Huawei E5832 problem z Aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sisisa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-27, 09:34
Lokalizacja: Polska

Huawei E5832 problem z Aero2

Post autor: sisisa »

Po ciężkich bojach udało mi się uruchomić Aero na komputerze.
Łączę się poprzez oprogramowanie z Playa.

Kapcia mogę wpisać tylko wtedy, gdy modem podłączony jest przez USB, później mogę połączyć się przez Wifi.

Kapcia mogę wpisać tylko w przeglądarce IE, na co dzień korzystam z Chrome.

Działa mi sieć wifi na telefonie, jednak tam też nie mogę wpisać kapcia. (Nokia: "Połączenie nie powiodło się. Nie można nawiązać połączenia. Sprawdź konfigurację sieci).

Co godzinę muszę podłączać modem do kompa, co zupełnie mija się z celem.

Da się zrobić coś, żebym mogła wpisywać kapcia na wifi na kompie i na telefonie?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E5832 problem z Aero2

Post autor: YaHooo »

sisisa pisze: Da się zrobić coś, żebym mogła wpisywać kapcia na wifi na kompie i na telefonie?
Ale wiesz, że po wpisaniu captchy modem musi się połączyć ponownie? Bo osobiście nie widzę powodu dlaczego miałabyś mieć problem z wpisaniem captchy przez WiFi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sisisa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-27, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E5832 problem z Aero2

Post autor: sisisa »

Wiem i na kompie (połączenie przez USB) mogę wpisać kod (a następnie odłączam i podłączam modem przez oprogramowanie z Play), ale przez wifi w ogóle nie wyświetla mi się strona z kapciem. Tak samo na Google Chrome. Żeby wpisać kaptcha muszę wchodzić na Internet Explorer.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E5832 problem z Aero2

Post autor: YaHooo »

sisisa to nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Być może jakieś zabezpieczenie. Ale to tylko moje gdybanie.
sisisa pisze:Żeby wpisać kaptcha muszę wchodzić na Internet Explorer.
Taka sytuacja niestety jest bardzo możliwa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sisisa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-27, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E5832 problem z Aero2

Post autor: sisisa »

A da się coś zrobić, żeby wpisywać tą Captchę na Chrome? Może coś zmienić w ustawieniach Huawei?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E5832 problem z Aero2

Post autor: jakubd »

Być może w routerze lub w komputerze (w połączeniu WiFi) ustawione są ręcznie jakieś DNSy inne, niż te należące do Aero2 i stąd problem.
Co do Firefox/Chrome - może być jakaś wtyczka, która ogranicza. Uruchom firefoxa bez rozszerzeń.
ODPOWIEDZ