Modem z Plusa internet z Play - wymuszenie sieci (LTE)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Etranger69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-21, 15:57
Lokalizacja: Poznań

Modem z Plusa internet z Play - wymuszenie sieci (LTE)

Post autor: Etranger69 »

Cześć,
Od wczoraj walczę z takim problemem. Posiadam modem z Plusa E398 i router Edimax LT-6408n. Zakupiłem stare playa 4g LTE zeby sprawdzic czy internet działa na tym sprzęcie i podpisać umowę na sama SIM. Mam usługę LTE włączona, testowałem to na Galaxy mini 4. Modem podłączony do laptopa działa jednak tylko po Hspa+. Z tego co sie dowiedziałem LTE działa tylko po sieci PLAY-a. Na telefonie udało mi sie ja wymusić w łatwy sposob. Jednak po podłączeniu do routera nie mam takiej możliwości. Czy moglibyście mi w łatwy sposob opisać jal mam to zrobic i jakim programem? Korzystam do tej pory na laptopie z aplikacji Plusa do łączenia sie z siecią. Probowalem pobrać aplikacje Mobile Partner z Huawei jednak nie widzi on modemu. Od razu powiem ze probowalem tez wgrać nowy frimware z chomika jednego z urzytkownikow jednak program nie mogl otworzyć portu. Korzystam z Windows 8. Strasznie prosze was o pomoc
Pozdrawiam
PS. Dowiedziałem sie ze internet na karte działa tylko po sieci PLAY. Dlatego wymuszenie nie ma sensu. Czy moglibyście mnie pokierować jak i skąd mam wgrać nowy frimware? Czy cos jeszcze powinenem wgrać?
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem z Plusa internet z Play - wymuszenie sieci (LTE)

Post autor: lesiolo »

Etranger69 pisze:skąd mam wgrać nowy frimware? Czy cos jeszcze powinenem wgrać?
Tu znajdziesz firmware i dashboard działający z play-em,
zanim zaczniesz wgrywać firmware, przeczytaj to
ODPOWIEDZ