Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wolodia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-03, 22:43
Lokalizacja: Śląsk

Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: Wolodia »

Znajoma podrzuciła mi ostatnio tego netbooka(bardzo ładny sprzęt swoją drogą), ponieważ modem przestał działać - prawdopodobnie jest to GT-Y3100 Samsunga. Ktoś wgrywał nowy firmware wraz z aplikacją iPlusa 2.1 i przerwał instalację(już w tym momencie help Plusa zastrzega sobie, że jak tutaj sypnie się modem, to nie obejmuje tego gwarancja).
Sytuacja wygląda następująco: ani iPlus, ani Connection Manager ani soft do łączenia się od Samsunga nie widzą modemu - nie da się z nim połączyć. Menedżer urządzeń pokazuje tylko Wi-Fi, zwykłą sieciówkę i modem Bluetooth(Broadcom). Odpaliłem z pendrive'a Slaxa, lspci wyrzuciło sieciówkę i Wi-Fi, lsusb tylko Bluetooth.
Czy ktokolwiek widzi jakąkolwiek możliwość wgrania firmware na siłę(dodam, że przy próbie ponownej instalacji firmware dostaje komunikat, że nie potrafi wykryć sprzętu).

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: rb_zg »

W sterownikach do tego modemu na stronach Samsunga jest także firmware do tego modemu. Może tym coś się uda zrobić. Jeśli nie, to wysyłka do serwisu Samsunga. NC10 posiadają gwarancję producenta i należy go odesłać właśnie do serwisu Samsung.

Firmware jest w paczce zip razem ze sterownikami i aplikacją.

LINK
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Wolodia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-03, 22:43
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: Wolodia »

Pisałem już w poście, że próba wgrania firmware kończy się komunikatem "Device not detected" i nie da się go wgrać, a uszkodzenie modemu w wyniku przerwania instalacji nie jest objęte gwarancją(Samsung twierdzi tak samo).
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: rb_zg »

A jak Ci udowodnią że w ogóle była jakaś próba wgrywania firmwaru? Albo czy np. w czasie wgrywania firmwaru nie zawiesił Ci się komputer i trzeba było zresetować netbooka?
Zresztą jest to dla mnie dziwna odpowiedź serwisu, bo skoro udostępniają firmware na swoich stronach dostępne dla każdego użytkownika, to powinni brać odpowiedzialność za ewentualne szkody.
W przeciwnym wypadku niech robią to tylko poprzez serwis.

Ślij netbooka do serwisu ze zgłoszoną usterką że Ci nie działa modem i tyle.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
unr3al2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-20, 08:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: unr3al2 »

rb_zg pisze:A jak Ci udowodnią że w ogóle była jakaś próba wgrywania firmwaru? Albo czy np. w czasie wgrywania firmwaru nie zawiesił Ci się komputer i trzeba było zresetować netbooka?
Zresztą jest to dla mnie dziwna odpowiedź serwisu, bo skoro udostępniają firmware na swoich stronach dostępne dla każdego użytkownika, to powinni brać odpowiedzialność za ewentualne szkody.
W przeciwnym wypadku niech robią to tylko poprzez serwis.

Ślij netbooka do serwisu ze zgłoszoną usterką że Ci nie działa modem i tyle.
Ja serwis podłączy pod BOX'a będą widzą czy był źle wgrany soft czy nie.
W instrukcji jest napisane że wszystko robimy na własną odpowiedzialność i Samsung nie ponosi odpowiedzialności za jak coś się nie uda.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: marens »

Swoją drogą to w Samsungach NC10, w niektórych modelach jest Option.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: pasza_sadyka »

Żeby nie mnożyć niepotrzebnie wątków mam pytanie o kość pamięci do tego netbooka NC10 - czy można tam wsadzić 2GB 800MHz z nadzieją że zadziała? Nie mogę się doszukać w specyfikacji szyny i mam wątpliwości.
Awatar użytkownika
mlody13177
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-17, 15:32
Lokalizacja: cSw

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: mlody13177 »

Co do modemu ..
Nie idzie wgrać samych sterowników .?
Samych ^
Potem spróbuj wgrać firmware. Powinno zadziałać. :)
rb_zg pisze:Firmware jest w paczce zip razem ze sterownikami i aplikacją.

LINK
rb_zg Pisze że są Sterowniki ^ Więc spróbuj wgrać najpierw same sterowniki :)
Nokia 5130 XpressMusic :)
(s)LD-ek
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-06-13, 19:39
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Samsung NC10&iPlus + nie działający modem

Post autor: (s)LD-ek »

Pacjent ten sam -> GT-Y3100.

Pożyczyłem NC10 i gdy go dostałem dowiedziałem się, że "przestał działać internet".

Pogrzebałem, mam chyba z 3 różne wersje Firmware, ale co z tego, skoro przy próbie wgrania wyskakuje "device non detected", co oznacza, że osoba ta przy wgrywaniu nowego Firmware przerwała instalację.

Czy da się coś z tym zrobić na własną rękę ? A jak nie, to jakie jest rozwiązanie ?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ