Wirus modemie ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marek1967
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-27, 11:57
Lokalizacja: Śląsk

Wirus modemie ?

Post autor: marek1967 »

Hej, przy instalowaniu aplikacji do Aero2, po włozeniu modemu (huawei353-u2/ PLAY ONLINE) pojawił się komunikat z antywirusa, iż wykrył on trojana w pliku instalującym ową aplikacje ; wyłączyłem więc strażnika w 'GDacie', gdyż nie mogłem zainstalować tejże aplikacji, i w rezultacie skonfigurować połączenie z internetem. Teraz niepokoi mnie mój czyn, iż był on błędny, iż mógł to rzeczywiście być wirus i powinienm dostosować się do instrukcji komunikatu ; w związku z tym mam do Was pytanie :
-czy rzeczywiście mógł to być wirus (w instalacji aplikującej połączenie - Play online) czy tylko niewłaściwa "interpretacja" oprogramowania antywirusowego
-jeśli zrobiłem źle, i mogło to być coś groźnego, co radzicie w takiej sytuacji zrobić ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Wirus modemie ?

Post autor: key »

Do AERO2 nie potrzebujesz zadnej aplikacji.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wirus modemie ?

Post autor: Andrzejz78 »

Przeskanuj instalkę i system jakimś antywirem on-line

Moim zdaniem to raczej fałszywy alarm lecz lepiej dmuchać na zimne
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wirus modemie ?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Moim zdaniem to raczej fałszywy alarm lecz lepiej dmuchać na zimne
Też mi się tak wydaje. Moim zdaniem bez sensu wypuszczanie zawirusowanego dashboardu. A pewnie masz oryginalny od Playa, więc nie uwierzę, że tam jest wirus.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wirus modemie ?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze: Moim zdaniem bez sensu wypuszczanie zawirusowanego dashboardu. A pewnie masz oryginalny od Playa, więc nie uwierzę, że tam jest wirus.
Dziś dashboard może ukręcić każdy, z racji braku oficjalnych na stronie huawei'a całkiem łatwo taki wprowadzić do obiegu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marek1967
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-27, 11:57
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wirus modemie ?

Post autor: marek1967 »

key pisze:Do AERO2 nie potrzebujesz zadnej aplikacji.
Nie jest potrzebny "pośrednik"? Więc jak się łączyć, bezpośrednio z Windowsa ?

Modem mam oryginalny od Playa, lecz zapomniałem dodać iż używam go również jako pendrive'a (karta micro SD) lecz nie wiem czy możliwe jest "przeniesienie" wirusa z karty na soft modemu ?

Przeskanowałem zarówno aplikację Playa jak i kartę pamięci, Gdatą oraz na virsustotal.com i nic nie wykryło, więc może to być fałszywy alarm ?
Czy oprócz obecnego antywirusa, radzicie zainstalować jeszcze jakiegoś stricte antyszpiega np. 'spyware terminator', czy też komercyjny antywirus powinien zapewnić całkowitą ochronę, a więcej niż jeden zakłóca pracę ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wirus modemie ?

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Dziś dashboard może ukręcić każdy, z racji braku oficjalnych na stronie huawei'a całkiem łatwo taki wprowadzić do obiegu.
Racja, jednak trochę to dla mnie bez sensu. Za mała grupa zarażonych. Jednak jest to możliwe.
marek1967 pisze:Modem mam oryginalny od Playa, lecz zapomniałem dodać iż używam go również jako pendrive'a (karta micro SD) lecz nie wiem czy możliwe jest "przeniesienie" wirusa z karty na soft modemu ?
Oczywiście, że tak. Jeśli masz słabego antywirusa to można się zarazić wirusem z pendrive oraz modemu działającego jako pendrive.
marek1967 pisze:więc może to być fałszywy alarm ?
Tak to może być false positive.
marek1967 pisze:więcej niż jeden zakłóca pracę ?
Dokładnie tak. Lepiej mieć jeden, a porządny. Bo dwa się mogą ze sobą gryźć i będą zamulać komputer.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ