Jak rozebrać modem PCMCIA?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Khan34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-15, 21:04
Lokalizacja: Kraków

Jak rozebrać modem PCMCIA?

Post autor: Khan34 »

Witam. Wiem że jestem nowy, przeszukałem całe forum ale nigdzie nie znalazłem tego jak rozebrać bezpiecznie modem PCMCIA? Chciałem sprawdzić czy w środku wszystko w porządku bo dwa modemy jakie mam nie łapią zasięgu w mojej miejscowości a w Krakowie dwa łapią a trzeci nie z czego wiem że trzeci na bank jest zepsuty i to raczej o niego chodzi. Modemy to: Option Globetrotter Fusion (ten działa bez problemu), Option Globetrotter 3G/EDGE data card (ten działa tylko w Krakowie), Option Globetrotter 3G/EDGE (zepsuty, nie wyszukuje sieci/zasięgu). Co może być przyczyną braku zasięgu w ostatnim modemie a co może być przyczyną braku zasięgu poza Krakowem w tym drugim modemie? Wszystkie pracują w sieci ORANGE. Nadmienie że w mojej miejscowości modem Fusion działa w EDGE a reszta nawet GPRS nie łapie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jak rozebrać modem PCMCIA?

Post autor: krystianb »

Ten co działa tylko w krakowie, może być ustawiony na "tylko umts", a w trzecim pewnie końcowka mocy spalona albo antena odłączona, problem może tkwic w gnieździe anteny, gdyż ono odłacza wewnetrzną po włozeniu konektora.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Khan34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-15, 21:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak rozebrać modem PCMCIA?

Post autor: Khan34 »

A jeśli ten modem był sprowadzany z zagranicy (wymysł kolegi) to może być tylko ustawiony UMTS? Teraz sobie przypomniałem. No i pytanie pozostaje jeszcze "Jak bezpiecznie rozebrać modem PCMCIA?"
zidzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-05, 00:30
Lokalizacja: lalkowy

Re: Jak rozebrać modem PCMCIA?

Post autor: zidzi »

Nie da się bezpiecznie rozebrac czegoś jeżeli nie znasz dokładnej budowy tego urządzenia . Musiał byś najlepiej poszukac w necie schematu tego modemu . Chociaż rozbieranie czego kolwiek na własną rękę zawsze ma ryzyko
Ostatnio zmieniony 2008-09-16, 07:49 przez zidzi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jak rozebrać modem PCMCIA?

Post autor: krystianb »

Khan34 pisze:A jeśli ten modem był sprowadzany z zagranicy
Nie ważne skąd jest, sam osobiscie używam ustawienia tylko umts, zeby mi sie czasem modem nie rozmyślił i na edge nie przeskoczył. Najłatwiej zmienić to GT connect, ewentualnie mozna sie bawic hyper terminalem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ