Huawei E3276 - zrywanie połączeń

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Huawei E3276 - zrywanie połączeń

Post autor: baton »

Podpisałem umowę z Plusem - power LTE. Otrzymałem modem Huawei E3272. Wszystko działa prawidłowo. Modem korzysta ze specjalnie napisanej aplikacji (nie jest to chyba firmware Huawei). Coś mnie podkusiło i kupiłem sobie inny modem - ta sama firma: E3276. Wydawało mi się (i jest to prawda), że łamany dongle jest praktyczniejszym i ładniejszym rozwiązaniem niż taki wystający równolegle z komputera.

E3276 kupiłem oryginalny (niebrendowany). Przełożyłem kartę sim. Zainstalował się bezproblemowo. Wszystko niby jest ok (łapie LTE, łączy się). Aplikacja: Mobile Partner (najnowsza wersja). Dla 'pełni obrazu' dodam iż z modemu korzystam na macbooku.

No i pojawił się problem, którego nie odnotowałem na E3272, a mianowicie: połączenia są zrywane od czasu do czasu. Raz co kilka minut, innym razem co kilka godzin. Najczęściej ma to miejsce jak nie korzystam intensywnie z netu. Nie ma znaczenia czy korzystam z LTE czy HSPA+. Siła sygnału maksymalna.

Proszę o jakieś rady co z tym zrobić.

[ Dodano: 2014-06-12, 01:42 ]
Może coś w ustawieniach mam nie tak?

ObrazekClick for large view - Uploaded with Skitch
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Huawei E3276 - zrywanie połączeń

Post autor: baton »

Nie ma nikt pomysłu?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E3276 - zrywanie połączeń

Post autor: Andrzejz78 »

Sprawdź na innym kompie Może port nie wyrabia choć to mało prawdopodobne

Zainstaluj najnowsze sterowniki http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/Sterowniki i przy okazji najnowsze FW http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/F ... awei/E3276
Tylko sprawdź dwa razy czy FW jest do Twojego modemu
MoruSPL
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2012-07-20, 12:10
Lokalizacja: NS

Re: Huawei E3276 - zrywanie połączeń

Post autor: MoruSPL »

W moim przypadku e3276 zrywał połączenia dopóki nie połączyłem go przez hub z zasilaniem zewnętrznym. Na chwilę obecną 9 godzin pełnego obciążenia hspa+ DC to żaden problem.
ODPOWIEDZ