qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

nie myliłeś się. Putty nie łapie tego portu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Nie mam pojęcia w jaki sposób TNI wykrywa porty COM, ale u mnie wykrywa również 3 dodatkowe których nie ma w Menadżerze Urządzeń i nie mogę w żaden sposób się połączyć po nich.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

YaHooo może spróbuj usunąć plik ini od TNI, może mu coś starego zostało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:YaHooo może spróbuj usunąć plik ini od TNI, może mu coś starego zostało.
No właśnie usunąłem wszystko. Zostawiłem tylko sam plik exe i dalej to samo. W sumie mi to nie przeszkadza. Ale chciałbym wiedzieć skąd te porty.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

Sprawdź w modemach. Może tam coś siedzi. Ewentualnie ukryte urządzenia w menadżerze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

No to sprawa rozwiązana. Po włączeniu ukrytych urządzeń mam dwa dodatkowe porty COM. A ten 6-ty to faktycznie pochodzi od modemu. Jest zarezerwowany pomimo, że AC881 działa jako karta sieciowa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bartles132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-23, 10:54
Lokalizacja: google

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: bartles132 »

YaHooo pisze:No to sprawa rozwiązana. Po włączeniu ukrytych urządzeń mam dwa dodatkowe porty COM. A ten 6-ty to faktycznie pochodzi od modemu. Jest zarezerwowany pomimo, że AC881 działa jako karta sieciowa.
Dopnę się do tematu, bo mi pomógł. Mam identyczny problem T410 i modem qualcomm Gobi2000. Co gorsza jest to windows 8.1 64bit.

Zainstalowałem Boot Code Update, potem sterowniki z windows 7 (C:\drivers\WWANQL\Driver\SETUP.EXE DEFAULTIMAGE=6). Faktycznie pojawia się ukryty port COM14.

Nie udało się natomiast zainstalować Lenovo Broadband Activation - pokazuje, że nie ma odpowiedniego modemu w systemie (choć jest, można go w menedżerze urządzeń odpytać).

Ale zainstalowałem coś takiego co się nazywa ThinkVantage Access Connections for Windows 7 - taki zamiennik do zarządzania połączeniami sieciowymi zamiast standardowego windowsowego. Coś podobnego miała też Toshiba. I to cudo działa, nawet pokazuje moc sygnału. :hurra:

http://support.lenovo.com/en_US/downloa ... MIGR-73682

Co więcej, putty i Topnet_info też działa, ale na tym 'ukrytym porcie' COM14. Czary jakieś. Może pomógł mu kolejny reset komputera??
pozdrawiam,
Bartles
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

bartles132 pisze:Może pomógł mu kolejny reset komputera??
Tego nie możemy wykluczyć. Czasem po zmianach sprzętowych dodane urządzenie nie działa jak powinno i wtedy potrzebny jest restart.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ