Huawei K3520 Vodafone

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AvE
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-04, 04:54
Lokalizacja: Anglia

Huawei K3520 Vodafone

Post autor: AvE »

Z uwagi na to że jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich. Mam pewien problem. Obecnie mieszkam w Anglii i kupiłem niedawno internet z firmy Vodafone. Mam modem K3520. Teraz do rzeczy... Nigdy wcześniej w życiu nie miałem internetu bezprzewodowego i nie bardzo znam jego możliwości. Zainstalowałem oryginalny software Vodafone przetestowałem no i porażka. Po prostu chodzi strasznie wolno. Przeszedłem się do nich i mówię jaka jest sytuacja. Poinformowali mnie że to tylko tak przez pierwsze kilka godzin. No i fakt, po tych kilku godzinach strony wchodziły całkiem całkiem. I tu zaczyna się mój główny problem. Interesuję się grami online. Obecnie gram w CS 1.6. Pingi mam minimum 120ms do nawet 300ms. Sprawdzałem wielokrotnie jakim mam download/upload był on mniej więcej 900/120. Na Waszym forum znalazłem stronę z innymi programami do łączenia się przez ten modem. Znalazłem Mobile Connect. Jednak prędkość nic się nie zmieniła... Pomyślałem; a może by tak spróbować połączyć się bez oprogramowania? Zrobiłem to, i przy teście byłem miło zaskoczony. Mój Download był w granicach 6mb/s a upload 300kb/s. Czyli można by było powiedzieć że doskonale. Wchodzę do gry i pingii te same. Ludzie ja już z tym nie mogę. Nie będę się z nimi dłużej kłócić. Czy wie ktoś z Was jak naprawić ten problem. Sory że się tak rozpisałem, wcześniej nie miałem czasu napisać tylko teraz, może to dlatego... Czekam z niecierpliwością na odpowiedź...
tomian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2009-01-04, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei K3520 Vodafone

Post autor: tomian »

Nic nie poradzisz.
Możesz mieć i 100/100mbit, ping po komórkowym internecie był, jest i będzie do d.$py.
Do gier (a zwłaszcza fpsów) takie łącza po prostu odpadają.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei K3520 Vodafone

Post autor: YaHooo »

AvE po prostu takie pingi to norma w sieci komórkowej. A jak będziesz miał niedaleko nodeB oraz mało obciążoną sieć to możesz zejść z pingiem do 90ms. Mniej już chyba się nie da.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AvE
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-04, 04:54
Lokalizacja: Anglia

Re: Huawei K3520 Vodafone

Post autor: AvE »

No teraz chociaż wiem że nic nie zrobię. Dzięki za odpowiedź. Zostało mi tylko 17 miesięcy kontraktu, to "niedługo" kupie sobie normalny internet...
ODPOWIEDZ