rejestrze równiez zostały usunięte). Wieć nijako problem został rozwiązany. Oprogramowanie Dell'a naprawdę jest uciążliwe i ma sporo wad, mimo że to MobiLink tylko z zmieniona skórką. Przypuszczam że Dell coś w nim jeszcze przy okazji skopał. Pod MobiLinkiem 3 ten modem pracuje duuuuużo stabilniej.

Stosując sylogizm (nie koniecznie prawniczy) wnioskuję że: Problem tkwił w sterownikach których używałem, byćmoże były niekompletne albo w inny sposób nie z tej bajki.

Tak czy tak nie sądziłem że ten GPS kiedykolwiek uruchomie, i tylko przez swoją zawziętość i dociekliwość; kombinowałem i szukałem przyczyny. Teraz wiem że było warto.
I tu chylę czoła przed waszą wiedzą i serdecznie dziękuję za pomoc. Bardzo mi pomogliście. Cieszę się że tu trafiłem, bo spotkało mnie tu wiele dobrego a przede wszystkim spotkałem sie z wielką życzliwością z waszej strony.
Polubiłem to forum. Myślę że będę tu częstym bywalcem.
Raz jeszcze wielkie dzieki!

Pozostaje jeszcze kwestia anteny, bo w moim laptopie jej nie ma. Myślałem o podłączeniu na kabelku (od starej karty WIFI z jakiegoś laptopa) anteny GPS od jakiegoś telegomu komórkowego, ale znalazłem w sieci coś takiego:

http://www.allegro.pl/item916557605_ant ... _w_wa.html

Jak myślicie czy to się będzie nadawać... Kupiłem 2 sztuki.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, czy podłączając do przewodu z wtyczką do MAIN modemu taką antenę, musże w szereg i/lub równolegle wączyć jakieś elementy, a jeśłi tak to jakie? A może da się takie antenki podłączyć dwie i czy będa wtedy lepiej odbierać sygnał GPS? Pomożecie mi w tej kwesti?

Z góry dzieki i pozdrawiam...
kkowal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: kkowal »

Przy okazji pozwolę sobie zapytać: jak zmusić Mobilink3 aby wykrył modem Dell 5520. Zainteresowało mnie to, gdy wyczytałem w poprzednim mailu, że modem ten z tym programem pracuje dużo stabilniej. Dotychczas używałem managera Della. Pobawiłem się trochę Mobillinkiem 3, ale wciąż nie wykrywa urządzenia, pomimo że jest ono zainstalowane i działa poprawnie.
Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: wojteks »

Należy podstawić sterowniki z programu Della i potem zainstalować MobiLink3.
Nie pomagam na PW!
kkowal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: kkowal »

Sorr, ale nie bardzo wiem jak je podstawić. Instalowałem modem wcześniej korzystając ze sterowników Della (zarówno z managerem Della jak i bez - same sterowniki) a potem MobiLinka3. I tak nie widział tego modemu. A może to wina wersji Mobilinka?
GAYGER
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-11, 18:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: GAYGER »

Ja zrobiłem to tak że...
Zainstalowałem MobiLinka...
Potem gdy system wykrywał modem, nie widział on sterowników (b nie miałem zainstalowanego softu della) wiec podczas instalacji wskazałem ścieżkę do sterowników...
Po zainstalowaniu MobiLink 3 bez problemu widzi modem DELL 5520.
Sterowniki koniecznie pobierz z artykułu w tym poście. bo sa najlepsze i do wszystkich systemów. MobiLinka 3 też tu znajdziesz.
Modem nie jest rozpoznawany przez programy MobiLink w wersji 2x wiec byćmoże to jest przyczyną tego że twój mobilink nie widzi modemu.
U mnie wsyztskie wersje od wersji 3 midzą ten moem.

Pozdrawiam...
Marcin
kkowal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: kkowal »

Udało mi się w końcu spowodować, że Mobilink wykrywa modem. Dzięki za wszelką pomoc.
Chociaż początkowo kierując się wskazówkami Gaygera - też nie udało mi się tego zrobić.
Okazało się, że przyczyna "niewidzenia" była zupełnie inna. Wykrywanie modemu blokował Outpost Firewall Pro. Dopiero jak wyłączę ochronę to modem jest wykrywany; przy włączonej nie. Ma on jakieś wewnętrzne własne filtry lub wcześniej coś przypadkowo kliknąłem i zablokowałem (chociaż raczej to pierwsze). Muszę jeszcze pobawić się z ustawieniami tego firewalla.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
GAYGER
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-11, 18:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: GAYGER »

Ja używam Kacpersky'ego... nie mam żadnych problemow z zadnym modemem Novatela i mobilinkiem na swoich kompach przy włączonym Firewall'u. Jedyny mankament to konieczność dodania sekwencji numeru telefonu do ustawien firewall'a zeby nie blokowal połączenia 3G (***99*#). Byćmoże reinstalacja oprogramowania Firewalla pomoże.
Tak czy tak, ja takich problemów nie miałem i mój MobiLink widział modem od ręki natychmiast po zainstalowaniu sterowników. Byćmoże koniecznym jest dodanie programu MobiLink do wyjątku.
kkowal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: kkowal »

Udało mi się w końcu zmusić Outposta do wspólpracy z Mobilinkiem. Konieczna była zmiana ustawienia zapory dla programu: NVTLSRVR.exe z "używaj zdefiniowanych reguł" na "zezwól na wszystko". Wcześniej zmieniłem tylko ustawienia zapory dla programu Mobilink3.exe, ale to nie wystarczało.
GAYGER
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-11, 18:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: GAYGER »

Witam!

Tak, czy tak, to nie oprogramowanie nie zadziałało, tylko firewall nie puścił.
Wiec jak sam widzisz to działa. Wiem bo sprawdzałem osobiście i rozgrzebałem laptopa...
U mnie modem z DELL'a 5520 działa na MSI U123H i jest bardzo stabilny.

Pozdrawiam.

Marcin.
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

Trochę odgrzeję temat.

Mam modem Novatel EU870D ale wyprodukowany przez Toshibę. Pracuje ładnie pod Mobilinkiem 3, mam firmware umożliwiające mu pracę w HSDPA do 7.2Mbit.
Natomiast kompletnie nie jestem odpalić w nim GPS.
Nie ma nigdzie klucza DWORD w rejestrze ....GPSHWStatus.
Zastanawiam się czy po prostu Toshiba nie wypuściła wersji bez GPS
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: frutis »

mossberg
Napisz jaką odpowiedź dostajesz po wpisaniu komendy "AT$NWGPS?".
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

Polecenie:
AT$NWGPS?
Odpowiedź:
AT$NWGPS?

$NWGPS: 0

OK


po czym wpisałem komendę AT$NWGPS=1


i po kolejnym sprawdzeniu:
Polecenie:
AT$NWGPS?
Odpowiedź:
AT$NWGPS?

$NWGPS: 1

OK

ale żaden dodatkowy COM się nie doinstalował


EDIT(godz.02:09) - poszło, GPS doinstalował się na COM9

teraz znowu szuka i szuka i szuka.... i <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> nie może ;/
juz nawet laptopa na balkonie stawiałem i nic
ech
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: krystianb »

mossberg pisze:teraz znowu szuka i szuka i szuka.... i <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> nie może ;/
juz nawet laptopa na balkonie stawiałem i nic
Czasem pierwsze synchro może i pół godziny trwać, a balkon to może być za mało, zależy jaki z niego widok jest na niebo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: wojteks »

krystianb pisze:Czasem pierwsze synchro może i pół godziny trwać, a balkon to może być za mało,
I prawda jest taka, że każde kolejne synchro po wyłączeniu laptopa będzie trwało też tak długo. Pisałem już wcześniej że to jest gadżet którym można się pochwalić ale do sensownego użytku się nie nadaje. Czy zaskoczy to loteria więc przydatność żadna.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

Na moim poprzednik EU860D GPS wystartował po jakiś ~10 minutach z tego samego balkonu.
Zaraz go postawie na dachu auta pod gołym niebem i poczekam ;-)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: Jo_gurt »

mossberg pisze:Zaraz go postawie na dachu auta pod gołym niebem i poczekam ;-)
A nie pada albo nie grzeje? :hyhy:
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

no właśnie zaczęło padać
dobrze, że nas tu w Łodzi nie bardzo ma co zalać
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

Nie wiem co się dzieje :-(
Kompletnie nie chce złapać fixa.
Już mu zmieniałem COM-a, trzymałem go na dachu auta ze 20 minut, potem jeździłem z właczonym lapkiem na podszybiu, sprawdzałem podłaczenia anteny...
Ma ktoś jakieś pomysły?

Mój modem Novatel EU870D jest wyprodukowany przez Toshibę. Początkowo nawet potrzebowalem do niego specjalne sterowniki od Toshiby.
W końcu zaladowalem do niego firmware od EU870D ale oryginalny Novatelowskie i dopiero odpalilem GPS
Zaczynam się obawiać, że może moj modem to jakaś okrojona wersja robiona przez Toshibe i nie posiada GPS-u ...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: YaHooo »

mossberg pisze:Zaczynam się obawiać, że może moj modem to jakaś okrojona wersja robiona przez Toshibe i nie posiada GPS-u ...
Ja bym chciał zwrócić uwagę na to, że modem może działać w trybie korzystającym z infrastruktury operatora komórkowego. A z tego co wiem, to w Polsce żaden z opów nie udostępnia takich funkcji. Żeby modem mógł złapać fix'a to musi działać w trybie zwykłego GPS'u. Nie masz tam w programie takich opcji?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

Nieststy w Mobilinku żadnych dodatkowych opcji związanych z GPS-em nie mam. Jest tylko:
"Tryb GPS" i możliwość wyboru tylko jednego ustawienia czyli "Niezależna".

Próbowałem się też łączyć wykorzystując "nasze" Top_NetInfo
Program szuka(?), szuka i szuka.... i nici
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: YaHooo »

mossberg pisze:"Tryb GPS" i możliwość wyboru tylko jednego ustawienia czyli "Niezależna".
Czyli jest ok.

Jeszcze można spróbować poszukać w internecie informacji, czy komuś udało się uruchomić GPS'a w tym modemie oraz ja jakim firmware to miało miejsce.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
mossberg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-18, 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: mossberg »

No i poddałem się. Modem szuka fix-a w nieskończoność. Dokładnie to szuka z 5 minut i wywala komunikat z zapytaniem czy szukać dalej....
W necie tez nic więcej nie znalazłem.
Ciekawy jestem tylko czy to wina Mobilink-a 3.0 czy moze samego mojego modemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: YaHooo »

mossberg pisze:Modem szuka fix-a w nieskończoność. Dokładnie to szuka z 5 minut i wywala komunikat z zapytaniem czy szukać dalej....
U mnie na AC881 też podobnie się dzieje. Ale modem po włączeniu fix'a może szukać i pół godziny. Już taka jego natura. To jest tylko taki mały bajer.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
arosek500
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-02, 13:35
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: arosek500 »

Witam odkopuje temat. Próbuje uruchomić GPS na Panasonic CF-19 modem Novatel Expedite EU870D nie dellowski mam ten sam problem co GAYGER. Potrzebuje ostatnie działające drivery podesłane od frutis linki już wygasły.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Jak uruchomić aGPS w Novatel Expedite EU870D.

Post autor: frutis »

Jeśli modem nie jest od Dell'a to sterowniki od Novatel'a powinny pasować: http://s3.amazonaws.com/Novatel_Product ... 27.002.zip.
ODPOWIEDZ