OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
webrider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-24, 23:02
Lokalizacja: ze wsi

OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: webrider »

Witam, pisze bo juz sam nie daje rady, nie wiem czemu ale od jakiegos czasu mam problem z ICON 7,2 od orange. Mam praktycznie zerowy transfer, niby jest HSDPA zasieg 4 kreski, a pobiera pliki 6kB/s strony sie praktycznie nie wczytuja, jak przelacze na edge to jest jeszcze gorzej,

program do laczenia: GlobeTrotter Connect 3.0
do tego KIS2009
cfosspeed

teren Krakow azory.

moze ktos pomoze co z tym fantem zrobic? :gwiazdki:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: Jo_gurt »

webrider, a np. limit nie wykorzystany? ;)
webrider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-24, 23:02
Lokalizacja: ze wsi

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: webrider »

BE Premium od orange bez limitu
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: Sundance_kid »

webrider bez limitu? Jakaś stara umowa czy Ci powiedzieli tak w salonie?

Przenieś się z kompem w inne miejsce (tak zeby korzysta z innego nadajnika), może nadajnik z którego korzystasz jest walnięty. Takie same predkosci uzyskujesz o kazdej porze dnia i nocy?
webrider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-24, 23:02
Lokalizacja: ze wsi

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: webrider »

Caly czas identyczny transfer, jak dobrze przywieje to nawet mam 8kB/s :szok: , chyba lapie jeden nadajnik bo w calym mieszkaniu transfer taki sam. a co do limitu to taka byla oferta ze jak bulisz 120zl/ mies to nie ma limitu i orange hotspot darmowe itp> ale coz z tego jak transfer srednio 6-8 kB/s :cry: , wczesniej net chodzil na poziomie 356kB/s


edit//

no i wszystko jasne... taka niby mila Pani w orange.. ni to Pani ale mnie wydymala... Zadzwonilem do BOK-u i okazalo sie ze jest zalozona blokada po przekroczeniu 6GB transferu no i musialem oczywiscie dolozyc 21 zl i teraz juz bede placic 150... dopiero teraz mam limit 12 GB >>>> CHORE :szok: no ale coz... thx zza pomoc i wszystkie odpowiedzi :zdrowko:
Ostatnio zmieniony 2009-01-05, 19:28 przez webrider, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: krystianb »

webrider pisze:a co do limitu to taka byla oferta ze jak bulisz 120zl/ mies to nie ma limitu i orange hotspot darmowe itp> ale coz z tego jak transfer srednio 6-8 kB/s
To na hotspotach nie ma limitu, na gsm/3g masz 6 lub 7(jak kupisz przez neta) GB a potem jak kiedys umowe podpisałeś to do 64kbit/s nowe umowy do 16kbit/s
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: Sundance_kid »

webrider nie martw sie nie tylko Tobie dali takie info. Kolega bral Orange i dowiedzial sie, ze predkosc spada nieznacznie a zreszta to bardzo rzadko nakladaja ograniczenia :rotfl:
A net zawsze dzialal Ci z taka predkoscia? Czo ostatnio zaczal? Bo jak caly czas a jestes w zasiegu HSDPA to Twoje predkosci sa bardzo niskie i moze bysmy pokombinowali jak to poprawic?
webrider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-24, 23:02
Lokalizacja: ze wsi

Re: OPTION ICON 7.2 praktycznie zerowy transfer

Post autor: webrider »

Sundance_kid mi bardzo podobny kit Pani wcisnela, ale zycze jej wiecej takich klientow :P. Bez ograniczenia mam transfer na poziomie 356kB/s. jak przyspieszyc nie mam pojecia moze cos zaradzicie jak juz zasmiecilem forum :P
ODPOWIEDZ