iPlus problem...

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
provokator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 11:07
Lokalizacja: P?ock

iPlus problem...

Post autor: provokator »

Witam, nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie

Swojego czasu miałem problem z instalacją modemu w viście, w związku z czym ściągnąłem jakieś firmware które miało usunąć problem nie wykrywania modemu
Oczywiście nie pomogło ale teraz mam problem z samym modemem, nie tyle problem co niedogodność
Podczas podłączenia uruchamia mi się zawsze instalator jakiegoś "Mobile connect". Nie mam pojęcia jak to usunąć, wgrywałem nowe firmware ze strony plusa jednak tamto wciąż pozostaje... Czy jest jakaś możliwość aby sformatować modem i usunąć to Mobile connect?

[ Dodano: 2008-06-21, 12:49 ]
no i jeszcze jedna, dużo dziwniejsza sprawa z tym modemem... już sam nie wiem o co mu biega, wszystko zaczęło się od jakiegoś tygodnia...
Sprawa wygląda tak że zdążę połączyć się z internetem, kliknę może ze 2 strony i net staje... nie odbiera pakietów, w chwili jak kliknę w iplus managerze ikonkę www to znowu zaczyna działać, chwila i staje i tak w kółko by można... o co tu chodzi? bo już wychodzę z siebie ze złości:P
Ogólnie zauważyłem że przestał trawić mozillę.. Jak używam IE to jest względnie, nawet z 15 min podziała, a jak tylko włączę firefoxa to od razu wywala...
Dziwne bo zawsze do tej pory śmigało wszystko...

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-06-21, 12:52 ]
Przeniosłem do chyba lepszego działu.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus problem...

Post autor: bob »

Postaraj się może problem opisać konkretniej (więcej technicznych danych).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus problem...

Post autor: ja.michal »

Mi to wygląda na zaśmiecony system.
provokator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 11:07
Lokalizacja: P?ock

Re: iPlus problem...

Post autor: provokator »

zaśmiecony system? wątpię, mam 3 kompy i na każdym to samo:) mi to wygląda na problem dostawcy czyli Plusa bo codziennie net przestaje działać o tych samych godzinach, może jakaś konserwacja i oczywiście super poinformowali odbiorców;/
tymbardziej że pytałem kumpla i zaczął miewać podobne problemy...
powiedzcie mi lepiej czy jest możliwośc sformatować jakoś ten modem?
Jarek no.1

Re: iPlus problem...

Post autor: Jarek no.1 »

W viście takie managery itp musisz instalować na każdym koncie użytkownika, na mój gust to źle coś zainstalowałeś.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus problem...

Post autor: Engelbert »

provokator, jeśli problem dot. operatora skoro pojawia się cyklicznie na różnych komputerach i na różnych modemach (mniemam, że kolega użwa innego) to po co chcesz kombinować ze sprzętem? Sprawdź dla pewności modem w innej, oddalonej lokalizacji, jeśli będzie działało zadzwoń na 601101101 i zgłoś problem opisując dokładnie jak wygląda.

Pytasz o formatowanie modemu, a nawet nie podałeś jaki to modem i jakie to firmware wgrywałeś ze strony iPlusa...
provokator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 11:07
Lokalizacja: P?ock

Re: iPlus problem...

Post autor: provokator »

w viście to wgrywałem kiedyś na próbę, teraz używam Xp x64 albo zwykłego, w zależności od kompa, a problem z tym managerem jest taki że ja nie mam tego na dysku tylko to wgrało się na stałe do flasha modemu... teraz za każdym razem gdy wepnę modem uruchamia mi się autorun i instalator tego menagera, nie mam pojęcia czym to usunąć z pamięci modemu bo te updaty do modemu co są na stronie iplusa uaktualniają softa ale nie kasują poprzedniego...
provokator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 11:07
Lokalizacja: P?ock

Re: iPlus problem...

Post autor: provokator »

modem to huawei e220, a jeśli chodzi o update to najnowsze ze strony iPlusa, jednak nie usunęło ono "mobile connect"
devil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-09, 18:03
Lokalizacja: W-wa

Re: iPlus problem...

Post autor: devil »

Mam problem i sadze ze ktos mi pomoze. Mam bezprzewodowy net z iPlusa modem to Option Icon 225. Mam dobry zasieg wszystko jest ok. Odpalam kompa i net chodzi przez 15 minut i .... brak zasiegu. Co z nim jest nie tak?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus problem...

Post autor: YaHooo »

devil, a próbowałeś wyłączyć oszczędzanie energii w Menadżerze Urządzeń dla modemu oraz portów USB? A czego używasz do łączenia z internetem aplikacji Plusa, producenta modemu, czy połączenia dial-up?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus problem...

Post autor: Sundance_kid »

devil pisze:Odpalam kompa i net chodzi przez 15 minut i .... brak zasiegu.
W dzień i w nocy tak samo? Używasz jakiegos Huba?
devil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-09, 18:03
Lokalizacja: W-wa

Re: iPlus problem...

Post autor: devil »

YaHoo, nie mam pojecia zielonego jak wylaczyc to oszczedzanie moze mi napiszesz??:D do polaczenia z netem uzywam standardowej aplikacji iPlus Meneger.
Czasami internet chodzi godzina gora. Choc problemem moe byc tez zasieg ktorego w skali od 0 do 7 ja mam 2, 3.

[ Dodano: 2008-07-11, 16:42 ]
Sundance_kid, i w dzien i w nocy tak samo. Zadnego Huba nie uzywam. POMOZCIE!!! Bo mnie zaraz cos trafi :cry:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus problem...

Post autor: YaHooo »

devil pisze:YaHoo, nie mam pojecia zielonego jak wylaczyc to oszczedzanie moze mi napiszesz??:D
Zatem wchodzisz po kolei: Prawa mysz ma Mój komputer => pozycja Właściwości => zakładka Sprzęt => Menedżer Urządzeń => rozwiń sekcję Modemy => prawa mysz na Twój modem => pozycja Właściwości karta Zarządzanie energią. Tu jest opcja Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzanie w celu oszczędzania energii, oraz Zezwalaj urządzeniu na wyprowadzanie komputera ze stanu wstrzymania. Obie powinieneś odznaczyć. Tak samo poszukaj w sekcji Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej => Główny koncentrator USB i odznacz te opcje.
devil pisze:do polaczenia z netem uzywam standardowej aplikacji iPlus Meneger.
Zatem wywal ją i zrób sobie połączenie dial-up według opisu z naszego <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> > Konfiguracja połączenia dial-up <.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
devil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-09, 18:03
Lokalizacja: W-wa

Re: iPlus problem...

Post autor: devil »

Dzieki ale w zakladce modemu w oszczedzaniu energii mam tylko zezwalaj na wyprowadzenie ze stanu wstrzymania. a i kontlorery usb sa az 3 choc ja mam tylko 2 wejscia tj. Glowny, Uniwersalny kontlorer hosta i trzeci z taka sama nazwa jak nazwa modemu. to w ktorym mam zmienic oszczedzanie??

[ Dodano: 2008-07-11, 19:42 ]
Dzieki YaHoo. Bylo wlaczone zeby wylanczal usb w celu oszczedzienia energii i juz mi smiga ok. Dzieki wielkie masz u mnie browarek:D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus problem...

Post autor: YaHooo »

devil, proszę bardzo. Cieszę się, że pomogłem :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
trool
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-15, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: iPlus problem...

Post autor: trool »

Witam.
ja sie dopisze do tematu.
mam problem ze swoim modemem e630 . i w iplusie

tak samo jak kolega połacze sie z netem i tak ok godzin 20-21 i dluzej (moze w innych godz tez ale nie korzystam) . chodzi chwile i przestaje odbierac pakiety, i albo po chwili "zaskakuje" albo musze uruchomić laptopa ponownie i znów chwile dziala , czasem 10 minut czasem troszke dluzej,

system mam nowo postawiony, i powyłączałem to co kolega napisal wcześniej, i bez zmian.

:(.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus problem...

Post autor: YaHooo »

A czego używasz do łączenia się z internetem? Jak iPlus Managera to wywal to i zrób sobie połączenie > dial-up <, ewentualnie możesz użyć aplikacji producenta Mobile Connect albo Mobile Partner np z tego wątku > Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów <. Ewentualnie jak masz możliwość to spróbuj jak działa a innej części miasta aby wykluczyć obciążenie sieci operatora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
trool
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-15, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: iPlus problem...

Post autor: trool »

w innej czesci miasta jak mam ZASIEG HDSPA to smiga ale to w godzinach miedzy 15-17 bo tak uzywam,
w godzinach wieczornych raczej <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> mozliwosci sprawdzic,

korzystam z iplus menager, spróbuje na dial-up i zobaczymy,

i jeszcze jedno co zauważyłem brat matelefon w plusie i czesto mu przełacza sygnał miedzy jednym a drugim nadajnikiem, moze to mieć wpływ,.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus problem...

Post autor: YaHooo »

trool pisze:czesto mu przełacza sygnał miedzy jednym a drugim nadajnikiem, moze to mieć wpływ,.
To może mieć istotny wpływ na niestabilność połączenia jeżeli tak się również dzieje z modemem.

A i jeszcze jedno próbowałeś w iPlus Menagerze wymuszać samo połączenie 3g jeżeli problem dotyczy HSDPA/UMTS? Ewentualnie możesz użyć do tego jednej z wymienionych przeze mnie aplikacji Huaweia w ostatnim poście.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus problem...

Post autor: lukkil »

ja mam w sumei podobny problem..
używam Visty 64bit, próbowałem już wszystkiego, dial-up, Iplus manager itd.. Zasieg HSDPA/HSUPA mam, nieraz na Edge się tak samo dzieje. Rozłacza mi połaczenie, w ty, sa,y, czasie słychac dziwek odłaczania i podlaczania uzadzenia USB, gdy uzywam Iplus Manager to pojawia mi sie komunikat ze aplikacja przestala dzialac i sie rozlacza.
Problem polega na tym ze jak połączenie jest aktywne (bearshare, torrent) to nei rozlacza. Zasieg tez jest OK bo osiagam predkosci 3,6mb/s.
Mam Huawei E870 podlaczony przez adapter ExpressCard do USB.

Moze to byc wina slabego zasilacza? Na dniach wymienei zasilke i wtedy zoabcze, system czysty wiec nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna.
pozdro
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus problem...

Post autor: Sundance_kid »

A może to wina oszczędzania energii lub złego ustawienia okresu bezczynności po jakiej ma się net rozłączać?
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus problem...

Post autor: lukkil »

próbowałem już wszystkiego, włączania tego oszczedzania, wyłączania, w połaczeniu tez wszystko poprawnie ustawione... :(
naprawde nie wiem co to może być, ale widze że nie tylko ja mam ten problem...
pozdro
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus problem...

Post autor: YaHooo »

lukkil pisze:słychac dziwek odłaczania i podlaczania uzadzenia USB, gdy uzywam Iplus Manager to pojawia mi sie komunikat ze aplikacja przestala dzialac i sie rozlacza.
Spróbuj odinstalować modem oraz zainstalować go na innym porcie USB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus problem...

Post autor: lukkil »

ok, dzieki dzis spróbuje.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus problem...

Post autor: Sundance_kid »

lukkil kup/pozycz huba z własnym zasilaniem i zobacz czy bedzie taka sama sytuacja.
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus problem...

Post autor: lukkil »

witam,
poprawiłem troszke styki we wtyczkach USB (mam przedłużkę) no i musze powiedzieć że jest lepiej. Dziś zerkne na port na płycie głównej. Hub USB to bardzo dobry pomysł, już zamówiłem na allegro :)
pozdro
djmarti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-24, 16:26
Lokalizacja: ww

Re: iPlus problem...

Post autor: djmarti »

Ja mam też problem z modemem iPlus. Chodzi tutaj o instalację na laptopie z Vistą. Posiadam iPlus Manager 1.94 (nowej wersji nie da rady ściągnąć, pewnie problem z plikiem na serwerze ). Instalacja przebiega bezproblemowo, program iPlus odpala się poprawnie i loguje się do sieci. Gdy klikam "Połącz", okienko "Trwa łączenie z: Internet" nie chce zniknąć, a połączenie z netem nie dochodzi do skutku. Na komputerze stacjonarnym z Win XP wszystko ładnie chodzi, lecz ostatnio zauważyłem, że gdy podłączam modem do gniazda w HUB, dzieje się to samo co na lapku. Może komuś udało się ściągnąć wersje 2.0 managera?
dkjk80
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-05-29, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus problem...

Post autor: dkjk80 »

djmarti pisze:... Posiadam iPlus Manager 1.94 (nowej wersji nie da rady ściągnąć, pewnie problem z plikiem na serwerze ) Może komuś udało się ściągnąć wersje 2.0 managera?
Wersje tą można bez problemu sciągnąć np. ze strony plusa (wlasnie sprawdzałem i wszystko działa jak należy)
djmarti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-24, 16:26
Lokalizacja: ww

Re: iPlus problem...

Post autor: djmarti »

Mam już go. Gość w w Plusie mi powiedział, że powinno razem z tą wersją wszystko działać. No ale nadal jest ten sam problem. Wszystko mogę robić: wysyłać SMS, itp. tylko z tym internetem jest jedyny problem
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus problem...

Post autor: ja.michal »

djmarti, a jaki masz zasięg? Czasami się tak "zawiesza" łączenie jak jest problem z zasięgiem lub BTSem.
ODPOWIEDZ