Vodafone K3565 - jaki to konkretnie Huawei?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Vodafone K3565 - jaki to konkretnie Huawei?

Post autor: evad »

Odebrałem dzisiaj modem Vodafone K3565 w ramach prepaidowej oferty dostępu do internetu w Vodafone UK (vide: http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile- ... pup-and-go ). Porównując zdjęcia w necie przed zakupem byłem przekonany, że ten modem to Huawei E169 brandowany dla Vodafone. Tymczasem dc-unlocker przy zdejmowaniu simlocka rozpoznał modem jako Huawei E160X. W tym momencie zgłupiałem. :/ Zdjęcia sugerują, że to E169, dc-unlocker sugeruje, że E160. Tymczasem kumpel jakiś czas temu kupił E160 i jego modem różni się nieco kształtem wobec tego, który ja mam.

Tak więc czy ktoś rozeznany w temacie mógłby określić jaki to konkretnie model modemu Huawei? A gdy już będzie wiadomo co to za sprzęt, to czy istnieje możliwość dokonania upgrade firmware, żeby uruchomić w nim prędkość HSDPA 7.2 Mbit/s (Vodafone zeznaje max prędkość 3.6 Mbit/s)?

Z góry dziękuję za sugestie.
Dawid 'evad' Lorenz
AdiosAmigos

Re: Vodafone K3565 - jaki to konkretnie Huawei?

Post autor: AdiosAmigos »

Moim zdaniem jest to huawei e160, tylko że w troche inne obudowie, ma bardziej zaokrąglone rogi, a wejscie na karty pamieci i antenę ma w tym samym miejscu :) No i jest podane 3,6 mb/s (up to) - nie jestem pewien ale to chyba oznacza ze mozna zaktualizować oprogramowanie na nowsze z szybszym downloadem.
Nie wiem czym sie rózni np e160 do e160g, ale pewie e160x jest i rozni sie tym ze mozna go upgradeowac na 7.2 ;)

[ Dodano: 2009-01-10, 10:38 ]
evad pisze:(Vodafone zeznaje max prędkość 3.6 Mbit/s)?

Tak
ODPOWIEDZ