Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-01, 20:11
Lokalizacja: Rząśnia

Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: darren »

Witam!
Posiadam blueconnect'a oraz kartę ExpressCard Merlin XU 870 już od ponad roku. Na kompie mam zainstalowany system Windows Vista Home Premium 32bit. Od jakiegoś czasu zaczyna pojawiać się problem z uruchomieniem programu MobiLink. System najpierw wyświetla jakiś komunikat odnośnie debugowania a potem automatycznie zamyka program bez wyświetlania jakiejkolwiek informacji dlaczego program przestał działać. Jak do tej pory nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć dlaczego się tak dzieje. Próbowałem ponownej instalacji a nawet ściągnąłem najnowszą wersję programu, która ma być kompatybilna z Vistą (oto adres strony jeśli ktoś jest zainteresowany: http://www.novatelwireless.com/index.ph ... Itemid=272). Czekam na jakąkolwiek pomoc. :/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: YaHooo »

darren a potrzebny jest Ci ten MobiLink? Może spróbuj na początek łączyć się za pomocą połączenia <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> Jak potrzebujesz wysłać SMS to spróbuj <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
darren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-01, 20:11
Lokalizacja: Rząśnia

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: darren »

Dzięki YaHooo. Spróbuję też twoim sposobem jak mnie się znowu coś pomiesza z tym programem. Niestety muszę używać tego programu, gdyż mój modem nie instaluje automatycznie swoich sterowników. Sterowniki są instalowane razem z programem MobiLink. Dziwne trochę, ale prawdziwe. A możesz mnie wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tym "debugowaniem"? Jeszcze raz wielkie dzięki!!!!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: YaHooo »

darren pisze:Niestety muszę używać tego programu, gdyż mój modem nie instaluje automatycznie swoich sterowników.
Zatem zainstaluj sterowniki do modemu stąd> Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów <. Tam są same sterowniki dla różnych Windowsów i Twojego modemu :)
darren pisze:A możesz mnie wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tym "debugowaniem"?
Zdaje się, że program ma jakiś błąd. System Windows jest tak zbudowany, że po wystąpieniu błędu w programie można zacząć go debugować w celu wyłapania w czym twki błąd. TO jest przydatne tak naprawdę tylko dla programistów podczas pisania aplikacji.
darren pisze:Jeszcze raz wielkie dzięki!!!!
Nie ma za co :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: Blido »

darren pisze:Sterowniki są instalowane razem z programem MobiLink. Dziwne trochę, ale prawdziwe.
Nic przecież nie zmusza Cię do używania tego programu. Możesz zainstalować program i razem z nim sterowniki, a potem łączyc się przez dial-up. Ja też tak musiałem zrobić z modemem Huawei E220 na Windowsie, bo zainstalowanie sterowników było możliwe tylko razem z zainstalowaniem Mobile Connect z dashboardu. Co ciekawe, na Ubuntu bez problemu skonfigurowałem dial-up bez instalacji sterów.
darren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-01, 20:11
Lokalizacja: Rząśnia

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: darren »

No, nareszcie ktoś się zna na rzeczy! YaHooo dzięki za adres stronki. Znalazłem tam sterowniki no i program MobiLink. W przyszłości na_pewno to wykorzystam. Mam jedynie nadzieję, że już nie będę musiał więcej się męczyć z konfigurowaniem neta. Nie wspominając już o Viście. Więcej z nią problemów niż pożytku. Ale wielkie dzięki za radę chłopaki!
Ostatnio zmieniony 2009-04-04, 23:06 przez darren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: YaHooo »

darren nie ma za co :ok:

Napisz czy udało Ci się wszytko poprawnie skonfigurować ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
darren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-01, 20:11
Lokalizacja: Rząśnia

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: darren »

YaHooo nie wiem jak Ci dziękować. Bez problemu udało mi się skonfigurować połączenie "dial-up". Jednak teraz będę wiedział na jaką stronę zajrzeć i do kogo się zwrócić o pomoc. :hurra:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: YaHooo »

:ok: cieszę się bardzo że działa i zapraszam ponownie w razie jakichś pytań :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
darren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-01, 20:11
Lokalizacja: Rząśnia

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: darren »

Witam jeszcze raz!
Piszę w sprawie tego nieszczęsnego programu. Teraz podczas uruchomienia programu MobiLink pojawia się komuniakt o następującej treści: Wystpił błąd w czasie wykonywania. Czy chcesz debugować? Wiersz: 427. Błąd: Wymagany jest obiekt: "main. thread". Jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek infomacje na temat tego problemu proszę o szybką odpowiedź. W związku z powyższym zamierzam także skontaktować się z punktem obsługi klienta sieci ERA. Jeśli dostanę jakia konkretną odpowiedź to dam znać na forum, gdyż zauważył, że nie tylko ja mam problem z tym programem.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: Jaco »

darren pisze:W związku z powyższym zamierzam także skontaktować się z punktem obsługi klienta sieci ERA
Daj sobie na luz. Jeśli połączenie ci działa to po co sobie komplikować życie. Ci z Ery stwierdzą że masz coś nie tak z kompem i tyle się dowiesz.
paszczak

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: paszczak »

darren pisze:nie tylko ja mam problem z tym programem
To chyba tylko ja nie mam z nim żadnych kłopotów, na moim lapku działa już grubo ponad 2 lata i wszystko ok. Ta starsza wersja + modem naprawdę świetnie ze sobą współpracują pod Vistą. Dial-up też miałem i w niczym nie jest lepszy od Mobilinka.

Dodajcie do FAQ taki tekst:
Dla połączenia dial-up i modemu Merlin XU870 nie są potrzebne żadne sterowniki pod Vistę 32-bit.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: Jaco »

paszczak pisze:Merlin XU870 nie są potrzebne żadne sterowniki pod Vistę 32-bit.
Gdzieś pisałeś że są te stery w Viście . Akurat siedzę na Viście 32-bit i gdzie niby one są?
paszczak

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: paszczak »

Jaco pisze:Akurat siedzę na Viście 32-bit i gdzie niby one są?
Wkładasz modem w slot i system sam go wykrywa i instaluje, dial-up potem działa bez problemu. Sprawdzone na bank :cfaniak:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: Jaco »

paszczak pisze:Wkładasz modem w slot
No nie mam modemu więc nie uda mi się tego sprawdzić.
paszczak

Re: Problemy z MobiLink Network Connection Manager

Post autor: paszczak »

Specjalnie odinstalowałem Mobilink i zrobiłem dial-up.
Info o sterowniku:
ODPOWIEDZ