Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Witam

Moze tutaj ktos pomoze, bo juz mi rece opadaja. Przeczytalem juz posty na forum, wyslalem maila do t-mobile, prosilem kolege (holendra) o telefon na linie pomocy, ale na razie czekam...

W listopadzie zeszlego roku podpisalem 12 miesieczna umowe z T-Mobile na internet bez limitow: T-Mobile Data Only, Laptop Executive. Predkosc jaka reklamowano bylo 3,6MB.

Jednak od poczatku srednia predkosc jaka mam to 500kbps, czasami podczas testow podskoczy wiecej do 1,5mb, ale to jest max. Pokrycie HSDPA w miejscu mojego zamieszkania jest, nie ma wysokich budynkow, a teren nie jest zalesiony.

Ostatnio (w tym tygodniu) ze 3 razy pojawil sie blad 0x84000011 i nie moglem sie polaczyc. Kiedy otwieram strony musze czasami czekac na zaladowanie, a jak zbyt dlugo to modem sie rozlacza.

Modem mam Option iCON 225 http://buysell.mypdacafe.com/upload_fil ... con225.jpg
Podczas pracy jest cieply, a kiedy strony "zamulaja" to robi sie goracy.


Do tego aplikacja web'n'walk Manager

i teraz pytanie, czy to normalne ze nigdy nie osiagam leszej predkosci? Cos czuje ze mam pecha, ze ktos robi mnie w balona, no i te 60e miesiecznie...

Jeszcze jedno: kiedy zostawiam laptopa na noc, czasami polaczenie zostaje przerwane, nie wiem czemu. Ustawienie uspienia urzadzen USB jest wylaczone.

Nizej zamieszczam skreny
http://www.imagebam.com/image/678c9925921864
http://www.imagebam.com/image/3a881625921867

Prosze o jakakolwiek pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: krystianb »

des pisze:Predkosc jaka reklamowano bylo 3,6MB.
U nas jest nawe do 7,2 i tam też pewnie jest tak samo przed cyferkami małe "do" jest. Nikt prędkości nie zagwarantuje taka usługa. Rozłączenia też sie zdarzają, niestety taki net kabla nigdy nie zastąpi. Win może byc wiele, najbardziej prawdopodobna to słaby sygnał, może pomogła by antena zewnętrzna, ale do tego potrzbne jest złącze w modemie Twoj takowego nie ma, można dorobic ale straci się gwarancję. Inny powód to obciążenie sieci a tego przeskoczyć sie nie da, późno w nocy no tam to pewnie nie wcześniej niż po 2 nawet 3 też jest tak samo wolno? Możesz sprawdzic poziom sygnału aplkacją kolegi <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> tylko najpierw trzeba zamknąc tą którą teraz używasz do łączenia sie z netem.
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 20:54 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: wojteks »

des pisze:Podczas pracy jest cieply, a kiedy strony "zamulaja" to robi sie goracy.
Prawdopodobnie jesteś na granicy zasięgu i jak pojawia się wielu użytkowników to NodeB zmniejsza zasięg żeby najsłabszych odłączyć a wtedy Twój modem zaczyna pracować na maksymalnej mocy ale ooi tak nie jest w stanie utrzymać połączenia.

Jeżeli jesteś w stanie zorientować się gdzie jest NodeB i podejść do niego z laptopem blisko żeby zobaczyć czy dzieje się tak samo. Jeżeli będzie znacznie lepiej to bez anteny zewnętrznej się nie obejdzie.
Nie pomagam na PW!
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Dzieki za odpowiedzi.

Ta aplikacja nie bardzo chce dzialac pod Vista, moze pozniej pobawie sie w innym systemie.

Zauwazylem ze nad ranem, tak kolo 6 internet dziala nawet fajnie.
Gwarancji na razie nie chce tracic wiec nie bede kombinowal z dorabianiem wyjscia antenowego.

Jesli chodzi o NodeB, to nie mam pojecia gdzie moze byc.

Bylem dzisiaj u kolegi (jakies 150m dalej) sprawdzic czy sa jakies roznice, ale niestety nie ma.
OK, na razie czekam co odpisze/odpowie t-mobile, maja moje dane. Bede Was informowal ;)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marianosum
Stały użytkownik forum
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-30, 01:07
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: marianosum »

Witam des moglbys cos napisac o tym necie t-mobil,jakie ceny,czy sa jakies karty przedplacone a moze cos innego.Generalnie chodzi o to ze brat jedzie do pracy do NL i chcialby jakos korzystac z internetu jak mozesz cos ciekawego napisac to bede bardzo wdzieczny.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 22:24 przez marianosum, łącznie zmieniany 1 raz.
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Za moja opcje (laptop executive) place 59,95 miesiecznie, nie ma limitow, ale transfery sa takie jak podalem wyzej. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, transfer sobie skacze. Czasem rozlaczy. Plus jest wlasnie taki ze mozesz sciagac bez limitu, nie trzeba sie martwic.
Pozostale opcje maja limit, po przekroczeniu ktorego obniza sie predkosc.

Tutaj zrodlo i info (mozna przetlumaczyc w http://www.google.com/translate_t ) http://www.t-mobile.nl/persoonlijk/htdo ... b=DataOnly

Biorac umowe na rok, jako prezent moglem wybrac telefon z ofert t-mobile, wybralem lepsiejszy - sony ericson k770i, ale z doplata 20 euro, mysle ze sie oplacalo. Pozostale "slabsze" telefony byly calkiem za free. Przy umowie na 2 lata w prezencie byl jakis marny laptop. Nie wiem czy takie prezenty rozdaja w tej chwili.

Modem na usb jest za darmo, nie ma zadnych oplat. Aktywacja trwa chwile. Podlacza sie modem z karta sim do laptopa, (nastepuje automatyczna instalacja programu) wpisuje sie pin i juz net smiga. W moim przypadku zrobila to obsluga sklepu gdzie kupowalem, bo nie chcialem latac 2 razy gdyby cos nie dzialalo.

Co jest potrzebne? Paszport (dowod powinien tez wystarczyc) i wyciag z banku taki jak przysylaja do nas, o stanie salda.

Kolega ma z KPN, podobno lepsza opcja (pol roku za free), ale mial ostatnio jakies problemy z sila sygnalu.

Gdybym mial stale zameldowanie, na pewno bralbym cos na kablu. Ale nie ma innego wyboru.
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Witam po krotkiej przerwie.

Ktos z t-mobile chyba w koncu sie ruszyl bo wczoraj net troche przyspieszyl, ale na jakies 3 godziny. Troche przy tym rozlaczalo, ale wieczorem znowu predkosc spadla do okolo 500kbps.

Dzisiaj predkosc jest prawie 2mb, ale za to co chwile rozlacza (usb stick mocno cieply).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

des pisze:Dzisiaj predkosc jest prawie 2mb, ale za to co chwile rozlacza (usb stick mocno cieply).
A jaką masz siłę sygnału? Jak słaba to możliwe, że właśnie się rozłącza z przegrzania. Bo przy małej sile sygnału modem musi nadawać z większą mocą. Zatem bardziej się nagrzewa no i co jakiś czas się może rozłączać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: adixm »

Ja tam ogolnie uwazam ze net przez komorke bez limitow to pomylka i w zyciu bym tego nie kupil, nawet gdyby u nas to bylo:) Wiem jak to wygladało u nas na zwykłej radiowce kilka maniaków ściągących 24h/dobę i ładowanie stron ze żal patrzeć, tylko w nocy była możliwość przeglądania stronek:)
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

YaHooo Sila sygnalu
w trayu w chmurce pokazuje: HSDPA, wspanialy sygnal
w diagnostyce programu web'n'walk Manager: sila sygnalu 22,0

adixm, nie wiem czemu tak piszesz, zanim zaczely sie problemy to swobodnie moglem sciagnac przez noc film dvd, czyli ponad 4gb.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

des pisze: trayu w chmurce pokazuje: HSDPA, wspanialy sygnal
No to raczej wina nie leży po stronie słabego zasięgu. Może gniazdo USB jest podgrzewane przez usytuowane niedaleko kratki wentylacyjne laptopa?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Nie, wyjscia usb sa calkiem z przodu i jest w tych okolicach chlodno. Poza tym trzymam modem na kabelku.

Jutro biore laptopa do pracy, kolega ma cos sprawdzic na stronie t-mobile. Zdaje sie ze czas po jakim modem sie rozlacza.

Obrazek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

des pisze:Poza tym trzymam modem na kabelku.
To w takim razie czy złącze na kablu w którym siedzi modem nie jest luźne? Jak jest luźne to może się grzać. A próbowałeś wkładać modem bezpośrednio do portu w laptopie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Wlasnie teraz sprawdzam bez kabla (nie ma na nim luzu), modem sie grzeje nadal. Jutro zdam swieza relacje. Pozdrawiam :)

Obrazek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

des pisze:Wlasnie teraz sprawdzam bez kabla (nie ma na nim luzu), modem sie grzeje nadal.
Czyli ten tym tak ma ;) I nic się z tym nie zrobi.

Ale prędkości masz ładne :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: Sundance_kid »

Prędkośc całkiem całkiem ale co ten ping taki duży?
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: cortesolo »

Sundance_kid pisze:Prędkośc całkiem całkiem ale co ten ping taki duży?
Ping lepiej sprawdzić przez konsole np: ping onet.pl -t
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Witam

W pracy nic nie zdzialalem, bo nie bylo nawet sygalu HSDPA, a poza tym kolega spodziewal sie ze bede mial jakis bardziej rozbudowany manager do neta.

a ping taki

Kod: Zaznacz cały

Microsoft Windows [Version 6.0.6001]
Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Users\Administrator>ping onet.pl -t

Pinging onet.pl [213.180.138.148] with 32 bytes of data:
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=402ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=130ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=129ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=147ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=160ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=165ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=159ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=140ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=140ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=136ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=189ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=134ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=133ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=132ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=212ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=147ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=237ms TTL=45
Reply from 213.180.138.148: bytes=32 time=143ms TTL=45

Ping statistics for 213.180.138.148:
    Packets: Sent = 18, Received = 18, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 129ms, Maximum = 402ms, Average = 168ms
Na razie mialem malo czasu (praca) na sprawdzenie czy nie rozlacza na modemie podpietym bez kabla. W ten weekend to zrobie.
Poki co szybkosc sie poprawila :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

des pisze:Poki co szybkosc sie poprawila :)
Czyli skłaniałbym się ku temu by winić za to sieć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
luciano
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-15, 13:02
Lokalizacja: Pozna?/Monfoort NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: luciano »

des, Ja wybrałem Vodafone i działa dobrze pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: SQ08 »

Najepszy UMTS/HSDPA w Holandi posiada KPN a później T-Mobile oraz Vodafone.
KPN pokrył już około 90% terenu kraju zasięgiem HSDPA o prędkości do 3.6 Mbit/s. U T-Mobile jest to około 85% z prędkością do 3.6 MBit/s, natomiast Vodafone ma tylko 70% kraju z UMTS/HSDPA ale prędkości jakie oferuję to HSPA z 7.2 MBit/s Down i 1.4 MBit/s Up i jako jedyny operator w Holandi oferuję HSUPA. Pierwszym operatorem który zaoferował HSDPA w Holandii był T-Mobile.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
marianosum
Stały użytkownik forum
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-30, 01:07
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: marianosum »

luciano pisze:des, Ja wybrałem Vodafone i działa dobrze pozdrawiam. :)


Luciano lub ktoś kto używa internetu mobilnego w NL możecie coś napisac na temat tego neta w Holandii,czy jest jakaś oferta prepaid jeśli tak to jakie ceny.
zajrzyj na stronę www.polskilotos.pl
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

luciano, czy mozesz zrobic ze 2 testy na stronie http://www.speedtest.net/ i wkleic tutaj wyniki?


Dzieki ;)

marianosum, teraz patrzylem na oferte vodafone, 1mb kosztuje 50 centow, predkosc 3,6 Mb/s. Wiecej na ten temat nie pomoge, bo niestety nie wiem.


edit
otrzymalem dzis (wtorek) taka wiadomosc sms:
Now even faster internet on your laptop. By today, the download speed of our network increased to 7.2 Mb / s. Sincerely, T-Mobile
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

T-mobile reklamuje nowa predkosc, do 7.2Mb/s jednak nic sie nie zmienilo (predkosc waha sie pomiedzy 500kb a 2mb/s). Bylem dzisiaj w sklepie gdzie podpisalem kontrakt, pani dzwonila na info linie, problem zgloszono i zostanie on przekazany technikom. Maja do mnie dzwonic.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: Blido »

des pisze:T-mobile reklamuje nowa predkosc, do 7.2Mb/s jednak nic sie nie zmienilo (predkosc waha sie pomiedzy 500kb a 2mb/s).
Reklamują się, ponieważ gdzieś tam postawili NodeB obsługujący taką prędkość. Nie musieli akurat twojego nodka zupgreadować. Pewnie korszystasz z NodeB z transmisją 3,6Mb/s lub nawet 1,8Mb/s. Tych reklam nie należy traktować poważnie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

des pisze:jednak nic sie nie zmienilo (predkosc waha sie pomiedzy 500kb a 2mb/s).
A jak jest późno w nocy? Wtedy powinieneś mieć stabilne łącze. Możesz zbadać prędkość po godzinie 24?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Sprawdzilem po 2 w nocy, jest tak samo.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: YaHooo »

Znaczy masz wahającą się prędkość? Jak tak to coś jest niedobrze.

Zatem można by się pokusić o sprawdzenie jak działa modem na innym komputerze, z inną kartą SIM, a nawet w jakiejś innej części miasta. To pozwoli na zawężenie obszaru poszukiwań sprawcy kłopotów (sieć, modem, komputer).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
des
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-06, 21:51
Lokalizacja: NL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: des »

Tak, wlasnie tak jak juz pisalem: predkosc waha sie pomiedzy 500kb a 2mb/s :]

Co do sprawdzania na innym komputerze, mam juz drugiego laptopa, wiec to nie to.
W innym miejscu tez juz sprawdzalem.
Co do karty sim, to chyba sklep t-mobile musialby mi taka udostepnic, badz wymienic na nowa.

Cos mi sie wydaje ze w tej okolicy gdzie mieszkam jest cos nie tak z nadajnikiem, czy czyms, bo juz 2 razy byly wykonywane telefony ze cos jest nie tak, nawet pisalem maila i NIC.
Moze jest tak jak napisal Blido - ze stoi gdzies tutaj NodeB z transmisją 3,6Mb/s lub nawet 1,8Mb/s - i ta 2 opcja by sie zgadzala :/

Nawet jesli tak jest, to dalej bede meczyl operatora zeby cos z tym zrobil, bo sadze ze wielu ludzi tak robia w balona. Zeby chociaz raz mi w testach pokazalo wiecej niz 2mb, to by bylo cos, a teraz zwiekszyli predkosc do 7mb i jeszcze mi smsa o tym napisali... to troche bezczelne z ich strony :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Internet z T-Mobile w Holandii bez limitow

Post autor: Blido »

des pisze:a teraz zwiekszyli predkosc do 7mb i jeszcze mi smsa o tym napisali... to troche bezczelne z ich strony :D
U nas w TV co każda przerwę reklamową (i to już od długiego czasu) Plus czy Era chwali się prędkością 7,2Mb/s a jak działa, każdy widzi :]
ODPOWIEDZ