Huawei b529 brandowany TM. Czy ma limit prędkości?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Radoslawspadlo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-05, 01:34

Huawei b529 brandowany TM. Czy ma limit prędkości?

Post autor: Radoslawspadlo »

Dzień dobry. Zakupiłem używany router Huawei B529 obrendowany przez T-Mobile. Mam w nim włożoną kartę SIM Orange. Kiedy sprawdzałem go przy BTSie prędkość nie przekraczała 20Mb/s downloadu. W tym samym miejscu i z tą samą kartą SIM w smartfonie download osiągał 130 Mb/s. Nie pomagało wymuszanie agregacji, prędkość dochodziła bodajże do 18,68 Mb/s i w żadnym wypadku więcej. Test był robiony o 3 w nocy.
Czy jest możliwe aby router miał ograniczoną predkość? Dodam, że po osiągnięciu maksymalnej prędkości wahanie było bardzo małe (0.01 Mb/s).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei b529 brandowany TM. Czy ma limit prędkości?

Post autor: matek451 »

]Kupiłeś słaby router więc nie porównuj go to telefonu który ma pewnie modem wyższej kategorii LTE, ta świecąca skrzyneczka warta jest ze 150 zł, oddaj toto , pokaż screena z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... r&hl=en_US na telefonie pod tym BTS-em i speedtest.
Radoslawspadlo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-05, 01:34

Re: Huawei b529 brandowany TM. Czy ma limit prędkości?

Post autor: Radoslawspadlo »

No kupiłem go właśnie za 150 zł :D Okazało się, że router osiąga mniejsze prędkości pracując na akumulatorze. Po podłączeniu zasilaczem wszystko jest w porządku.
ODPOWIEDZ