Huawei K3770 - Problem z Instalacją

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lynx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-08-23, 15:41
Lokalizacja: Zabrze

Huawei K3770 - Problem z Instalacją

Post autor: Lynx »

Witam, od dłuższego czasu używałem modemu Huawei K3770 od Vodafone do połączenia z internetem za pomocą karty play. Do połączenia używałem programu mobile partner. Ponieważ w mojej wersji programu, nie było możliwości używania kodów USSID a gdzieś w internecie przeczytałem, że w aktualnej wersji jest taka opcja postanowiłem zaktualizować swoją wersję programu poprzez usunięcie starej i instalację aktualnej. Wraz z usunięciem programu usunęły się także wszelkie sterowniki modemu. Po instalacji nowej wersji, przy podłączaniu modemu USB wyskakuje komunikat wykryto nowe urządzenie, trwa instalacja, po czym pojawia się okienko niepowodzenie instalacji z błędem " Nie można odnaleźć sterownika.
Obrazek
Przy próbie ręcznego podania scieżki sterownika na folder Drivers w folderze instalacji mobile partner lub folder ze sciągniętymi sterownikami 3G Huawei Drivers także wyrzuca błąd, że nie znaleziono odpowiednego sterownika. Oprogramowania od Vodafone nie instlowałem. Dodatkowo dodam, że na modemie miga niebieska lampa świadcząca o tym, że niby znalazł zasięg i jest gotowy do połączenia. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady/pomysły.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei K3770 - Problem z Instalacją

Post autor: YaHooo »

Lynx mi się wydaje, że te sterowniki które masz w Mobile Partnerze który chcesz zainstalować nie obsługują Twojego modemu. Najlepiej by było wywalić wszystko co zainstalowałeś i uruchomić proces instalacji od nowa, ale z modemu. Potem po zainstalowaniu Mobile Partnera można spróbować instalować nową wersję bez odinstalowywania starej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ