option icon7.2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 20:44
Lokalizacja: katowice

option icon7.2

Post autor: arturor »

Witam wszystkich!!
Jestem tu nowy.
Mam mały problem z modemem option icon7.2 model GI0201 zrywa on połączenie mimo iż w opcjach ustawiony on jest żeby nie przechodził w tryb czuwania.Wyczytałem gdzieś że podłączenie do aktywnego huba poprawia stabilność pracy modemu??czy to prawda???

[ Dodano: 2009-01-24, 21:40 ]
Jeszcze jedna rzecz!
Długość kabla usb ma tu jakieś znaczenie??
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: option icon7.2

Post autor: YaHooo »

arturor pisze:Wyczytałem gdzieś że podłączenie do aktywnego huba poprawia stabilność pracy modemu
Tylko w przypadku kiedy zasilanie z komputera jest zbyt słabe, albo występują zbyt duże spadki napięć na kablu USB.
arturor pisze:Długość kabla usb ma tu jakieś znaczenie??
Tak ma. Modemy USB pobierają dużo prądu. Co przy długim kablu powoduje duże spadki napięć i do modemu dochodzi zbyt niskie napięcie. W rezultacie tego modem może zawieszać się, zrywać połączenie itp.

Zatem radziłbym Ci podłączyć modem bez kabla USB, albo z jak najkrótszym.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
arturor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 20:44
Lokalizacja: katowice

Re: option icon7.2

Post autor: arturor »

Ok to w takim razie jak mogę przetestować napięcie w usb??Potrzebne są do tego jakieś narzędzia, czy można zrobić to za pomocą jakiegoś(?)programu??

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-25, 20:13 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-25, 20:12 przez arturor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: option icon7.2

Post autor: YaHooo »

arturor z tego co wiem to nie ma programów do pomiaru napięcia USB. Najlepiej to zrobić za pomocą zwykłego miernika napięcia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
arturor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 20:44
Lokalizacja: katowice

Re: option icon7.2

Post autor: arturor »

Faktycznie długość kabla ma wpływ na stabilność modemu,po zmianie z około 1,5 na jakieś 20cm zauważyłem że w okienku Business Everywhere zasięg zostaje na HSDPA wcześniej spadał mi nawet do EDGE.Mimo wszystko jestem ciekawy czy ten aktywny hub pozwoliłby uzyskać taką samą stabilność jak zmiana kabla.Chciałbym żeby modem leżał w jednym stałym miejscu.Dobry hub trochę kosztuje dlatego tak pytam,nie chce kupować na ślepo czegoś co może nie mieć zastosowania ???może ktoś z was wie :) ????
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: option icon7.2

Post autor: YaHooo »

arturor pisze:jestem ciekawy czy ten aktywny hub pozwoliłby uzyskać taką samą stabilność jak zmiana kabla
Na forum były doniesienia, że po podłączeniu do aktywnego HUB'a modem działał stabilnie na dłuższym kablu USB. Ale i tak niestety nikt Ci nie zagwarantuje czy u Ciebie będzie też dobrze działać :( Trzeba to sprawdzić doświadczalnie. A nie możesz się umówić ze sprzedawcą, że jak nie będzie działać to zwrócisz?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
arturor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-24, 20:44
Lokalizacja: katowice

Re: option icon7.2

Post autor: arturor »

Dzięki za wszystko!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: option icon7.2

Post autor: YaHooo »

Proszę bardzo :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
janpas1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-11-23, 16:58
Lokalizacja: z internetu

Re: option icon7.2

Post autor: janpas1 »

ja zastosowałem HUBA aktywnego do Option GlobeSurfer Icon II 7.2 i na przewodzie 4.5m smiga aż miło

[ Dodano: 2009-02-06, 00:02 ]
arturor, ma sz odpowiedz na pytanie
ODPOWIEDZ