jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

Witam,
Mam orange business everywhere i chcialbym zrobic siec wi-fi w domu korzystajac z tego dostepu do internetu. Jak to zrobic?

Pomysl jest taki, ze standardowo instaluje orange business everywhere. Do laptopa podlaczam router Wi-fi. Czyli internet idzie z laptopa do routera a potem bezprzewodowo w mieszkaniu. Da sie tak zrobic? I jak to zrobic?

A moze jest inny sposob? Moze sa routery do ktorych bezposrednio moge zamontowac orange business everywhere?
dzieki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: wojteks »

Sposób pierwszy to ICS z windowsa i AccesPoint (ewentualnie router z WiFi) do rozsyłania radiowego (koszt 60-120zł) (np. TP-Linka WA501g, Ovislink AirLive WL-5460v2 itp.)

Sposób drugi to Linksys WRT54g3g do którego wstawiasz odpowiedni modem GSM na PCMCIA i już wszystko działa.
Nie pomagam na PW!
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

wojteks pisze:Sposób pierwszy to ICS z windowsa i AccesPoint (ewentualnie router z WiFi) do rozsyłania radiowego (koszt 60-120zł) (np. TP-Linka WA501g, Ovislink AirLive WL-5460v2 itp.)

Sposób drugi to Linksys WRT54g3g do którego wstawiasz odpowiedni modem GSM na PCMCIA i już wszystko działa.
Wielkie dzieki :ok: , ten sposob drugi wyglada najlatwiej dla mnie. Nie moglem znalezc tego rozwiazania.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-08-07, 14:05 ]
wojteks pisze:Sposób pierwszy to ICS z windowsa i AccesPoint (ewentualnie router z WiFi) do rozsyłania radiowego (koszt 60-120zł) (np. TP-Linka WA501g, Ovislink AirLive WL-5460v2 itp.)

Sposób drugi to Linksys WRT54g3g do którego wstawiasz odpowiedni modem GSM na PCMCIA i już wszystko działa.
Jeszcze jedno. A jak z obsluga tego jak wstawie orange business everywhere? W komputerze normalnie musze zainstalowac oprogramowanie dedykowane orange. Jak jest w tym przypadku?
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: SQ08 »

Jaki modem/kartę posiadasz/używasz z Orange business everywhere?

Tutaj lista działających kart z routerem Linksys WRT54G3G:

Option 3G GT+ (HSDPA),
Option GT Max (HSDPA),
Novatel U740 (HSDPA),
Huawei E620 (HSDPA),
Option 3G Quad card,
Option 3G Data card,
Option 3G Globe Trotter Fusion,
Novatel U630,
Novatel U530 rev2,
Novatel U530 rev3,
Huawei E618 (HSDPA),
Huawei E630 (HSDPA 3.6Mbps)

Możliwe, że obsługuję jeszcze parę innych modeli, ale nie wiem konkretnie które to modele są.
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

SQ08 pisze:Jaki modem/kartę posiadasz/używasz z Orange business everywhere?

Tutaj lista działających kart z routerem Linksys WRT54G3G:

Option 3G GT+ (HSDPA),
Option GT Max (HSDPA),
Novatel U740 (HSDPA),
Huawei E620 (HSDPA),
Option 3G Quad card,
Option 3G Data card,
Option 3G Globe Trotter Fusion,
Novatel U630,
Novatel U530 rev2,
Novatel U530 rev3,
Huawei E618 (HSDPA),
Huawei E630 (HSDPA 3.6Mbps)

Możliwe, że obsługuję jeszcze parę innych modeli, ale nie wiem konkretnie które to modele są.
Mam option globe trotter fusion +, nie wiem czy ten "+" ma tutaj znaczenie?
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: SQ08 »

Ten + niema tutaj żadnego znaczenia, kontaktowałem się z jedną osobą która posiada Linksys'a WRT54G3G oraz kartę Option 3G GlobeTrotter Fusion+ i jak twierdzi wszystko dział doskonale, więc myślę, że Ty nie powinieneś mieć problemów z funkcjonowaniem czy konfiguracją tego routera z kartą Option 3G GlobeTrotter Fusion+.

Edit: Dla potwierdzenia dodaję jeszcze listę obsługujących kart ze strony Vodafone.de

* Mobile Connect Card (Express) UMTS Broadband
Option GE0201 (Fuji)
* Mobile Connect Card (Express) UMTS Broadband HSUPA
Option GE0301 (Etna)
* Mobile Connect Card (Express) UMTS Broadband
Novatel XU870
* Mobile Connect Card UMTS Broadband Huawei E620
* Mobile Connect Card UMTS Broadband Option
GlobeTrotter 3G+
* Mobile Connect Card UMTS Broadband Option GT MAX 7.2
* Mobile Connect Card UMTS Option GlobeTrotter Quadlite
* Mobile Connect Card UMTS Option Colt
* Mobile Connect Card UMTS Broadband Novatel U740
* Mobile Connect Card UMTS Novatel U630
Ostatnio zmieniony 2008-08-07, 23:11 przez SQ08, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: ja.michal »

mppole pisze:W komputerze normalnie musze zainstalowac oprogramowanie dedykowane orange. Jak jest w tym przypadku?
Jeśli chodzi o uruchomienie na WRT54G3G to nie instalujesz nic na komputerze. Wsadzasz kartę do routera i w routerze ustawiasz wszystko (PIN, APN, login, hasło itp).
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

dzieki za pomoc,
wlasnie kupilem w sklepie netowym, bedzie w przyszlym tygodniu.

Nie rozumiem czemu ten router nie jest latwo dostepny i bardziej reklamowany. To swietne rozwiazanie, szczegolnie ze wiele osob uzywa teraz netu umts/dsdap, a dopiero dzieki wam na forum go znalazlem.

Wczoraj chcialem go kupic w warszawskiej gieldzie elektronicznej, gdzie kilkadziesiat punktow sprzedaje routery linksysa i nikt nie mial tego na stanie, tylko na zamowienie. To samo sklepy internetowe. szkoda
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: krystianb »

mppole pisze:Nie rozumiem czemu ten router nie jest latwo dostepny i bardziej reklamowany
  • Jest drogi
  • Jak sie ma tylko edge to sens rozdzielania "niczego" na wiele kompow jest sredni
  • Jak sie ma umst to i tak bierze sie cos po kablu(bo mozna)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

krystianb pisze:
mppole pisze:Nie rozumiem czemu ten router nie jest latwo dostepny i bardziej reklamowany
  • Jak sie ma umst to i tak bierze sie cos po kablu(bo mozna)
Co masz na mysli ze bierze sie cos po kablu bo mozna??
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: krystianb »

Nie zwykle tam gdzie jest umst jest tez cywilizacja :P (inni operatorzy internetu) ktorzy nie dają 1Gb danych za 60zl (dopiero play zaczyna to zmieniac, ale to sie niedawno stalo)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: ja.michal »

krystianb, są takie miejsca w samej Warszawie, że nikt nie chce kabelka podciągnąć. :]
Tak więc różnie bywa.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:samej Warszawie, że nikt nie chce kabelka podciągnąć
Gdzie na Pradze??? A tak na serio to mowilem ogolnie, kilka szczegolnych przypadkow nie zrobi popularnosci niszowemu modelowi.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

Witam,


a co w przypadku gdy posiadamy modem na USB bo np. nie mamy laptopa ktory posiada PCMCIA (eeePC) i chcemy teraz rozdzielic internet od lokalnego operatora GSM nie kupujac nie potrzebnie karty PCMCIA ?

Z gory dziekuje za informacje


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: Jo_gurt »

mwolanski, w takim przypadku musisz rozdzielić neta sprzętem do którego możesz podłączyć modem USB (zaskakujące, nie? ;) ) Z routerów to np. na Asus WL-500g Premium (i innych na których możesz odpalić OpenWRT i pochodne) ale trzeba się dowiedzieć czy konkretny modem ma sterownik pod WRT. Innym rozwiązaniem może być mały cichy komputerek z windowsem lub linuksem na pokładzie i podłączonym switchem/AP.
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

Niestety to nie jest zadowalajace rozwiazanie,

ale znalazlem juz !


Huawei e960


oraz


Dovado UMR


Co Wy na to?

[ Dodano: 2008-08-09, 13:17 ]
Dodam od siebie o co mi chodzi!


Jestem fanem telefonii VoIP,

mam bezprzewodowy internet (modem USB)

chce podlaczyc do tego bramke VoIP obslugujaca SIP i IAX i podlaczona do telefonu bezprzewodowoego.


Dzieki temu, bedac na wczasach pod namiotem, nie majac uruchomionego komputera, spiac pod namiotem, ktos moze do mnie zadzwonic na moj telfon stacjonarny ktory mam na bramce VoIP, i ja moge w kazdym momencie dzwonic calkowicie za darmo gdzie tylko chce (za darmo mam na mysli - nie liczac abonamentu internetowego).


Niestety nie moge miec bezprzewodowego zasilania i nigdy to nie bedzie typowo mobilne, chociaz Huawei e960 pobiera prad z USB to musial by byc podlaczony do laptopa ktorego bateria na dlugo nie starczy..

ale co sadzicie o tych urzadzeniach?

czy nie jest to lepszy sposob niz proponowany przez Was Linksys?



Kolejne pytanie - skad sprowadzic ww urzadzenia bo u nas nikt o nich nie slyszal...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: ja.michal »

mwolanski, nie wiem czy ze ściągnięciem tego nie będzie problemów, albo czy będzie się opłacać. Wydaje mi się, że lepiej znaleźć jakiegoś używanego Optiona GlobeSurfer. Do tego zrobić zasilanie na baterii i powinno być ok.

mwolanski pisze:skad sprowadzic ww urzadzenia bo u nas nikt o nich nie slyszal...
eBay :)
Karta kredytowa i/lub do płatności w internecie + PayPal + eBay.
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

Z zasilaniem na baterii to super pomysl, ale w sumie to i tak malo ciagnie pradu wiec majac w poblizu samochod z przetwornica na 220V bedzie to dzialac bez problemu,

Akurat ten GlobeSurfer jest drogi, chyba zamowie sobie Dovado UMR bo wyjdzie mi z 2 letnia gwarancja 340 zl a to chyba najlepsza opcja dla osob majacych juz modem USB.

Dzieki Wam za informacje, chociaz duzzej pomocy nie uzyskalem bo wszystko sam znalazlem, to kontakt z Wami dodal mi natchnienia i powodzenia w poszukiwaniach :)

W przyszlosci uwazam, ze korzystniej bedzie ludziom kupowac wlasnie takie routery + internet tylko mobilny, wychodzac z domu zabieramy tylko modemik i mamy internet caly czas przy sobie, wracajac do domu podpinamy go i dalej z niego korzystamy bezprzewodowo juz przez WIFI.

Zauwazylem ze ogolnie na rynku wchodzi tendencja technologoii bezprzewodowych, np. juz telefony stacjonarne mozna miec na komorce (np. Era) po co za tem placic kilka abonamentow za to samo, sczegolnie jak korzystamy z jednego albo drugiego a nigdy nie jednoczesnie.

Mozna powiedziec ze Potrzeba konsumenta (patrz PLUS GSM) natchnela mnie na nowe pomysly w dniu dzisiejszyM :)


Pozdrawiam Wszystkich forumowiczow
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: wojteks »

Ciekawe rozwiązania jednak jak piszesz w PL niedostępne (indywidualny import).
Huawei może pracować w 2 trybach
1. router GSM/UMTS (wbudowany modem) na Ethernet/WiFi, wtedy wymaga zasilacza 5V przez port USB
2. modem USB, wtedy pobiera zasilanie z komputera

Dovado UMR to coś podobnego do Asusa wspomnianego przez Jo_gurt

Pod namiotem przeważnie będziesz w zasięgu EDGE/GPRS więc za specjalnie się nie pogada bo pingi duże.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: Jo_gurt »

mwolanski pisze:W przyszlosci uwazam, ze korzystniej bedzie ludziom kupowac wlasnie takie routery + internet tylko mobilny,
Zgadza się, chociaż przyszłość taka jest dość odległa. Musiałby być HSUPA wszędzie tam gdzie chcemy stacjonarny no i sama usługa musiałaby być trochę inna (bez limitów, inne ceny).
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale nie mieszkam w polsce, i akurat mi sie poszczescilo bo znalazlem tutaj baardzo dobra cene tego urzadzenia:

http://www.infoferenda.com/webbshop/3g- ... utrar.html

cena jest bez podatku, ale akurat w moim przypadku i tak idzie to na firme wiec jest tanio.

[ Dodano: 2008-08-09, 13:54 ]
wojteks, Tu masz racje piszac o tym zasiegu, ale jak mowilem przyszlosc do tego zmierza, ze beda pola namiotowe reklamowac sie tym, ze u nich jest najlepszy zasieg sieci komorkowych zapewniajacy najlepsze i najszybsze polaczenia :) chociaz z 2 strony, spiac pod namiotem majac masz antenowy sieci komorkowej nad glowa nie wiem czy bedzie to zdrowy wypoczynek na swiezym powietrzu :)
darek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-02, 01:52
Lokalizacja: zza góry

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: darek »

krystianb pisze:
  • Jak sie ma tylko edge to sens rozdzielania "niczego" na wiele kompow jest sredni
Mam tylko edge i dzielę go na trzy kompy i bardziej sensowne jest podzielenie go niż ustawianie się w kolejce do jednego komputera. I lepszy jest taki niż jego całkowity brak bo nie wszyscy mają umts lub lepiej
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

dokladnie, czasem nie chodzi o szybki dostep do intenetu, ale w ogole o jego dostep, no ale przy tym podstawowym dostepie powinna byc gwarancja stabilnosci sygnalu nawet tego podstawowego a z tym nawet jest problem, czeste braki polaczenia, uciekajace pingi i awarie powoduja ze w dalszym ciagu ludzie nie postrzegaja tego tak jak pewnego kabla z besporednim podlaczeniem do serwera... ale na szczescie wszystko sie zmienia i idzie ku lepszemu, ja mieszkam za granica i tu nawet na zabitej deskami wiosce mam 3G.

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: ja.michal »

mwolanski pisze:ja mieszkam za granica i tu nawet na zabitej deskami wiosce mam 3G.
Jaka sieć mwolanski? Mają jakiś pre paid do internetu? Może byś coś opisał na temat internetu u siebie. :) Przyda się na forum. :)
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

Interesuja Was rowniez informacje o internecie w Szwecji?

Jest duzo mozliwosc i operatorow, dlatego bardzo popularne sa porownywacze ofert i cen, przydalo by sie zeby u nas tez byly takie opcje, ale ze u nas nie ma nigdzie czystych regol i zasad i wszystko jest cholernie zagmatwane, ciezko to zrobic.

W szwecji jest kilka serwisow porownywajacych bezprzewodowy dostep do internetu nazywany Mobilt Bredband

http://www.prisjakt.nu/mobilt_bredband/

przeliczniki potrafia wprost pokazac jaki bedzie roczny koszt ze wszystimi oplatami, czyli mozemy sprawidzc wprost co dostajemy placac tylko 1 zl a podpisujac umowe na 12 miesiecy.

Nie ma co porownywac szwecji do polski, tu podstawowe lacze internetowe dostepne w kazdym gniazku w scianie w domu to 8mbit/s a jak ktos chce to 24mbit moze miec za 120 zl miesiecznie.

To samo tyczy sie polaczen komorkowych ktore sa niesamowicie tanie, dzwoniac ze szwecji z komorki do polski na stacjonarny cena za minute to 20 gr! wiec takiej ceny nie ma u nas dzwoniac na stacjonarne! Tu polaczenia komorkowe wewnatrz sieci od dawna sa rowniez bezplatne... wiec co tu porownywac?

W szwecji jest 8 mln ludzi a operatorow i opcji jest 2x wiecej niz u nas... a ceny 2x nizsze... dziwne co?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: bob »

mwolanski pisze:Nie ma co porownywac szwecji do polski, tu podstawowe lacze internetowe dostepne w kazdym gniazku w scianie w domu to 8mbit/s a jak ktos chce to 24mbit moze miec za 120 zl miesiecznie.
U nas też tak jest w dużych miastach ale na prowincji jest inaczej i u Ciebie również podejrzewam. ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: ja.michal »

mwolanski pisze:wiec takiej ceny nie ma u nas dzwoniac na stacjonarne!
Netia już można powiedzieć, że ma. 35gr cały kraj stacjonarne, 35gr cała UE stacjonarne, 35gr USA i Kanada stacjonarne i na komórki.
42,70zł miesięcznie i w tym właśnie 120min do powyższych stref. Minus, że na komórki 90gr min. Te 120min na 40min na komórki wymienne.
bob pisze:U nas też tak jest w dużych miastach
Z tym różnie, ale 90% jest szybki internet. :)
mwolanski pisze:Interesuja Was rowniez informacje o internecie w Szwecji?
Chodziło mi głównie o internet komórkowy pre paid.
Przyjeżdżam na wakacje kupuję kartę, doładowuje i mam internet. :)
O coś takiego mi chodzi. Jeszcze jakby była jakaś sieć co działa Szwecja + Norwegia.
No ale ogólnie jakaś oferta.
Dla wyjeżdżających. ;)
mwolanski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-09, 11:30
Lokalizacja: Göteborg

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mwolanski »

Z tego co widzialem albo raczej - nie widzialem :) nie ma kart prepaid tylko do internetu dostepnych ot tak w sklepie czy na stacji, jednak mozna uruchomic opcje internetu na karcie na stronie lub telefonicznie - obawiam sie ze to moze byc problem bo jak wejsc na strone zeby zalatwic internet jak sie go nie ma. Uwazam, ze najtansza oferte jak chodzi o internet mobilny ma Tele2 to samo mozna powiedziec o dzwonieniu itd... dodatkowo sa polscy konsultanci w BOK wiec mozna sie zawsze lepiej dogadac. Nie mam pojecia czy jest cos co dziala w szwecji i norwegii.. raczej watpie, niby to skandynawia ale kraje te az tak bardzo sie nie lubia i norwegia nawet w unii nie jest. Co do wsi i zasiegu 3G to bylem na wsi gdzie w promieniu kilometra jest z 10 domow i mialem zasieg i rozmawialem z kuzynem z innej wsi i sie oboje widzielismy bez problemow :=) bylo to w okolicy 80-100 km od Göteborga wiec naprawde wielka wies. Na polnocy szwecji jest gorzej, ale tam to juz naprawde zadko kto mieszka.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: ja.michal »

mwolanski, a sieć Three? Oni mają taki pakiet iluś tam GB za coś tam euro, ale jak jest z zasięgiem Three?
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

Zakupilem polecony Linksys WRT54g3g i nie bardzo chce dzialac. Raz sie loguje do netu a raz nie.
Probowalem sciagnac nowy firmware do niego i okazalo sie ze ta karte fusion z "+" dodali dopiero do najnowszej wersji firmware. Ale przyznam, ze nie wiem jak zainstalowac nowy firmware? Sorki, jesli to banalne pytanie, ale moze ktos podpowie.

I jeszcze jedno, ten sklep internetowy przyslal router w jakiejs wersji produkowanej dla vodafone, przy uruchamianie wyskakuja rozni operatorzy vodafone do wyboru, nawet na fidzi. Czy to moze miec znaczenie i wplywac na niestabilne dzialanie? Czy nowy firmware to zmieni?
dzieki
ODPOWIEDZ