Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

Witam

Mam oto taki problem: głupieje mi myszka bluetooth po podłączeniu modemu, tzn cały moduł bt zachowuje się tak jakby ktoś go włączał i wyłączał.
Do zestawienia połączenia używam tylko "GlobeTrotter Connect".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: wojteks »

Częstotliwość pracy modułu bluetooth i umts/gsm1800 są podobne wiec modem zakłóca myszkę. Na obecną chwilę jeżeli modem jest na expresscard/PCMCIA a moduł BT wbudowany to tego problemu się nie da rozwiązać.
Jeżeli któreś z urządzeń jest na USB to należy je odsunąć jak najdalej od drugiego.
Nie pomagam na PW!
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: przewaks »

wojteks pisze:Częstotliwość pracy modułu bluetooth i umts/gsm1800 są podobne
Od kiedy to 1800/2100 MHz jest podobne do 2400 MHz (2,4 GHz) :?: Fakt, że to tylko 300 MHz ale to jest różnica aż nad to. Ja korzystam w laptopie z myszy działającej właśnie na 2,4 GHz i równocześnie korzystam z WIFI. Podczas normalnego przeglądania stron nie zauważam praktycznie żadnych problemów, dopiero kiedy zaczynam ściągać ze zwykłego PC-ta jakiś większy plik, mysz nieznacznie zaczyna się zacinać.
Z tego co wiem, GT Connect nie ma możliwości sterowania modułem BT. Czy problem występuje po zestawieniu połączenia czy już po uruchomieniu aplikacji? Ewentualnie proponuję stworzyć zwykłe połączenie dial-up tak dla pewności. Oczywiście, istnieje też możliwość, że moduł BT jest na tyle blisko gniazda ExpressCard/PCMCIA, że jego praca jest zakłócana przez pole elektromagnetyczne generowane przez modem. W takim wypadku sugerowałbym użyć zewnętrznej anteny do modemu.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

Problem występuje po włożeniu modemu do slotu (powiedzmy 2 cykle - przez cykl rozumiem włączenie i wyłączenie), a po zestawieniu połączenia praktycznie za kazdym dotknieciem myszy.
Gniazdo modemu mam po lewej stronie, natomiast BT po prawej, także cały komputer je oddziela.
Na moje problem występuje w trakcie komunikacji notebook'a z modemem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

Najprawdopodobniej winny jest modem. Zwłaszcza jeżeli masz słaby sygnał to modem nadaje z większą mocą i temu zakłóca pracę myszki.

Ewentualnie może to być tak, że modem pobiera tyle prądu, że już dla modułu BT nie starcza i stąd te niestabilności. A próbowałeś używać zewnętrznego modułu BT (bo z Twojej wypowiedzi rozumiem, że chodzi o wbudowany).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Ewentualnie może to być tak, że modem pobiera tyle prądu, że już dla modułu BT nie starcza i stąd te niestabilności.
To mi też przyszło do głowy. Co to za komputer ?
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

No właśnie tego nie napisałem, wiec: acer extensa 5220, ale z wbudowanym modułem BLUETOOTH 2.0 BROADCOM BCM92045NMD oraz intel core2 duo t7700 2,4.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: wojteks »

przewaks pisze:Od kiedy to 1800/2100 MHz jest podobne do 2400 MHz (2,4 GHz)
Dla chińczyka to przecież to samo!, podobny problem był już na naszym forum.
YaHooo pisze:Najprawdopodobniej winny jest modem.
A może moduł BT nie jest selektywny i promieniowanie (modulacja skrośna) od modemu go zakłóca.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

fryzyer pisze:ale z wbudowanym modułem BLUETOOTH 2.0 BROADCOM BCM92045NMD
Ja mam HP, ale też BT Produkcji Broadcom i podczas używania modemu nie mam najmniejszych kłopotów. Ale proponowałbym sprawdzenie jak się sprawa ma z zewnętrznym bluetoothem na USB.
wojteks pisze:A może moduł BT nie jest selektywny i promieniowanie (modulacja skrośna) od modemu go zakłóca.
Niekoniecznie musi tu chodzić o selektywność. Może fale radiowe indukują w obwodach BT śmieci i to one są przyczyną problemów.

Zatem pytanie do fryzyer. Z jakiej technologii korzystasz (UMTS, EDGE...) oraz jaki masz zasięg sygnału.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: bob »

Chyba coś było kiedyś na forum podobnie i trzeba było sterownik od innego producenta laptopów zassać do BT. Od Toshiby zdaje się ale mogę się mylić.
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

YaHooo pisze:Zatem pytanie do fryzyer. Z jakiej technologii korzystasz (UMTS, EDGE...) oraz jaki masz zasięg sygnału.
EDGE, a zasięg sygnału z rozłożona antenką excelent.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

fryzyer pisze:EDGE, a zasięg sygnału z rozłożona antenką excelent.
No i to może właśnie być problem. EDGE działa na częstotliwości która bardzo mocno zakłóca wszelkie inne urządzenia (popularne brzęczenie w głośnikach podczas rozmowy telefonicznej). Najprawdopodobniej jedynym rozwiązaniem jest kupno anteny zewnętrznej i odsunięcie jej jak najbardziej się da od komputera.

A problem dotyczy tylko BT czy tak jak napisałem wcześniej w głośnikach też zakłóca?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

Tylko BT. Znalazlem jeszcze w dokumentacji modemu, że lubi on promieniować ok. 1.45 W/kg.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

W takim razie niestety najlepszym rozwiązaniem problemu jest antena zewnętrzna lub spróbować zewnętrzny bluetooth na USB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: przewaks »

YaHooo pisze:EDGE działa na częstotliwości która bardzo mocno zakłóca wszelkie inne urządzenia
O ile mi wiadomo, EDGE może działać na 900 lub 1800 MHz. A powszechnie wiadomo, że owe brzęczenie w głośnikach słychać w przeważającej większości tylko przy 900 MHz. Niemniej spróbowałbym z zewnętrzną anteną do modemu.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

przewaks pisze:O ile mi wiadomo, EDGE może działać na 900 lub 1800 MHz.
Rzeczywiście tak jest.
przewaks pisze:A powszechnie wiadomo, że owe brzęczenie w głośnikach słychać w przeważającej większości tylko przy 900 MHz.
Też prawda, ale buczenie w głośnikach, a niestabilność bluetooth'a to nieco inne sprawy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

Zgodnie z sugestiami przetestowałem z zewnętrznym modułem BT i problem nie wystąpił.
Także jest to wina wewnętrznego BT, teraz chcialbym jenak wyeliminowac ta niedogodność. Wewnętrzny BT jest podpięty na kabelku (ok 15-20 cm), czy jakiekolwiek ekranowanie mogłoby pomóc?

Zdjęcia wewnątrz mojego lapka:

Obrazek
Obrazek


PS

A w to teraz nikt nie uwierzy: po włożeniu pendraka do USB wszystko gra, po wyjęciu nie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

fryzyer pisze:A w to teraz nikt nie uwierzy: po włożeniu pendraka do USB wszystko gra, po wyjęciu nie.
Zatem moim zdaniem to nie wina złego ekranowania, lecz jak wcześniej sugerowałem jest to problem z zasilaniem. A sprawdzałeś ustawienia oszczędzania energii dla portów USB i koncentratorów oraz samego BT.

Jak chcesz to możesz spróbować ostrożnie zaekranować kabel od BT i ekran połączyć z masą laptopa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

Witam po długiej przerwie.

Testuje teraz modem w UMTS i wszystko działa poprawnie.
Jak będę miął czas i ochotę (bardziej to drugie) to zaekranuje sobie kabelek i przetestuje. Oczywiście podzielę sie spostrzeżeniami.

Dzięki bardzo za sugestie, pomoc itd.

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

fryzyer pisze:Oczywiście podzielę sie spostrzeżeniami.
Zatem czekamy na jakiś opis :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
fryzyer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-02, 09:39
Lokalizacja: ilawa

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: fryzyer »

Witam

Spiąłem się i okręciłem kabelek od BT folią aluminiowa. Jednak przyczyną był brak ekranu.
Teraz wszystko śmiga jak należy, nic sie nie rozłączą. :ok:

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

fryzyer pisze:Spiąłem się i okręciłem kabelek od BT folią aluminiowa. Jednak przyczyną był brak ekranu.
Teraz wszystko śmiga jak należy, nic sie nie rozłączą. :ok:
Zatem mamy rozwiązanie jednego z bardziej dokuczliwych problemów jakie się pojawiają podczas używania modemów :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dybik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-18, 23:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: dybik »

Witam serdecznie,

Pozwole sobie odkopac temat, mam rowniez acera z tym ze Aspire 5610, z wbudowanym BT, zakupilem myszke logitech v470 , wszystko fajnie ale myszka lapie jakby zwiechy (cos jak moj poprzednik pisal).

Dziala dziala, na chwile oderwe sie od myszki, pisze cos, chce poruszyc mysza i nic, zwiecha. Wowczas musze wylaczyc i wlaczyc myszke badz BT zeby sie 'odwiesila'.

Co moze byc przyczyna i jak to moglbym sprobowac rozwiazac ?? Uzywam neta na kabelku, wiec zaklocen raczej nie moze byc (chyba ze WIFI od routera ktory stoi metr od biurka ?).
Poza domem uzywam modemu na USB (ale za posrednictwem kabelka - jakby przedluzajki).
Jednak problemy wystepuja i przy podlaczonym modemie i przy wylaczonym.

Jakies pomysly ?? :/ Oprocz zewnetrznego BT najlepiej :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: wojteks »

dybik pisze:chyba ze WIFI od routera ktory stoi metr od biurka ?).
To może byc problem bo BT i WiFi to ten sam zakres częstotliwości.

Czy masz zainstalowane jakieś sterowniki od myszki?, co z ustawieniami oszczędzania energii od BT albo myszki?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

dybik, a dzieje się tak samo po wyłączeniu routera oraz karty wi-fi w laptopie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dybik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-18, 23:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: dybik »

Wylaczylem karte sieciowa w kompie, wylaczylem tez w routerze usluge wifi, to samo ...

Sterowniki do myszy mam zainstalowane (zgodnie z instrukcja dolaczona do mychy).
Sterowniki do BT, szukalem jakies nowsze ale bez wiekszego powodzenia. to jest broadcom 2.0 2045.

Jak ją uzywam na biezaco to jest ok, jednak jak zostawie na kilka sekund to czasami nie chce z tego trybu jakby 'uspienia' wrocic :/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

dybik pisze:Wylaczylem karte sieciowa w kompie, wylaczylem tez w routerze usluge wifi, to samo ...
Czyli na moje oko to nie jest wina zakłócającego wi-fi.

A jeszcze jedno może coś bardzo prozaicznego, ale warto to sprawdzić. Jak się ma sprawa z bateriami/akumulatorami w myszce? Jak są słabe to też tak może być.

A masz możliwość sprawdzenia myszy na innym komputerze?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dybik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-18, 23:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: dybik »

Baterie sa nowe (razem z myszka dostalem diuracelki), stan jest niby 'dobry'.
Tak jak wspomnialem, to jest taka charakterystyczna sprawa... Myszka dziala jak nią ruszam, jak nie ruszam z 5sec. to wpada jakby w tryb uspienia, wowczas jak nia rusze to jest taka 0,01 sec zwiecha, jakby opoznienie, cos na zasadzie jak masz stan czuwania w laptopie i dotniesz touchpada, w momencie jak wychodzi ze stanu czuwania to jest chwilka zmulki, tutaj jest to samo tylko trwa duzo szybciej. I wlasnie z takiego stanu czuwania nie chce wyjsc co jakis czas.

Odnosnie sprawdzenia na innym sprzecie, okey sprobuje na innym laptopie (asusie) w ciagu kilku najblizszych dni i dam znac jak efekty. A jezeli na 2 laptopach beda te same efekty, to pojade do sklepu ją oddac.


Dzieki za dotychczasowe rady.


PS. O wlasnie mi sie zawiesila :(
Ostatnio zmieniony 2008-12-20, 12:03 przez dybik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

dybik pisze:jezeli na 2 laptopach beda te same efekty, to pojade do sklepu ją oddac.
Dokładnie tak trzeba by zrobić.

Proszę bardzo :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
vaski

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: vaski »

Podłączę się pod wątek ponieważ też posiadam podobny problem jednak z MX1000 bluetooth. Sprawa wygląda tak że myszka kursor na ekranie nie reaguje tak jak bym tego oczekiwał, nie mam zboczenia na punkcie opóźnień myszki, jednak to co się dzieje na moim Laptopie XPS M1530 to lekka przesada, a mianowicie kursor przeskakuje mi niekiedy po ekranie po kilka centymetrów np. powiedzmy że mam kursor przy lewym brzegu ekranu gdy wykonam ruch w prawą stronę kursor "skacze" co ileś tam centymetrów nim dotrze do prawej strony tj. nie nadążał za myszką to samo się dzieję gdy kursor przesunę w innym kierunku oczywiście.
Nie dzieje się tak cały czas ponieważ mysz działa wzorcowo i co kilka kilkanaście minut łapie taką czkawkę, dzieje się to zarówno gdy mysz wychodzi z stanu uśpienia jak i podczas normalnej pracy, zarówno podczas obciążenia procesora jak i w momencie gdy na ekranie jest tylko pasjans, zarówno gdy router WI-FI jest wyłączony jak i przy internecie bezpośrednio z kabla.
Coś czuje, że wyleczył mnie ten zakup (MX1000BT) z myszek na BT pierwsza i ostatnia, do pracy w programach CAD za bardzo się nie nadaję (gubi się). Może ten typ tak ma?

Co do problemu z wychodzeniem urządzenia z stanu uśpienia. wystarczy kliknąć prawym myszki i sprzęt powinien wyjść w sekundę ze stanu uśpienia, nie trzeba nic resetować, wyłączać itp.. :]
Prznajmniej u mnie tak jest.
Pozdrawiam
Vaski

Ps. Mój system to Vista home, komputer DELL XPS M1530 moduł BT wbudowany w laptop model 360, sterowników przerzuciłem już dużo..... za dużo i cały czas to samo "czkawka" kursora, sytem reinstalowany coby wyczyścić wszystkie źle poinstalowane, odinstalowywane sterowniki i pozbyć się wpisów w rejestrze.
Czekam na pomysły i sugestie w rozwiązaniu powyższego problemu może poza zakupem zewnętrznego klucza BT czy owijania kabli wewnątrz laptopa.
ODPOWIEDZ