Ubity modem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SkeetchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-28, 00:52
Lokalizacja: Polska

Ubity modem

Post autor: SkeetchPL »

Dostałem w swoje ręce ubity modem po instalacji niewłaściwego firmware.Po podłączeniu do komputera i po zainstalowaniu sterowników, w menedżerze urządzeń, modem jest widziany jako HUAWEI Mobile Connect -3G PC UI Interface (COM3)
Próbowałem go postawić na nogi z pomocą Huawei Modem Flasher, ale kończy się to na:

Kod: Zaznacz cały

Writing 01.bin (0x00002804)	FAIL (Ack 0x03)
Jest jakiś inny sposób na postawienie go na nogi?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ubity modem

Post autor: Andrzejz78 »

A co to za modem i co miał wgrane?

Zastanawia mnie jak modem łyknął nieodpowiednie FW Najczęściej instalator aktualizacji blokuje działanie jeśli wykryje nieodpowiedni modem
Wgrywałem kilka razy celowo nieodpowiednie FW i w większości przypadków wywalało błąd na samym początku Jeśli jednak udało się wgrać (modem najczęściej nie działał poprawnie) to bez problemu mogłem powrócić do właściwego FW
SkeetchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-28, 00:52
Lokalizacja: Polska

Re: Ubity modem

Post autor: SkeetchPL »

Modem to Huawei E5830s i z tego co się dowiedziałem to przez pomyłkę został mu wgrany FW z E5830. Instalator stanął w momencie ponownego uruchamiania modemu. Próbowałem teraz odpalić instalator odpowiedniego FW. Instalator wykrywa podłączony modem, ale jest widziany jako offline i nie może mu zainstalować FW
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Ubity modem

Post autor: wibi »

E5830s to po pierwsze nie jest MODEM a Mobilny Router który różni się od E5830 dodatkowym elementem (filtr SAW i wzmacniacz sygnału) w pasmie 900Mhz.Uważam , że wgranie softu z E5830 nie powinno "uśmiercić" routera a jedynie ograniczyć jego działanie w tym pasmie? ale może się mylę.Ja na początek sprawdził bym czy naładowana jest bateria bo bez niej nie ma co mówić o działaniu routera (i modemu). Kol. SkeetchPL nic nie wspomina czy router się włącza,czy jest jakaś reakcja przy ładowaniu baterii,czy świecą się jakieś diody na wyświetlaczu a to są ważne sprawy żeby cokolwiek powiedzieć o usterce czy też nie.Ponieważ jest wykrywany przez PCta to sądzę, że nie jest uszkodzony i raczej da się go postawić tym bardziej, że jest sporo różnych programów np.Qmat-różne wersje
SkeetchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-28, 00:52
Lokalizacja: Polska

Re: Ubity modem

Post autor: SkeetchPL »

Nie włącza się, nie ma żadnej reakcji przy ładowaniu baterii. Na wyświetlaczu nic się nie pokazuje.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Ubity modem

Post autor: wibi »

Nie wiem jak u ciebie ze znajomością rosyjskiego ale jeśli sobie poradzisz to polecam link : http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=263483&st=360
i cały ten watek, jeden problem to to ze trzeba się zarejestrować by zobaczyć treści "ukryte".
Tam wyczytałem taką kombinację. Wyjąć baterię na kilka minut,włożyć,nacisnąć przycisk "połączenie" i "power", przytrzymać wciśnięte min.5 sekund,puścić te przyciski i dalej 1 raz nacisnąć przycisk "połączenie" i podłączyć do kompa (może teraz trzeba nacisnąć POWER?).
Wgrać soft dostosowany do modelu (E5830s), ważne!
Router jest wprowadzony w "stan" wgrywania softu przez jednoczesne naciśnięcie przycisków "Połączenie" i "Power"
ODPOWIEDZ