Huawei e5372

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Huawei e5372

Post autor: notsure »

Witam !

Ostatnio miałem udostępniany internet mobilny przez telefon Zte Blade. Zasięg był taki, że kiedy leżał na parapecie domu (1 piętro) to na dole łapałem wifi, odległość ok. 15 metròw.

Od niedawna jestem posiadaczem nowego Huawei e5372. Oczywiście nie liczyłem na żadne cuda jak w opisie, czyt. 100 metròw:

http://www.mbbm.com.pl/internet-3g-mifi ... _5190.html

ale myślałem, że urządzenie, ktòre jest stworzone do udostępniania internetu da mi 20-30% więcej zasięgu niż bądź co bądź stary telefon. Jednakże zasięg wifi to zaledwie 3-5 m kiedy np. router leży na parapecie domu od środka to na zewnątrz 5 m wzdłuż ściany nie mam zasiegu na tablecie.

Wydaje i się to podejrzanie mało nie tylko w stosunku do teoretycznych zapewnień producenta ale ròwnież do tego co prezentuje stary telefon zte. Wifi pracuje w paśmie 2,4 Ghz bo niby zasięg 5 Ghz jest jeszcze mniejszy. W ustawieniach routera brak jakiś specjalnych opcji ustawień dla wifi, ktòre odnosiłyby się do mocy nadawania itp. (router z play).

Czy ktoś kto ma podobny router mifi może napisać czy taki zasięg jest normalny dla tego typu urządzeń ? Kiedyś pisałem na jdtech.pl żeby właściciel strony porobił jakieś testy routeròw pewnie artykuły miałyby duże zainteresowanie z uwagi na fakt, że nikt nie testuje jakoś profesjonalnie takich urządzeń ale jakoś nic z tego nie wyszło.

Z chęcią kupiłbym inny router mobilny z lepszym wifi ale nie wiem jaki model zapewni zasięg w obrębie domu ewentualnie parę metròw od niego leżąc np. na parapecie, skoro nowoczesny router lidera w tym zakresie jest tak żenująco słaby :/ Chyba, że według Waszych doświadczeń mòj router jest jakiś felerny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e5372

Post autor: wojteks »

notsure pisze: myślałem, że urządzenie, ktòre jest stworzone do udostępniania internetu da mi 20-30% więcej zasięgu
To router mobilny, ma dać zasięg z plecaka do tabletu/laptopa.
notsure pisze:router mifi może napisać czy taki zasięg jest normalny dla tego typu urządzeń
Nie mam ale potwierdzę, zasięg 5m jest całkiem OK dla takiego urządzenia.
notsure pisze:aki model zapewni zasięg w obrębie domu ewentualnie parę metròw od niego leżąc np. na parapecie
Router stacjonarny np. Huawei B593s-22, D-Link DWR921 ale to jeszcze od domu zależy.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e5372

Post autor: matek451 »

Jak pisze poprzednik kupiłeś mobilny router MiFi a spodziewasz się zasięgu w całym domu.E-5372 to typowy router mobilny o słabym WiFi. Nie posiada LAN,nie polecany do pracy 24/7.Ma słabe gniazda antenowe.Wymiana na polecane stacjonarne. Na dodatek na sprzęcie z mocą 100 mW(dopuszczana prawem)trudno uzyskać pokrycie WiFi za pomocą jednego routera w dużym,piętrowym domu i jeszcze ogrodzie. Potrzebny dodatkowy AP.
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Huawei e5372

Post autor: notsure »

Ja to rozumiem, że to mobilny itp. ale myslałem, że jak coś się rozwija od lat coraz to nowe protokoły transmisji 300 Mbitów i inne cuda to myślałem, że może super router lte potrafi cos więcej niż telefon za 50 zł sprzed 5 lat, jak widać nie bardzo w tym zakresie coś się zmienia.

Routera stacjonarnego nie chcę tym bardziej, że jak rzeczywiście tak będzie, że sygnał wifi wytłumią sciany to i tak nie będzie neta na zewnątrz a mały łatwiej przenosić.

Te całe urzędzenia do przedłużania zasięgu wifi co sie wtyka do gniazdka elektrycznego jakoś sie sprawdzają ? Mogą stanowić jakieś rozwiązanie ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e5372

Post autor: wojteks »

notsure pisze:ale myslałem, że jak coś się rozwija od lat
Mobilne=energooszczędne więc i moc nadawania malutka.
notsure pisze:Te całe urzędzenia do przedłużania zasięgu wifi co sie wtyka do gniazdka elektrycznego jakoś sie sprawdzają ?
Jeżeli masz internet w gniazdkach elektrycznych to tak. Jeżeli myślisz o repeaterze to kiepski pomysł.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ