Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TomZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-01, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: TomZ »

Witam!
Od niedawna jestem użytkownikiem Merlina X950D. Problemy z modemem zaczęły się już w momencie instalacji - iPlus Manager w wersji 2.1 i sterowniki instalują się z modemu - ale instalacja się zwiesza za każdym razem przy samym końcu procesu. Zainstalowałem aplikację ściągniętą ze strony Plusa. Po włożeniu do gniazda modem pracuje stabilnie. Problematyczne jest zamknięcie systemu (Windows XP) - system się zwiesza za każdym razem przy zamknięciu, próbując zakończyć proces InCD. Nie ma przy tym znaczenia czy modem jest włożony do gniazda przy zamykaniu systemu (Express Card lub z adapterem do PCMCIA - posiadam obydwa) czy też nie - problem jest ten sam. Wyłączenie kompa nie jest możliwe w normalnym trybie i zawsze muszę to robić na ostro, wyjmując ogniwo z notka. :(

Do tej pory używałem/używam Optiona GT MAXa. Option działa bez zarzutu i gdyby nie wolny transfer (1,8 Mb/s downlink) nie skusiłbym się na Merlina.

Pomoc techniczna iPlusa nie jest w stanie mi pomóc. Osobiście podejrzewam błędy w oprogramowaniu.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Jaka jest Wasza rada?


Pozdrawiam, TomZ
Jarek no.1

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: Jarek no.1 »

TomZ pisze:Osobiście podejrzewam błędy w oprogramowaniu
Problemem są sterowniki, ja miałem podobnie w przypadku merlina XU870.
TomZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-01, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: TomZ »

Dzięki za podpowiedź.

Poprawne sterowniki dostałeś od Plusa czy ściągałeś od producenta?
Jeżeli ta druga opcja, czy nie było konfliktu z oprogramowaniem usługodawcy (u mnie iPlus Manager)?

Pozdr, TomZ
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: Sundance_kid »

TomZ daruj sobie aplikację iPlusa, wyciągnij same stery, zainstaluj modem i uzyj np <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: Blido »

Ja bym radził zrobić tak jak zaproponowała Sundance_kid (zainstalować same stery od modemu) z tym że skonfigurować systemowy <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> . Najwygodniejsze rozwiązanie i żaden dodatkowy program w tle nie działa. TNI jest bardzo przydatny, ale głównie do diagnostyki (aby sprawdzić siłę sygnału etc).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:TNI jest bardzo przydatny, ale głównie do diagnostyki (aby sprawdzić siłę sygnału etc).
Ja właśnie tak robię. Ale jeszcze jest kwestia zliczania transferu. Ale do tego używam DU Meter'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
TomZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-01, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: TomZ »

Dziękuję wszystkim za wskazówki :)

Zrobię jak radzicie - sterowniki od producenta + systemowy dial up / top_netinfo.
Jeżeli będę miał kłopot, pomarudzę Wam jeszcze trochę, na razie wszystko wydaje się jasne ;)

Wkurzające jest to, że operator wprowadza na rynek urządzenie z niedopracowanym oprogramowaniem, ma w nosie problemy użytkowników a uzyskanie rzetelnej informacji jest oczekiwaniem w rodzaju mission impossible :zly: Żałość po prostu :dobani:

Pozdrawiam Wszystkich!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: YaHooo »

TomZ pisze:Jeżeli będę miał kłopot, pomarudzę Wam jeszcze trochę, na razie wszystko wydaje się jasne
No jasne zapraszamy ;)
TomZ pisze:operator wprowadza na rynek urządzenie z niedopracowanym oprogramowaniem,
Niestety tak jest :( Dlatego każdemu radzimy wywalenie aplikacji producenta ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zaraza74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-05, 20:19
Lokalizacja: Boguchwała

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: zaraza74 »

Witam.
Nie chcąc zgłaszać nowego tematu podepnę się tutaj. i Plus sim data Modem X950D, Działał dobrze do momentu jak uruchomiono w mojej miejscowości Boguchwała koło Rzeszowa 3G. Bardzo długo się uruchamia i niemożna się połączyć z internetem Modem jest sprawny bo był sprawdzany na Samsungu, HP, i SF. Inne modemy , akurat z iPlus-a Działają na moim laptopie bez zarzutu. Oddawałem Fachowcom z VOBIS-u Ale mimo szczerych chęci nie udało im się z tym nic zrobić. Modem działa na wszystkich laptopach ale nie na Sony Vaio VGN-FW21E (bynajmniej na moim). Wszyscy twierdzą że to ma działać i powinno ale nie wiedzą dlaczego nie działa. Proszę o jakąś rade. Dziękuję iPozrawiam Zapomniałem : modem jest wykrywany jako pamięć USB. Może jest jakiś Magik w Rzeszowie co by spróbował to zrobić
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: Sundance_kid »

zaraza74 uzywasz jakiegoś managera? Może wymus tryb tylko 2G (GSM).
zaraza74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-05, 20:19
Lokalizacja: Boguchwała

Re: Problemy z Merlinem X950D w iPlusie

Post autor: zaraza74 »

Było to robione. Pan Jarek z Vobis-u z Krakowa robił to ale nie dawał rady.Jego słowa to : żeby en modem nie miał w sobie oprogramowania instalacyjnego... nie wiem co to znaczy bo ja laptop tylko do pracy wykorzystuję. Ja po prostu oddał bym w dobre ręce ten komplet aby to naprawił (uruchomił). Przepraszam że tak jęczę boimiejsce nie do tego ale to się już ciągnie od grudnia. pozdrawiam
ODPOWIEDZ