Szybki czy wolny?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
myszok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-25, 21:35
Lokalizacja: Bytom

Szybki czy wolny?

Post autor: myszok »

Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich. Jestem tu nowy i chciałbym coś zrozumieć, może ktoś mi wyjaśni jak to jest z tymi bezprzewodowymi modemami powszechnie reklamowanymi w tej czy innej sieci. Jestem posiadaczem Huawei E630 ''operator Era'' od ponad roku i całe szczęście że niewiele z niego korzystam.Problem jest taki że przy zasięgu 3G maksymalna prędkość to około 200kb/s. ''Era'' w swych reklamach podaje prędkość do 7,2 Mb/s. Wiem że jest to uwarunkowane od paru czynników plus zainstalowanie dodatkowych oprogramowań ale żeby ''wynik szybkości'' był tak kiepski.Tragedia. Mieszkam na śląsku, dokładnie Bytom i nigdy nie stało sie tak żeby to chodziło szybciej mimo że jest w zasięgu 3G.Czy z moim laptopem jest coś nie tak? Czy z Erą jest coś nie tak? Prosze o porady. :(
MM
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: krystianb »

Na tym modemie jest jakaś sygnalizacja z jakiej sieci modem korzysta (inny kolor diody czy inna szybkosć migania) Być może modem jest ustawiony w trybie "tylko egde/gprs" lub tylko 900mhz bodajrze w huawei jest mozliwosc ustawiania czestotliwosc. Dla sprecyzowania pisaleś 200kilobitow/s nie kilobajtow?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: ja.michal »

myszok, powszechnie wiadomo, że Era na śląsku ma problemy. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: bob »

ja.michal pisze:wiadomo, że Era na śląsku ma problemy.
Muszę to niestety potwierdzić. Nie mogę zbyt długo utrzymać ikonkę 3G na N80. Bez przerwy 3G przechodzi na gprs i odwrotnie co powoduje nawet kłopoty w prowadzeniu rozmów. :(
myszok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-25, 21:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: myszok »

Tak jak pisze krystianb jest na tym modemie sygnalizacja. Jeżeli świeci na zielono to pracuje na GPRS/EDGE natomiast jeżeli świeci na niebiesko to pracuje w 3G.Tak jak już wcześniej pisałem łapie zasięg 3G ale daremnie to chodzi.Modem jest dobrze ustawiony tzn na wszystkie pasma częstotliwości i preferowana sieć 3G. Moim zdaniem Era w tym rejonie to kicha.Odradzam kupno w tej sieci bluconnecta.Może ktoś podpowie co dobrze sie z bezprzewodówek sprawuje na śląsku
MM
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: bob »

myszok pisze:co dobrze sie z bezprzewodówek sprawuje na śląsku
Testowałem Plusa i nie mam zastrzeżeń. Korzystałem przez lata z Orange i podsumowując cały okres 4+ daję. Wpakowałem się w Erę w telefoniczne abonamenty - od pewnego czasu się wycofuję. Wydzwaniali z Ery i pytali dlaczego a my tłumaczyliśmy jakie są problemy ale niestety nadal je mamy (jeszcze dwa miesiące) w centrach miast dużej metropolii. Nie rozumiem tego stanu rzeczy. :zdziwko:
p.s.
Na forum jednak czytałem o pojedynczych przypadkach poprawnego działania usługi internetu w Erze. Być może gdzieś są wyjątkowe nadajniki ale ja na kilku abonamentach i różnych marek telefonach od Częstochowy po Cieszyn zawsze miałem problem choćby z prowadzeniem rozmów u tego operatora. :(

[ Dodano: 2008-09-26, 18:20 ]
Aha, żeby znowu ktoś nie zarzucał, że przed kupnem nie sprawdziłem to dodam, że przez pierwszy okres umowy wszystko działało sprawnie.
myszok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-25, 21:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: myszok »

Dzięki bob. Popełniłem błąd z tym bluconnectem z Ery.Ale tak jak pisałem wczesniej niewiele z niego korzystam-naszczęście.Zostało mi jeszcze 11miesięcy do końca umowy i dowidzenia Ero.
MM
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Szybki czy wolny?

Post autor: Sundance_kid »

myszok albo znajdź chętnego na cesję.
ODPOWIEDZ