Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: YaHooo »

vaski może taka prozniacza rzecz. Jak to się dzieje co jakiś czas to może warto sprawdzić na innych bateriach/akumulatorach?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
paszczak

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: paszczak »

Podstawowa sprawa w takiej myszy to dobre baterie, moja mysz żre prąd, kupiłem aku 2xAA i ładuję raz na miesiąc, dłużej się nie da używać - to już sprawdzone nawet na najlepszych bateriach. Moja mysz też czasem głupieje sama z siebie, pewnie TTTM i chyba to kwestia jakości sprzętu i jego ceny, ja dałem 60 zyla więc nie narzekam, do przeglądania netu wystarczy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: wojteks »

paszczak pisze:kupiłem aku 2xAA i ładuję raz na miesiąc
1 miesiąc to typowy czas samorozładowania akumulatorków NiCd i NiMh.
Nie pomagam na PW!
paszczak

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: paszczak »

Ja używam tej myszy kilka godzin dziennie, same z siebie nie zdążą się rozładować, na normalne baterie bym chyba nie wyrobił :niepewny:
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: yagi »

Mi VX Nano trzymala dluzej na zwyklych bateriach alkalicznych niz na aku, ale wybralem aku. Ja laduje co ok. 1,5-2 miesiece...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
vaski

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: vaski »

Ludziska moja mysz to tak jak pisałem MX1000 od Logitech wersja bluetooth (tania nie była). Co do baterii to mysz posiada wbudowany akumulator i notabene jest naładowana z reguły na 100% ponieważ co dzień, dwa trafia na stację dokującą więc to nie to. Wygląda to tak jakby mysz wysyłała za słaby sygnał bluetooth do laptopa tzn. wszystko działa super po czym mysz się zawiesza kursor dostaje czkawki trwa to kilkanaście - kilkadziesiąt sekund po czym wraca wszystko do normy.
dybik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-18, 23:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: dybik »

vaski pisze:Ludziska moja mysz to tak jak pisałem MX1000 od Logitech wersja bluetooth (tania nie była). Co do baterii to mysz posiada wbudowany akumulator i notabene jest naładowana z reguły na 100% ponieważ co dzień, dwa trafia na stację dokującą więc to nie to. Wygląda to tak jakby mysz wysyłała za słaby sygnał bluetooth do laptopa tzn. wszystko działa super po czym mysz się zawiesza kursor dostaje czkawki trwa to kilkanaście - kilkadziesiąt sekund po czym wraca wszystko do normy.
Mam to samo, co wiecej, u dziewczyny dziala dobrze z laptopem ASUS, z moim laptopem dzial anormalnie na uczelni a u mnie w pokoju sie wiesza... Doszedlem panowie do tego ze to sprawa wifi na biurku, przestawilem wifi jakies 4m od biurka i jest o niebo lepiej, ale mimo to nie jest nadal idealnie, co prawda nie wiesza sie juz i nie musze co 15 minut wlaczac/wylaczac BT ale teraz powiedzmy 1x na dzien, a czasami sie zwiesi na 10 - 20s i wraca do pracy... Pierwszy i ostatni raz mam myszke na BT, PORAŻKA panowie PORAŻKA, mam mx300 na usb i jest 1500x lepsza mimo ze ma 6 lat ! :/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: ja.michal »

Mogą jeszcze na BT wpływać czujki od dymu, albo alarmu no i oczywiście wspomniane WiFi.
BT też działa na 2,4GHz.
dybik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-18, 23:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: dybik »

a to bardzo ciekawe... w pomieszczeniu gdzie mam laptopa - zaraz po drugiej stronie sciany (na zewnatrz) mam skrzyneczke z syrena od alarmu i jakism pewnie modulem... Moze w tym jest problem ????!!!!!!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: ja.michal »

dybik pisze:Moze w tym jest problem
Bardzo możliwe. :)
vaski

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: vaski »

dybik pisze: Mam to samo, co wiecej, u dziewczyny dziala dobrze z laptopem ASUS, z moim laptopem dzial anormalnie na uczelni a u mnie w pokoju sie wiesza... Doszedlem panowie do tego ze to sprawa wifi na biurku, przestawilem wifi jakies 4m od biurka i jest o niebo lepiej, ale mimo to nie jest nadal idealnie, co prawda nie wiesza sie juz i nie musze co 15 minut wlaczac/wylaczac BT ale teraz powiedzmy 1x na dzien, a czasami sie zwiesi na 10 - 20s i wraca do pracy... Pierwszy i ostatni raz mam myszke na BT, PORAŻKA panowie PORAŻKA, mam mx300 na usb i jest 1500x lepsza mimo ze ma 6 lat ! :/
Tak na marginesie jaki masz router?
Ja właśnie wykręciłem antenę z moje AirLive zasięg 2 kreski, zobaczę czy takie działanie coś przyniesie dobrego i dam znać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: ja.michal »

vaski pisze:Ja właśnie wykręciłem antenę z moje AirLive zasięg 2 kreski, zobaczę czy takie działanie coś przyniesie dobrego i dam znać.
Wykręciłeś całkowicie i zostawiłeś?
Takie działanie może dać uszkodzenie routera.
vaski

Re: Option geo201 + mysz bluetooth + vista

Post autor: vaski »

Wykręcenie anteny nic nie dało (poza tym że zasięg mam dwie kreski) mysz i tak się gubi.
Z tego co wiem to wiele osób (pisałem na różnych forach) ma podobne problemy z myszkami BT.
ODPOWIEDZ