iCon401

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

iCon401

Post autor: Tomisek »

Witam - z tego co się dowiedziałem jest już ten modem od dzisiaj do nabycia w Polsce. Ma wyjscie antenowe - tylko ma jakies nietypowe wejscie do konektora wiec anteny są jeszcze nie do kupienia. Ponoc to jakas nowa konstrukcja - ktos gdzieś moze spotkał się z jakimś testem , opinią o nim bo w necie jakoś mało informacji. Ze wzgledu na moje problemy z zasięgiem zastanawiam się własnie nad zakupem tego modemu + antenka i opchnięcie mojego E169
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iCon401

Post autor: Jaco »

Tomisek pisze:zastanawiam się własnie nad zakupem tego modemu + antenka
A nie lepiej kupić coś co już jest sprawdzone i działa bez żadnych problemów.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iCon401

Post autor: Tomisek »

Od 2 dni jestem wlaściciem Icona 401.
Moje poprzednie modemy to Nokia 6120 oraz E169.
Nokia jako modem ( przez kabel)jak dla mnie jest to bardzo dobry rozwiazanie - stabilne połączenie, łatwość instalacji, niezłe transfery. Niestety jak kazdy telefon - problem z ladowaniem.
Co do E169 - powiem tylko tyle - wystawiłem do sprzedania na aledrogo . Nie wiem o co chodzi i nie bede tego dociekał, zainstalowałem nowe firmware, menager producenta. Pewnie wina edgea gdzie mieszkam - fakt - zrywa połączenia. mimo ze sygnał trzyma na poziomie od -60dB do -80dB - naastepnie zerwanie połączenia. Bez wzgledu czy pobieram duze pliki z netu czy pliki torrentowe.Pingi fatalne- traci w zasadzie 10-15 procent - a srednie powyzej 370ms

No i odpaliłem wczoraj ICON 401 !!!!
Instalacja bez problemu - modem, GlobeTrotter Mobility Manager. Wszystko ok. Oczywiście rozpocząłem zabawę od TNI- konfiguracja i ustawienie połączenia - wszystko ok. Niestety nie poznałem jeszcze wszystkich terminow ale modem zaznaczony jest jako RAS. Moc sygnału taka sobie - srednio ok -68dB

No i odpaliłem torrenty oraz - pobieranie plikow z serwerow np ( Kasperskiego od Iplusa ).
Powiem tak - przynajmniej w Edge i na chwile obecną:
REWELACJA.
Pingi stabilne kole 230ms, 100% wraca, transfery z ftp i torrentow pełnym edgem. Nigdy czegos takiego w iplusie jescze nie uzyskałem.
To jest to. Nie wiem jak sie sprawuja inne modemy Optiona ale ten jest super. Wreszcie ten net komorkowy pracuje tak jak powinien. No i jest wejscie na zewnętrzna antenę- niestety ( z tego co mowi sprzedawca) nie sa jeszcze dostepne konektory ( są ponoć inne niż w innych optionach).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iCon401

Post autor: krystianb »

Tomisek pisze:nie sa jeszcze dostepne konektory ( są ponoć inne niż w innych optionach
Fotke gniazda możesz zrobic?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iCon401

Post autor: Tomisek »

Niestety nie mam aparatu w tym mieszkaniu gdzie obecnie jestem a z Nokii 6120 wyszła porazka ale znalazlem u sprzedawcy modemu

Fotka
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iCon401

Post autor: Jaco »

Tomisek pisze:ale znalazlem u sprzedawcy modemu
Zbyt małe ale może taki konektor by pasował:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iCon401

Post autor: krystianb »

Trzeba by go z wymiarami pokazac, to mozna by gdybać.
Tak wygląda to w innych optionach, srednica wewnetrzan tej zółtej tulejki to cos koło 3mm nie mam czym zmierzyć.
ObrazekObrazek
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: iCon401

Post autor: KrissTofferr »

Gniazdo można sfotografowac nawet kamerą internetową bo to jest mały obszar. Najlepiej w świetle dziennym i ręcznie podkręcić focus obiektywu.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iCon401

Post autor: Jaco »

krystianb pisze:Tak wygląda to w innych optionach,
W innych optionach pasuje to co przedstawiłem. Zatem czekamy ja jakąś dobrą fotę.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iCon401

Post autor: Tomisek »

Niestety - aparat fotograficzny z opcją mikro bedę miał dopiero jutro wiec podrzuce jakies fotki pewnie dopiero jutro wieczorem. Przedstawiciel stwierdzil ze te zwykłę do Optiona nie podchodzą i obecnie nie maja nowych konektorów na stanie ( maja dać znac)

Jak myslicie - jakas antenka dookólna wystarczy skoro bez anteny dziala ten Egde spokojnie obecnie??? Zastanawiam sie jeszcze nad dobrym kablem USB - tem 3m i zawieszenie modemu przy oknie ;)
Problem nie tyle z zasiegiem tylko z wzbudzaniem głośników na Edge - modem chce powiesic jak najdalej od kompa bo nie da się oglądać filmików

Np - Kabel USB
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iCon401

Post autor: krystianb »

Tomisek pisze:Np - Kabel USB
Mi sie tandetny wydaje, te "pozłacane" ekrany :rotfl: Do tego w opisie długość 1,8m więc ile go sie w końcu kupuje??
Po kabelek chyba lepiej iść do sklepu, musi mieć dobre złącza i grube żyły zasilające, chyba kiedys kupiłem taki gdzie przekroje były podane, choć pewnien nie jestem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iCon401

Post autor: Tomisek »

No wybrałem na aledrogo niby podwójnie ekranowany. Gostek sprzedaje i 1,8m i 3m wiec nie ma problemu. Różnice w cenie niewielkie. W sklepie dla idiotów zwykly drut jest w podobnej cenie ;) , ale sam wlasnie nie wiem czy coś towarte....
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: iCon401

Post autor: Ufo atakuje »

Tomisek pisze:Moc sygnału taka sobie - srednio ok -68dB
Przy takiej mocy sygnału (choć nie wiem czy dobrze to sobie wyliczyłeś) antena nie jest konieczna. To jest już silny sygnał- przecież pełna skala w telefonach utrzymuje się aż do -85dBm.
Inna sprawa, że jeśli korzystasz z edge największe znaczenie ma przeciążenie na stacji. Gdy jest duże nic nie pomoże, ani najlepszy modem, ani najlepsza antena. Wtedy trzeba się przelogować na inną stację.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iCon401

Post autor: Tomisek »

Ciągle w tym wszystkim brak mmi wiedzy ;) Wyliczenia jakie podaje pochodza tylko i wyłącznie z TNI. Ten zakres w dB wyświetla program - i jak pokazuje -63dB to na wskazniku ma ok 70% mocy sygnału. Sygnał na poziomie -80dB - to w zasadzie jednak kreska. Da sie zauważyć ze jak jest duzy ruch to transfer znacznie siada - ale w FAQ ktos napisał że tylko dla GPRS moc nie ma znaczenia

Co do nadajnika - MAPA

Jest jeden nadajnik w cetrum - Blok jest do niego styczny - w odległości kole 1500m Edge
Prostopadle do okien na południe wychodzi nadajnik w odległości 4500m - w nocy widoczne punkty swietlne. Teren nizinny ja mieszkam na 4 pietrze. Nie wiem który łapie. Ogólnie obecnie pracuje stabilnie - tylko w niedziele potrafi przyciąć - no ale nie tak jak E169
W Rzeszowie natomiast mam dom w oleglości 400m od nadajnika 3G w samym srodku najsilniejszego sygnału- ale nie miałem czasu sprawdzić bo nadajnik podłączyli niedawno
Co to kabla to bardziej chodzi o to ze Edge wzbudza mi głosniki.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: iCon401

Post autor: Ufo atakuje »

Tomisek pisze:Wyliczenia jakie podaje pochodza tylko i wyłącznie z TNI. Ten zakres w dB wyświetla program - i jak pokazuje -63dB to na wskazniku ma ok 70% mocy sygnału. Sygnał na poziomie -80dB - to w zasadzie jednak kreska.
Top Net Info wylicza to z komend AT więc można to przyjąć. Na wskazania managerów do łączenia nie ma co patrzeć.
Da sie zauważyć ze jak jest duzy ruch to transfer znacznie siada
Dlatego trzeba się rozejrzeć za sąsiednimi stacjami. Top Net Info wyświetla również CID stacji z którą się łączysz. Jeśli ten numer się zmienia (pomijając ostatnią cyfrę) to znaczy, że korzystasz już z innej stacji. Poszukaj o tym w :faq:
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iCon401

Post autor: Tomisek »

Witam. Lepszej fotki tego portu nie jestem w stanie starym aparatem zrobic

Obrazek
marceli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-25, 17:13
Lokalizacja: wawa

Re: iCon401

Post autor: marceli »

Witam Wszystkich,

Kupilem zonie Optiona 401. Modem jak na razie bije predkoscia poprzednie modemy ktore posiadam (20MB sciagnal w ok. 1 min).

Korzystam jak na razie z progrsmu do laczenia ktory jest dostarczany z modemem. Nie moge zainstalowac managera iPlusa - manager twierdzi ze nie widzi modemu (probowalem i na Viscie i na XP) zawze to samo. Zmiana gniazd USB tez nie pomaga.

Na fabrycznym sofcie hula jak szalony :)

mam jedno pytanie; gdzie w tym fabrycznym managerze mozn a sprawdzic z jakim on sie numerem laczy? Nie moge tego sprawdzic, a boje sie zeby sie nie laczyl z platnym CSD. Chodzi mi o ten numer dostepwy co jest w abonamencie *99***1# - modem sie laczy automatycznie = prosi tylko o pin do karty
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iCon401

Post autor: krystianb »

marceli pisze:Nie moge zainstalowac managera iPlusa - manager twierdzi ze nie widzi modemu (probowalem i na Viscie i na XP) zawze to samo. Zmiana gniazd USB tez nie pomaga.
I bardzo dobrze!!! wyrzuć te paskudztwo.
marceli pisze: Nie moge tego sprawdzic, a boje sie zeby sie nie laczyl z platnym CSD.
Nie bój się, option dba o klientów i możliwości łącznia sie po csd nie przewidział w GT connect bo tego pewnie używasz. Tylko soft plusa tą idiotyczną możliwość ma. Aha połączenie csd działa z predością 9.6 kilobita/s zauważył byś różnice :rotfl:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: iCon401

Post autor: Patryk »

Obadał już może ktoś,co to jest za złącze antenowe w tym Optionie ?
ODPOWIEDZ