E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: McCool »

Piszę, bo nie mogłem nic znaleźć na ten temat przez wyszukiwarkę. Problem jak w temacie. Mam modem od Plusa Huawei E220. Modem TEORETYCZNIE jest bez simlock'a ponieważ kartę Ery logował mi bez problemu, jednak mimo tego nie jest w stanie zalogować karty Play'a, którą kupiłem jako backup w razie wykorzystania limitu. Przy analogicznej próbie zalogowania się do sieci jak w przypadku karty Ery (tj. poprzez aplikację iPlus Manager), wyrzuca mi komunikat "Proszę sprawdzić kartę SIM". Czy jest jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: krystianb »

Czy aby na pewno jesteś w zasięgu play 3g? Ewentualnie może być coś nie tak z katrą sim.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: YaHooo »

McCool wywal tego iPlus Managera. Może to on bruździ.

Zainstaluj sobie same sterowniki, zrób połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> i jazda. Jak chcesz jakiś soft to zainstaluj sobie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> albo Huawei Mobile Connect, albo Partner. Możesz je pobrać stąd > Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów <.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: McCool »

Druga karta Play'a (w taryfie Fresh), która swobodnie działa w moim telefonie, również nie loguje się na tym modemie, więc nie może być to kwestia zasięgu, bo gdyby nawet nie było zasięgu w 3G, to powinno chociaż w 2G uzyskać dostęp do sieci... Jeśli nie w Play to chociaż w roamingu Plusa.

Top NetInfo zainstalowałem, z IPlus Managerem dałem sobie spokój - rezultat niestety ten sam. Ponadto jak już pisałem - karta Ery przez IPlus Managera się logowała...

Nie mam już pojęcia co może być ;-/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: YaHooo »

McCool pisze:więc nie może być to kwestia zasięgu, bo gdyby nawet nie było zasięgu w 3G, to powinno chociaż w 2G uzyskać dostęp do sieci...
No właśnie nie do końca tak jest w Play Online. A modem wykrywa jakiś zasięg jak włożysz do niego kartę Play?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: McCool »

YaHooo pisze:No właśnie nie do końca tak jest w Play Online. A modem wykrywa jakiś zasięg jak włożysz do niego kartę Play?
Zgadza się, w PlayOnline, tak, więc sprawdziłem jeszcze na karcie Play Fresh. W obu przypadkach w NetInfo po skonfigurowaniu komunikacji AT zasięg jakiś widzi, i nie jest to zasięg "wirtualny" bo przysłonięcie anteny modemu zmieniało jego wartość. Niestety dostępu do sieci - brak.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-04-25, 18:38 ]
Wycięcie autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-04-25, 17:37 przez McCool, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: krystianb »

Rozwiązanie na 99% to

Kod: Zaznacz cały

AT+CGDCONT=1,"IP","internet","",0,0
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: McCool »

Twoja porada nie pomogła, ale dzięki za zaangażowanie w sprawę :) Okazuje się, że oryginalny firmware modemu nie radził sobie z kartą Play'a. Upgrade softu pomógł rozwiązać problem :) Teraz mogę swobodnie cieszyć się z uroków internetu od czwartego Op-ka, bo śmiga aż miło :cfaniak: Ping < 100 ms. Transfer ~ 1Mbps. Miodzio :ok:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: YaHooo »

McCool dobrze, że napisałeś co pomogło. Fajnie by było jakbyś napisał skąd i jaki soft wgrałeś do modemu, aby inni wiedzieli co i jak :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: McCool »

Wiadomo, później będzie potomnym łatwiej znaleźć rozwiązanie ;)

Link do softu znalazłem na forum. W którym dokładnie poście czy temacie - nie jestem w stanie wskazać. Myślę, że nazwa pliku powinna sporo dać:

Kod: Zaznacz cały

E220Update_11.117.10.00.07.B268.exe
Udało mi się też znaleźć link bezpośrednio do pliku. Co prawda nie ze strony producenta, ale gwarantuję, że wszystko działa po nim jak należy :)

http://www.sendspace.pl/file/PqGraeia/

Pozdrawiam! :cwaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E220 od Plusa z kartą PLAY Online nie działa

Post autor: YaHooo »

McCool bardzo fajnie :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ