huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klosa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-05, 15:52
Lokalizacja: Ostróda

huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: klosa »

Mam pytanie czy zielona dioda powinna palic sie caly czas? wiem ze przedtem jak bylem polaczony z internetem to migala ona co jakis czas a od pewnego czasu swieci sie caly czas? czy cos to oznacza? czy tak ma byc?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: Jaco »

klosa pisze:wiem ze przedtem jak bylem polaczony z internetem to migala ona co jakis czas a od pewnego czasu swieci sie caly czas? czy cos to oznacza? czy tak ma byc?
Szkoda że tylko na zielono bo to EDGE. Nie masz się czym przejmować gdyż stałe jej świecenie świadczy że modem nie skacze ci po nadajnikach i zapewne transfer masz stabilny.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: Blido »

klosa pisze:powinna palic sie caly czas?
Jeśli jesteś połączony z internetem, to jak najbardziej. Gorzej gdyby świeciła się przy nieaktywnym połączeniu. Kilka razy mi sie to zdarzyło. To zwiecha modemu, na szczęście wystarczy go odłączyć i ponownie podłączyć (lub całkowicie wyłączyć kompa i włączyć jeszcze raz) aby wszystko wróciło do normy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: YaHooo »

klosa pisze:jak bylem polaczony z internetem to migala ona co jakis czas
Jak na moim Huawei E630 tak się dzieje to połączenie zamiera na jakiś czas. Nim się modem nie przeloguje do BTS'a. Więc to nawet lepiej. Bo masz stabilne połączenie z 1 BTS'em.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: valdens »

Pomocy! :szok: Co oznacza, jak mruga zielona dioda i modem raz jest w "menedżerze urządzeń", a raz go nie ma? Nie muszę chyba dodawać, że skoro komputer go gubi co kilka sekund, to nici z internetu... :( Piszę do Was z komórki. Macie jakąś szybka diagnozę i, daj Boże, jakieś szybkie lekarstwo?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: YaHooo »

valdens pisze:Co oznacza, jak mruga zielona dioda
Ale miga powoli, czy szybko? Bo jak powoli oznacza, że modem jest zalogowany, jak szybko to szuka sieci.
valdens pisze:modem raz jest w "menedżerze urządzeń", a raz go nie ma?
To mi wygląda na problem z zasilaniem. Próbowałeś podłączyć modem przez inny kabel, ewentualnie aktywny hub USB? Możesz jeszcze przetestować go na innym porcie (ale musisz go ponownie zainstalować na tym porcie), lub innym komputerze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: valdens »

Ale miga powoli, czy szybko? Bo jak powoli oznacza, że modem jest zalogowany, jak szybko to szuka sieci.
Mruga szybko, chaotycznie, na zielono. Modem pojawia się i znika na liście urządzeń (razem z tymi sygnałami przyjęcia i odrzucenia nowego sprzętu). To nie pierwszy raz, jak mi się to przytrafia. Odłączam wtedy modem stukam nim o parapet, wyciągam i wkładam sim-kartę, dmucham, chucham, podłączam do innego portu USB i... dalej to samo - ciągle miga zielona i wywala. Zostawiam go wtedy, wkładam SIM do tel. komórkowego i się męczę na GPRS. Po jakimś czasie podłączam znów ten popsuty modem, a on - jakby nigdy nic - zaczyna mrugać na upragniony niebieski kolorek. :ok:
Wkładam kartę i śmigam 1400 kbit/s. Nie mam pojęcia, o co chodzi. Duchy?

[ Dodano: 2009-04-05, 17:45 ]
OK!!! Po kłopocie. :ok: Pogrzebałem trochę na tym forumie, znalazłem update do modemu (E220Update_11.116.05.02.11.B268.exe), zaryzykowałem i popatrzcie na efekt:

Obrazek :szok:

Jak ktoś nie wierzy, to wersja większa (trochę wcześniejsze sprawdzanie):
Obrazek

Ale jazda! Dałbym Wam wszystkim "pomógł", ale nie wiem, jak. :papa:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e220 zielona dioda pali się cały czas

Post autor: YaHooo »

valdens pisze:OK!!! Po kłopocie.
Oho tego bym się nie spodziewał, że to kwestia firmware, ale dobrze, że problem rozwiązany :)
valdens pisze:Dałbym Wam wszystkim "pomógł", ale nie wiem, jak.
Możesz to zrobić tylko jak założyłeś wątek.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ