Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paszczak

Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: paszczak »

Zauważyłem dziwną dla mnie rzecz, podczas przeglądania stron modem jakby się wyłączył (sygnalizacja czerwonym światłem), na panelu pokazał się napis Services, potem przeszedł na roaming i tak trwało kilka minut, w końcu wróciło do stanu normalnego.
Zrobiłem test modemu i sieci, skan od wirusów, próbę pobrania większego pliku, wszystko ok.
Cuda czy jak? Możliwy jest roaming w środku Polski w Blueconnect?
Chętnie wysłucham doświadczonych Forumowiczy :cfaniak:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: krystianb »

Być może nadajnik został wyłączony na kilka minut, a roaming zapalił się z powodu próby zalogowania do innej sieci... A jeśli to był prawdziwy roaming to sie dowiesz z rachunku :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:A jeśli to był prawdziwy roaming to sie dowiesz z rachunku :roftl:
Ale, że modem nie znalazł innego BTS'a operatora? Dziwne to nieco.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
paszczak

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: paszczak »

krystianb pisze:Być może nadajnik został wyłączony na kilka minut, a roaming zapalił się z powodu próby zalogowania do innej sieci...
Miałem kiedyś takie przypadki ale wtedy pojawiał się wyłącznie napis service.
krystianb pisze:jeśli to był prawdziwy roaming to sie dowiesz z rachunku
Sprawdziłem przez E-BOA wpis do faktury - za te kilka minut zjadło mi parę MB ale w pozycji do zapłaty jest ZERO :ok:
YaHooo pisze:Ale, że modem nie znalazł innego BTS'a operatora? Dziwne to nieco.
Na 99% łapię zasięg hsdpa tylko z 1 btsa, mam ustawione na sztywno umts
Sam nie wiem dlaczego tak było ale było :niepewny:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: YaHooo »

paszczak pisze:Na 99% łapię zasięg hsdpa tylko z 1 btsa, mam ustawione na sztywno umts
No to pewnie coś się stało z siecią i temu wyskoczył taki napis.

Ale jak pisze 0 do zapłaty, to nie masz się czego obawiać :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
paszczak

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: paszczak »

Dzisiejszej nocy znów miałem podobną "awarię", doszedłem do wniosku że przyczyną jest czas - konkretnie godzina 3.00 - 3.15.
Tym razem modem w trakcie połączenia "zawiesił się" na umts i w żaden sposób nie dawał się wyłączyć, wykonałem restart kompa z takim zawieszonym modemem, po ponownym rozruchu dostałem komunikat o wykryciu nieznanego urządzenia i instalacji sterowników do niego :szok:
Coś chyba w tym czasie dzieje się z siecią - czy to możliwe?

Czy istnieje coś takiego jak format modemu? Czy instalacja nowego softu w modemie czyści wszystko wcześniej tam instalowane?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: YaHooo »

paszczak pisze:wykonałem restart kompa z takim zawieszonym modemem, po ponownym rozruchu dostałem komunikat o wykryciu nieznanego urządzenia i instalacji sterowników do niego
Może tak być po twardym resecie. Więc tym się nie przejmuj.
paszczak pisze:Coś chyba w tym czasie dzieje się z siecią - czy to możliwe?
Całkiem możliwe.
paszczak pisze:Czy istnieje coś takiego jak format modemu?
Nie.
paszczak pisze:Czy instalacja nowego softu w modemie czyści wszystko wcześniej tam instalowane?
A co instalujesz w modemie? Jeżeli chodzi Ci o ustawienia, to fabryczne ustawienia można przywrócić za pomocą komend AT.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
paszczak

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: paszczak »

YaHooo pisze:A co instalujesz w modemie?
Mój modem ma upgrade do 7,2 , miałem na myśli ponowne wgranie tego samego softu.
Myślałem że z modemem jest tak samo jak z kompem - raz na jakiś czas zrobiony format leczy sprzęt i uwalnia od naprawy jakichś błędów, usuwania zbędnych plików itp
Przekopałem trochę Google ale nic nie znalazłem :niepewny:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Merlin XU870 - dziwne zachowanie modemu

Post autor: YaHooo »

paszczak pisze:Myślałem że z modemem jest tak samo jak z kompem - raz na jakiś czas zrobiony format leczy sprzęt i uwalnia od naprawy jakichś błędów, usuwania zbędnych plików itp
Modem jest o tyle lepszy, że tam żadne pliki się nie zapisują. Jedynie zapisują się na nim ustawienia. Ale te można zresetować do ustawień fabrycznych za pomocą > Hyperterminalu < oraz > Komend AT <. O ile się nie mylę fabryczne ustawienia modemu przywpłuje się komendą AT&F
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ