karta GC89 i problem z windows 98

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jaro

karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: jaro »

witam

Instalowałem dotychczas karty GC79 i GC89 do komputerów stacjonarnych i laptopów ale wszystkie miały windows 2000 lub XP.

Teraz mam windows 98. Instalacja modemu kończy się niepowodzeniem. Chociaż sama karta do sieci bezprzewodowej jest zainstalowana poprawnie. Problem jest tylko z samym modemem.

Otóz W menzdżerze urządzeń pokazuje mi, że modem i karta sieciowa bezprzewodowa jest poprawnie zainstalowana i działa. Jednak jeżeli przejdę do panelu sterowania/ modemy i chcę sprawdzić poprawność działania modemu GC89 to informuje mnie, że muszę usunąć modem i zainstalować ponownie ponieważ informacja o modemie jest uszkodzona.

Nie mogę też otworzyć Wirelles Menadżera czy też użyć IPlusa ponieważ nie ma wg. nich zainstalowanego modemu. Powiem szczerze, że już zgłupiałem całkowicie.

Proszę o info jeśli ktoś z was wie jak rozwiązać dany problem. Jest to dość pilne a zmarnowałem już cały dzień na zabawę z tym g...

pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: zDaleKi »

Nie pamiętam jak to było w 98 ale spróbuj zainstalować nowsze sterowniki od PMCIA, może to coś pomoże. Sprawdź też, czy nie ma nowszych (niż te które masz) sterowników do modemu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: Gość »

Może odinstaluj modem telefoniczny! Ja miałem podobny problem i musiałem usunąć z systemu modem telefoniczny!
jaro

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: jaro »

gniadzo pcimcia widzi kartę modemu GC89 nawet wyświetla komunikat o konieczności zatrzymania pracy przed wyciągnięciem karty z gniazda.

a modem usunąłem, nie pomogło zresztą w laptopie po uruchomieniu ponowny modem wewnętrzny automatycznie sam się instaluje i anulowanie tego nie pomaga bo po chwili jest sprawny i gotowy do pracy

no naprawdę ręce mi opadają - laptopa też jakiś dziwny jest ACTINA co to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> za marka :shock: g... wielkie
jaro

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: jaro »

i mam jeszcze jedno pytanie...

Otóż przy instalacji modemu GC89 komp po restarcie instaluje na wstępie wszystko po chwili prosi o płytę instalacyjną bo chce wgrać plik GCXX.cat. No wszystko byłoby w porządu wkładam płyte daję mu ścieżkę i tu zonk !!! okazuje się, że ten plik owszem jest ale w katalogu dla WIN2000 i XP a nie ma w katalogu dla WIN98 a bez tego pliku nie chce <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> zainastalowąć więc daję mu ten. Może tu tkwi problem??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: zDaleKi »

jaro pisze:[...] ten plik owszem jest ale w katalogu dla WIN2000 i XP a nie ma w katalogu dla WIN98 a bez tego pliku nie chce <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> zainastalowąć więc daję mu ten. Może tu tkwi problem??
Całkowicie możliwe.
Sprawdzałeś na stronie producenta modemu czy ma jakieś nowsze drivery pod 98??
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
jaro

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: jaro »

Tak ściągnałem najnowsze jakie są nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł ja to jutro maksymalnie muszę zrobić inaczej nie pozostanie mi nic innego jak dupkowi kupić system nowy a chcę tego uniknąć bo mam we firmie ważniejsze sprawy niż jeden pieprzony laptop bez netu.
Krzysiek

89

Post autor: Krzysiek »

Miałem podobny problem kazali mi zmieniac systemy operacyjne z 98 na me potem odwrotnie i t d
walczylem z tym ponad tydzien ale sukces udalo się
Cały haczyk polega na tym ze plyta którą dają w plusie nie posiada sterów do 98 i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> iplus to jakiś nieudany program
Musisz ze strony producenta ściągnąc Wirlles menagera
i stery wybierasz przedostatnią opcje i ściągasz oprogramowanie instalujesz i chodzi
tylko ja mam 98se a w opisie jest napisane że z 98 nie pójdzie
jaro

Re: karta GC89 i problem z windows 98

Post autor: jaro »

ale ja mam właśnie te stery wirelles menagera ze strony, mam też oryginalną płytkę wirelles menadzera bo instalowałem te karty już na kilku kompach. I nadal nic, najgorsze, że po zainstalowaniu on prosi o ścieżke dostępu do pliku gcxx.cat a ten plik jest tylko w katalogu win2k a nie win98. I to zarówno na oryginalnej płytce jak i na ściagniętych sterach ze strony z wirelles menadżerem.

pzdr
szloser

rozwiązanie jest proste

Post autor: szloser »

Trzeba uzyc softu od gc89 i tyle. Paranoja ale rozwiązuje problem. Testowałem
ODPOWIEDZ