huawei e220

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rasta1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-03, 19:41
Lokalizacja: wawa

huawei e220

Post autor: rasta1985 »

Witam!
Mam problem z urządzeniem huawei e220. System wykrywa mi urządzenie a potem zaraz znika. Zainstalowałem nowy firmware i nic. Nowe sterowniki i tez nic. Jednak gdy urządzenie jest podłączone przed uruchomieniem windowsa to działa poprawnie a ikona bezpiecznego usuwania urządzenia. W czym problem?? Prosze o pomoc.

PS. Blueconnect

Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Re: huawei e220

Post autor: krix »

Sprawdź na innym komputerze. Widzę, że masz Vistę. Masz SP1?


Sprawdź jeszcze to:
http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?Fo ... icId=12424

Zainteresuj się drugim linkiem w pierwszym poście, potem na stronie, która ci się otworzy po prawej stronie w ramce są sterowniki do F@stLink E220 Data Card Vista Driver jainstaluj je a następnie sterowniki z płyty dołączonej do modemu. Powinno być ok. :cfaniak:
rasta1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-03, 19:41
Lokalizacja: wawa

Re: huawei e220

Post autor: rasta1985 »

Problem pozostaje nie rozwiązany. :(
Czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły rozwiązania tego problemu??

Mam zainstalowane wszystkie poprawki i sp1. Kolega ma racje jestem nieszczęśliwym użytkownikiem MS Visty. :/
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: huawei e220

Post autor: janek222 »

rasta1985 pisze:Czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły rozwiązania tego problemu?
1. Czy aby modem na pewno znika? Jak się dodaje połączenie to go nie ma?
2. Jak jest na innych systemach: Windows 2000 Sp4, XP?
3. Czy on umiera? Świecą mu się jakieś diodki.
4. A może w jakimś managerze urządzeń (o ile jest w Viście) jest z jakimś wykrzyknikiem, znakiem zapytania?
5. Podłącz bez kabla albo z podwójnym kablem na dwa USB.
6. Czy tak samo jest na innych kompach?
7. A może jest na jakimś porcie dostępny, np. hyperterminal i testy portów + komendy at.

Chwilowo starczy, może jeszcze ktoś coś dorzuci?
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: huawei e220

Post autor: yagi »

To czesty problem tego modemu pod Vista. POjawia sie na chwile jako dysk wymienny w "Moj komputer" a potem znika i nie da sie nic zainstalowac z pamieci modemu.

Mobile Connect jest na tyle dziwny ze po zainstalowaniu z innego nosnika nie instaluje urzadzenia jako modemu, tylko nadal chce go wykrywac jako pamiec masowa. Optiony takiego feleru nie maja...

Kiedys walczylem z tym problemem 3 godziny na lapku Gateway i udalo mi sie nie wiem jakim sposobem. Niedawno po godzinie skapitulowalem walczac z Dell Vostro... :(
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Re: huawei e220

Post autor: krix »

Spróbuj ściągnąć program nLite i zintegrować sterowniki z płytą windowsa.
Aha podejrzewam, że masz piracką vistę.
Obsługa nLite jest banalna (wszystko jest po polsku)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: huawei e220

Post autor: Jaco »

krix pisze:Spróbuj ściągnąć program nLite i zintegrować sterowniki z płytą windowsa.
nLite sobie nie poradzi z Vistą tu potrzebny jest vLite :cwaniak:
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: huawei e220

Post autor: yagi »

krix pisze:Aha podejrzewam, że masz piracką vistę.
To nie ma znaczenia. Te, an ktorych ja probowalem zmeczyc instalacje byly 100% oryginalne...

W pierwszym o ile pamietam pomogla aktualizacja sterownikow chipsetu...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
achilles1974

Re: huawei e220

Post autor: achilles1974 »

witam..
mam ten model modemu z Playa i jestem zdziwiony tym co piszecie :zdziwko: na szczęście u mnie wszystko jest poprawnie i nic nie zanika
.....ten modem jest instalowany automatycznie, według mnie nie potrzebuje żadnych sterowników :shock:
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: huawei e220

Post autor: Engelbert »

Potrzebuje sterowników, jak prawie każde zewnętrzne urządzenie - tyle, że wczytuje je ze swojego wewnętrznego dysku.
cho?ek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-24, 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: huawei e220

Post autor: cho?ek »

Jeśli chodzi o instalacje na Viscie to sam miałem problem z instalacją (mam stacjonarny komp z Vista Home Premium x64 z SP1 i laptopa z XP Home z SP3). Instalacja na Viscie najczęściej "wykłada" się przed zakończeniem - program instaluje na dysku około 80% plików i tworzy skróty ale nie kończy tak naprawde instalacji. jeżeli u kogoś na wiście tak się stanie to polecam następujący sposób:
1. Skopiować wszystkie dane z "napędu" wewnętrznego modemu do jakiegoś pustego katalogu na dysku.
2. ze skopiowanych danych - z katalogu "PLAY" rozpakować plik "data.bin" (np. programem 7zip lub WinRar)
3. Skopiować całą rozpakowaną zawartość do katalogu gdzie "zainstalowała" się aplikacja PLAYa
4. po skopiowaniu całości odłączyć i podłączyć modem i jeszcze raz odpalić instalacje z wbudowanego "napędu"
5. jeżeli na pulpicie instalator utworzył skrót o nazwie "PLAY" ale nie ma ikonki to zmienić nazwe pliku "startup.exe" w katalogu gdzie zainstalowała się aplikacja na "play.exe"

sposób sprawdzony na dwóch komputerach z systemem Vista

jeśli chodzi o XP to nie spotkałem się jeszcze z problemem przy instalacji tego modemu - ale czasami występuje problem z łączeniem lub prędkością przesyłania danych. Pobrałem sterowniki do tego modemu ze strony ERY i po przeinstalowaniu sterów działa bez zarzutów (sterowniki niby są w tej samej wersji ale działa dużo lepiej)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Witam. Znalazłem to forum szukając informacji o moim modemie ponieważ też mam z nim problemy. Modem E220 W playu zainstalował się u mnie bez zarzutu. Problemy zaczynają się jeśli już występują przy próbie połączenia. Modem albo połączony (sygnał na ok 97%) pakiety wychodzą ale nie przychodzą, albo modem sam mi się rozłącza, albo mam połączenie tylko lokalne. Aktualizowałem firmware (rozumiem że oprócz niego dostępne są jeszcze jakieś sterowniki?) na taki jaki dają na stronie operatora. Posiadam Vistę Home premium SP1. Czy może to być wina włączonej karty sieciowej i tego że połączenie w play mimo wyjętego kabla z karty sieciowej nie jest ustawione jako połączenie domyślne?
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220

Post autor: YaHooo »

virek1987 pisze:Modem albo połączony (sygnał na ok 97%) pakiety wychodzą ale nie przychodzą, albo modem sam mi się rozłącza, albo mam połączenie tylko lokalne.
Czyli jak rozumiem modem sam znika niespodziewanie z systemu? Jeżeli tak to może to być wina kabla USB, ewentualnie samego gniazda. Możesz sprawdzić czy nie jest zaznaczona opcja "Zezwalaj na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" we właściwościach modemu oraz koncentratora USB w Menadżerze Urządzeń Windows.
virek1987 pisze:Czy może to być wina włączonej karty sieciowej i tego że połączenie w play mimo wyjętego kabla z karty sieciowej nie jest ustawione jako połączenie domyślne?
Raczej chba nie, ale możesz dla pewności wyłączyć kartę i ustawić połączenie modemu jako domyślne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Wejście USB było zmieniane na takie pod którym zwykle jest podłączona drukarka oraz nadajnik zestawu bezprzewodowego. Opcja "Zezwalaj na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" jest odznaczona we właściwościach modemu natomiast USB chyba nie. Chyba ponieważ siedzę teraz w pracy ;).
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220

Post autor: YaHooo »

virek1987 pisze:Wejście USB było zmieniane na takie pod którym zwykle jest podłączona drukarka oraz nadajnik zestawu bezprzewodowego.
Ale pamiętaj, że najlepiej jak zmieniasz portu USB to żeby odinstalować poprzednie sterowniki i zainstalować modem na nowo. Czasem to, że używa się modemu na kilku portach USB może powodować różne problemy.

Druga sprawa to najlepiej będzie jak odinstalujesz wszystko co związane z modemem (oprogramowanie i sterowniki) oraz zainstalujesz na nowo same sterowniki do modemu i skonfigurujesz połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> Bo czasem różne menadżery połączeń mogą źle wpływać na działanie modemu, szczególnie te operatorów
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Zainstalowałem sterowniki na nowo. Co do sterowników to modem widzi mi dopiero po zainstalowaniu oprogramowania operatora. Połączenie komfiguruje się automatycznie nie wiem co mógłbym zrobić lepiej. Może instalacja surowych sterowników w nowszej wersji jeśli ta istnieje coś zmieni. Lub może zastosowanie drugiego krotkiego (nie podwójnego) kabelka USB będzie lepszym pomysłem. Całe życie na skrętce i sobie człowiek nie radzi ;).
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220

Post autor: YaHooo »

virek1987 pisze:Lub może zastosowanie drugiego krotkiego (nie podwójnego) kabelka USB będzie lepszym pomysłem.
Podwójny to masz na myśli idący do dwóch portów USB, czy dwa złączone szeregowo w celu uzyskania większej długości kabla? Bo jak są do dwóch portów to w celu lepszego zaopatrzenia modemu w prąd.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Tak posiadam kabel podwójny z wtyczką służącą jako zasilanie oraz właśnie pojedyńczy bardzo krótki kabelek USB.
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220

Post autor: YaHooo »

Więc radziłbym przetestować oba, być może ten podwójny nie jest potrzebny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Testuję krótki kabelek (teoretycznie do laptopa) póki co połączenie działa ale nie wiem czy to dzieło przypadku czy naprawdę to była wina kabla. A czy są jakieś nowsze sterowniki 2.0.3.8 (tak jest napisane w menedżerze)? Może E220 nie radzi sobie z Vistą SP1? Zauważyłem też że częściej HSDPA zamienia mi się na WCDMA. Ale wątpię żeby to była wina tego że teraz modem mam z tyłu komputera bo sygnał jest bardzo silny i mieszkam w samym centrum miasta Łódź. Kończą mi się pomysły szczerze mówiąc. Jeśli do jutra nie będzie problemu to znaczy że to była wina kabla, natomiast jeśli będzie to stawiam na system (zachciało mi się visty eh).

PS
Hmm na krótkim "laptopowym" kabelku transfer o wiele stabilniejszy i nie rozłącza mnie co chwila :hurra: . Wygląda na to że problem został rozwiązany :). Pozdrawiam.
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220

Post autor: YaHooo »

virek1987 pisze:Zauważyłem też że częściej HSDPA zamienia mi się na WCDMA
To akurat jest poprawne działanie, po pewnym czasie bezczynności modem przełącza się w trym UMTS, ale jak chce się coś wysłać/pobrać to szybko się przełącza w tryb HSDPA.
virek1987 pisze: Wygląda na to że problem został rozwiązany :)
Czyli widać, że czasem taki podwójny kabel jest nieodpowiedni.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Cały czas gmerałem w internecie bo choć transfer okazał się stabilniejszy (czy to za sprawą przewodu już nie jestem pewien) to nadal był niski. Mam wiadomość dla osób które mają internet w playu, otóż operator ma jakiś problem z przesyłem kiedy ktoś np ściąga więcej danych (Więcej niż 1024 kb..) wtedy może mieć problemy z połączeniem. Intensywne prace planowane są do 5 września i wtedy też prawdopodobnie dowiemy się konkretów. Problem ponoć ma duża grupa osób choć w internecie cichosza. :/ No ale zawsze to jakieś konkrety zamiast szukania setki powodów do wymiany modemu albo naprawy komputera.
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: huawei e220

Post autor: Boras »

virek1987 pisze:otóż operator ma jakiś problem z przesyłem kiedy ktoś np ściąga więcej danych (Więcej niż 1024 kb..) wtedy może mieć problemy z połączeniem.
Wiesz coś więcej? Gdzie znalazłeś taką informację? Planowałem zamianę mojego Iplusa na Playa bo znalazłem chętną osobę na cesję ale wobec tych informacji chyba się wstrzymam.
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei e220

Post autor: virek1987 »

Znalazłem wzmiankę na forum "mójplay" i postanowiłem zapytać się dzwoniąc do play na numer *500. Tam pani potwierdziła to co znalazłem kazała podać mi adres i stwierdziła że w całej okolicy gdzie mieszkam istnieje taki problem. Jedyne lekarstwo na ten czas to cierpliwość niestety. Więc jeśli planujesz zmienić operatora to szczerze polecam ofertę Playa natomiast radzę poczekać po prostu te parę dni lub zadzwonić do playa czy także twojej okolicy problem dotyczy.
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: huawei e220

Post autor: Sundance_kid »

Boras pisze:Planowałem zamianę mojego Iplusa na Playa bo znalazłem chętną osobę na cesję ale wobec tych informacji chyba się wstrzymam.
Jak masz taką możliwośc to się nie zastanawiaj. Szczególnie, że w Playu najpierw możesz potestować (co prawda u innych tez ;) ) a jak nie będzie odpowiadać to :papa: Nie wiedziałam, że będe uwazała Playa za najlepsza ofertę ale za niski abonament oferują duży limit co moim zdaniem w internecie komórkowym jest ważne (co mi po dobrym zasięgu jak po przekroczeniu 1 GB mam kiepski GPRS).
ODPOWIEDZ