sterowniki do huawei e 630

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

sterowniki do huawei e 630

Post autor: Tomi 25 »

Witam.Mam mały problem.Skonfigurowałem sobie połaczenie dial-up i wszystko ok chodzi ładnie lecz jak tylko odinstalowałem iplus manager to i sterowniki znikły od modemu :( ściągnąłem ze strony producenta sterowniki o nazwie Huawei_drivers i chciałem ręcznie skonfigurować modem pod te stery jak wyczytałem w :faq: i sterowniki nie instaluja się.Nie wiem co jest zgrane,proszę o wskazówki i pomoc

[ Dodano: 2009-01-10, 14:51 ]
Dodam jeszcze jak ponownie zainstaluję iplus manager to mogę się łączyć przez dial-up
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: YaHooo »

Więc jak nie możesz ręcznie zainstalować modemu to może zainstaluj tego iPlus Managera. On utworzy połączenie dial-up. Wtedy wyłącz uruchamianie iPlus Magera przy starcie systemu i wtedy będzie wszystko dobrze działać.

A co znaczy, że sterowniki się nie instalują? Na którym etapie coś nie idzie dalej?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: Tomi 25 »

Gdy wkładam modem do kompa komunikat że wykryto nowy sprzęt i załącza się kreator w windowsie.Robię że chcę zainstalować stery ręcznie z kompa a nie przez neta.W sumie to coś podpadają mi te stery Huawei_drivers,nie jestem pewien czy są prawidlowe :/ próbuję zainstalować jeszcze sterowniki o nazwie huawei mobile connect i zobacze co się będzie dziać.Jak na razie korzystam ze sterów z iplus managera.

[ Dodano: 2009-01-10, 16:37 ]
Yahoo mam pytanko,dlaczego po odinstalowaniu managera iplus mam w menadzerze urządzeń wykrzykniki o nazwie DATA INTERFACE??? co to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jest???
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: YaHooo »

Tomi 25 pisze:nie jestem pewien czy są prawidlowe
To może pobierz sterowniki z tej strony > Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów < One pasują, bo ja sam ich użyłem.

[ Dodano: 2009-01-10, 16:43 ]
Tomi 25 pisze:,dlaczego po odinstalowaniu managera iplus mam w menadzerze urządzeń wykrzykniki o nazwie DATA INTERFACE???
To jest pozostałość po iPlus Managerze. Nie dasz rady tego usunąć? A może zrób tak. Po odinstalowaniu iPlus Managera. Włóż modem do portu, włącz Menadżer Urządzeń oraz kliknij prawą myszą na jakimś urządzeniu i wybierz opcję Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Jak znajdzie jakieś nowe urządzenia to zainstaluj je ręcznie. Możesz użyć sterowników które podałem Ci wyżej, albo przed odinstalowaniem iPlus Managera skopiuj sobie sterowniki z jego katalogu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: Tomi 25 »

Zainstalowałem stery huawei mobile connect i jest ok.Przy okazji sterów zainstalowała mi się aplikacja Mobile Connect.To też jest jakaś aplikacja do łączenia się z netem? Ale uzywam dial-up i wszystko działa.Yahooo udało mi się odinstalować te pozostałości data interface. A jak się z tej płytki iplus manager wyodrębnia te stery do modemu?jeszcze nigdy tak nie robilem

[ Dodano: 2009-01-10, 16:56 ]
p.s Sorki za pomyłkę jak się ten katalog ze sterami przenosi :)

[ Dodano: 2009-01-10, 17:25 ]
Yahooo jeszcze jedno,transfer przy download poprawił mi się :) Lecz zauważyłem że po jakiś 10 min połaczenie mi się zrywa.Dioda od modemu nie świeci się ciągle tylko mruga.Co to może być?Coś jeszcze w ustawieniach nie tak czy co?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: YaHooo »

Tomi 25 pisze:Przy okazji sterów zainstalowała mi się aplikacja Mobile Connect.To też jest jakaś aplikacja do łączenia się z netem?
Tak to jest oprogramowanie od Huawei. Moim zdaniem o wiele lepsze i stabilniejsze niż iPlus Manager :)
Tomi 25 pisze:jak się ten katalog ze sterami przenosi :)
iPlus Manager zainstalowałeś pewnie w katalogu C:\Program Files\iPlus Manager\
Teraz tam powinien być chyba katalog Drivers a w nim Huawei. Musisz go po prostu skopiować w dowolne inne miejsce np. na dysk C:
Tomi 25 pisze:po jakiś 10 min połaczenie mi się zrywa.Dioda od modemu nie świeci się ciągle tylko mruga.Co to może być?Coś jeszcze w ustawieniach nie tak czy co?
No jak dioda mruga, to znaczy, że modem się rozłączył z siecią, albo się loguje do innego nadajnika. U mnie też czasem tak jest i po kilku seskundach zaczyna świecić z powrotem światłem ciągłym i intrenet znowu działa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: Tomi 25 »

Ok.Jestem oświecony,wszystko wiem :) Jeszcze raz dzięki Yahooo za pomoc i porady :zdrowko:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: YaHooo »

Tomi 25 proszę bardzo :zdrowko:
Mam nadzieję, że teraz wszystko działa dobrze, a w razie problemów pisz :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: Engelbert »

Przepraszam, że wracam do rozwiązanego problemu, ale de facto data interface nie jest żadną pozostałością po iPlus Menadżerze, a po prostu tak widoczne są modemy Huawei kiedy nie mają dopisanych sterowników. Z samą aplikacją nie ma to nic wspólnego.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: YaHooo »

Engelbert pisze:de facto data interface nie jest żadną pozostałością po iPlus Menadżerze, a po prostu tak widoczne są modemy Huawei kiedy nie mają dopisanych sterowników. Z samą aplikacją nie ma to nic wspólnego.
Ok, mój błąd. I bardzo dobrze, że się wtrąciłeś :) Po prostu u siebie jak odinstalowywałem sterowniki modemu to nie było czegoś takiego. Nie wiem nawet czemu. Po prostu było nieznane urządzenie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: Tomi 25 »

Yahooo mam małą prośbę.Napisałeś wcześniej że używasz też aplikacji Huawei Mobile connect.Czy mógłbyś podesłać mi link jak to się konfiguruje w ustawieniach ''connect''? Będę wdzięczny :) Jak się łączę z netem poprzez dial-up zauważyłem że mam straszne skoki transferu od 3kB/s do 25kB/s ,czy to normalne? czy da się to jakoś ustabilizować?

[ Dodano: 2009-01-11, 20:04 ]
Dałem radę to skonfigurować.jest ok :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: sterowniki do huawei e 630

Post autor: YaHooo »

Tomi 25 pisze:Jak się łączę z netem poprzez dial-up zauważyłem że mam straszne skoki transferu od 3kB/s do 25kB/s ,czy to normalne?
Generalnie sposób łączenia się nie powinien mieć wpływu na prędkość download'u. To po prostu może być obciążenie sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ