Firmware do Huawei E220

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YORK
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2008-05-12, 22:22
Lokalizacja: podl.+maz.

Re: Firmware do Huawei E220

Post autor: YORK »

Zamykanie procesów też nie pomogło. Ale przy okazji zauważyłem, że niektórych aplikacji także nie mogę odpalić. I pojawia się ten sam komunikat o braku uprawnień, itd.
Nie jestem za bardzo biegły w Viście i jedyne co mi przyszło do głowy, to to że jakaś ostatnio instalowana aplikacja zmieniła mi ustawienia (co oczywiście musiałem zaakceptować nie zawracając na to uwagi). Odinstalowałem kilka i nic to nie dało. Odhaczyłem więc User Account Control (UAC) i update do e220 uruchamia się (pewnie pozostałe które wcześniej miały ten sam komunikat także zadziałają).
Trochę mnie jednak niepokoi, że UAC jest 'OFF'. Zawsze był 'ON' i to co dziś z włączonym nie uruchamia się, wcześniej nie sprawiało takiego kłopotu. No ale to już OT więc kończę.
W każdym razie dzięki za odzew.

ps. To trochę też obok wątku, ale może orientujecie się czy upgrade firmware pozbawia gwarancji? Na mój 'chłopski rozum' nie powinien (w końcu to soft od producenta) ale dosłownie w karcie gwarancyjnej nie ma o tym mowy.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Firmware do Huawei E220

Post autor: przemox.1 »

YORK, Spróbuj zrobić nowe konto z uprawnieniami administracyjnym może na twoim jest coś pomieszane.
Awatar użytkownika
YORK
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2008-05-12, 22:22
Lokalizacja: podl.+maz.

Re: Firmware do Huawei E220

Post autor: YORK »

Jakoś nie jest mi chyba dane 'zupgradować' firmware w moim e220.
Tym razem po uruchomieniu pliku E220Update_11.117.10.00.00.B268, czyli zaakceptowaniu warunków licencji, odszukaniu modemu i wyrażeniu zgody na zmianę firmware, kiedy program już niby zacznie czynić swoje pojawia się komunikat, że brak modemu. Chwilę wcześniej słyszę dzwięk jak bym go rzeczywiście odłączał. Znika też w menadżerze urządzeń.
Jaka może być tego przyczyna? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to czy ta aplikacja poprawnie działa pod Vistą. Na stronie Plusa (u nich kupiłem modem) jest plik do upgradu (jakaś starsza wersja) i jest napisane, że działa tylko pod XP.
Liczę, że odezwie się ktoś kto robił upgrade pod Vistą
York
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Firmware do Huawei E220

Post autor: yagi »

YORK pisze:Chwilę wcześniej słyszę dzwięk jak bym go rzeczywiście odłączał. Znika też w menadżerze urządzeń.
Standardowy problem z tym modemem na Viscie. Mozesz to zrobic na jakims kompie z XP lub innym z Vista?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
YORK
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2008-05-12, 22:22
Lokalizacja: podl.+maz.

Re: Firmware do Huawei E220

Post autor: YORK »

Z XP to mialbym problem. Inna Viste pewnie bym znalazl. Tylko czy na innej Viscie zatrybi, bo jesli mialoby, to w czy problem z moja?
A tak z innej beczki, to dzis zadzwonilem do firmy swiadczacej uslugi gwarancyjne m.in. dla Huawei (jakas tam w Raszynie) i zapytalem o waznosc gwarancji w przypadku samodzielnego upgradu firmware. Pani na infolinii powiedziala, ze NIE MOZNA samemu, tylko w serwisie. Zadzwonilem takze do Polkomtela (u nich kupilem modem), a w dodatku udostepniaja plik do upgradu na swojej stronie. I... tu powiedzieli, ze mozna, ze gwarancji nie powinienem :-) stracic. Komu wierzyc?
York
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Firmware do Huawei E220

Post autor: yagi »

YORK, dzwoniac do Regenersis czesto uslyszysz bzdury ;) Jak wgrasz oryginalny firmware od Huawei to dlaczego mialbys stracic gwarancje?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ODPOWIEDZ