E220 iPlus komputer nagle przestał widzieć

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
6182

E220 iPlus komputer nagle przestał widzieć

Post autor: 6182 »

Witam.
Posta piszę w imieniu kolegi,którego jedyne okno na internet czyli iPlus,a konkretnie modem Huawei E220 odmówił posłuszeństwa.Otóż,gdy wychodził do sklepu,wszystko działało,gdy wrócił,komputer przestał widzieć modem i świeci się zielona lampka.Restarty,reinstalacja i wyciąganie karty nie pomogło.Co zatem można zrobić,żeby modem zmartwychwstał?
Dodam,że nie był "grzebany",soft nigdy nie był aktualizowany i simlock nie ściągany.

Jeśli gdzieś się ten problem pojawił to przepraszam,szukałem i były tylko przypadki kiedy modem był modyfikowany.

Z góry dzięki za pomoc :)
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: E220 iPlus komputer nagle przestał widzieć

Post autor: szmitz »

6182, Czy modem leży w pozycji leżącej czy stojącej ( jest powieszony), ja od nie dawna mam podobny problem gdyż mój wisiał na dworze 4 metry nad ziemią. Zobacz czy jest dobrze wciśnięta złączka między kablem a modemem. Kabel który musi byc podłączony to ten z końcówkami 2 na USB . 2 wyjście to zanieśc na Gwarancje jeśli On ma ją. Może oprogramowanie poszło albo naprawiają nadajnik niech zadzwoni na numer pomocy technicznej iplus ( darmowy z plusa ) 0 601 101 101 najlepiej rano.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-02-25, 23:35 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-25, 23:35 przez szmitz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: E220 iPlus komputer nagle przestał widzieć

Post autor: wojteks »

6182 pisze:modem Huawei E220 odmówił posłuszeństwa.
Jeżeli na innym komputerze i innym kablu USB-mini USB B nie zadziała to jest problem.
Jeżeli ma gwarancję to oddać na gwarancję, jeżeli nie to może pomogłoby przelutowanie gniazda mini USB w modemie bo raczej niewiele więcej da się zrobić.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ