huawei e180 i mobile partner

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Radek225
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-19, 13:52
Lokalizacja: toronto

huawei e180 i mobile partner

Post autor: Radek225 »

Mam teraz viste x64 zainstalowalem mobile partnera a odinstalowalem iplusa, poniewaz na x64 iplus nie chodzi(z modemem huawei e180). Problem polega na tym ze zawsze w iplusie musialem miec wpisany pin, numer telefonu....A w mobile partnerze nie wpisywalem nic i odziwko wszystko dziala! Czy przez to ze nie wpisalem poprawnych danych do identyfikacji(pin, itp) gdzies w opcjach mobile partnera moge placic jakos dodatkowo poza abonamentem z plusa za korzystanie z internetu? Z gory dziekuje bardzo za odpowiedz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: huawei e180 i mobile partner

Post autor: ja.michal »

Radek225 pisze:gdzies w opcjach mobile partnera moge placic jakos dodatkowo poza abonamentem z plusa za korzystanie z internetu?
Nie. Tam niema opcji CSD.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e180 i mobile partner

Post autor: YaHooo »

Radek225 modem zapamiętał APN, a PIN pewnie masz zdjęty.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Radek225
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-19, 13:52
Lokalizacja: toronto

Re: huawei e180 i mobile partner

Post autor: Radek225 »

Yahooo Nie mam w mobile partnerze wpisanego APN'a tam mam wlaczone wszystko standardowo czyli na dynamiczne. Co to znaczy ze mam pin zdjety? W iplusie normalnie musial byc wpisany a w mobile partnerze go nie wpisywalem. Z gory dziekuje za odpowiedzi. Czyli Nie ma takiej mozliwosci zebym cos doplacal do tego interesu tak:)?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: huawei e180 i mobile partner

Post autor: ja.michal »

Radek225 pisze:ie mam w mobile partnerze wpisanego APN'a tam mam wlaczone wszystko standardowo czyli na dynamiczne.
Czyli jest APN internet domyślnie. Na tym też działa bez problemu.
Radek225 pisze:Co to znaczy ze mam pin zdjety?
Musi być wyłączony na karcie. :)
Radek225 pisze:W iplusie normalnie musial byc wpisany a w mobile partnerze go nie wpisywalem.
Może jednak zdjęty niechcący? :)
Radek225 pisze:Czyli Nie ma takiej mozliwosci zebym cos doplacal do tego interesu tak:)?
W Mobile Partner niema mowy. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e180 i mobile partner

Post autor: YaHooo »

Radek225 pisze: Co to znaczy ze mam pin zdjety?
Na karcie SIM można wyłączyć żądanie sprawdzania PIN'u po włączeniu telefonu/modemu. Jak nowo zainstalowany program się nie pyta o PIN to musiałeś go po prostu wyłączyć :) Bo niestety tu nie ma takiej możliwości jak z APN, że modem sobie to zapamięta. Ale jak chcesz sprawdzić na 100% to włóż kartę SIM do jakiegokolwiek telefonu i włącz. Jak się włączy bez pytania o PIN to masz wyłączone żądanie wprowadzenia PIN'u.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ