Huawei e160 jako PenDrive

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: adamos22 »

Kupiłem kilka dni temu kartę pamięci 2GB do mojego modemu.
Włożyłem, podłączyłem i działa. Zero problemów - modem po podłączeniu wykrywany jest jako: Wirtualny napęd CD + Pamięć masowa USB

Dzisiaj akurat miałem okazję go przetestować na innym kompie, wkładam do portu USB i nic, wykrywa tylko Napęd CD, ale nie wykrywa pamięci USB.

Jak się teraz zorientowałem, żeby wykryło mi go jako pendrive'a, muszę najpierw zainstalować tę aplikację.
Tylko w takim razie to nie ma sensu, bo nie na każdym kompie się da coś zainstalować (uprawnienia), a poza tym sama idea Pendrive zakłada żeby nie śmiecić na kompach.

Czy nie ma innego sposobu na automatyczne wykrywanie pamięci USB w E160 bez instalowania tej aplikacji ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: ja.michal »

Wylaczyc virtual cd. Niech zostanie modem+pamiec.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: adamos22 »

Przeszukałem forum, znalazłem coś o komendzie AT^U2DIAG=256
O to chodzi ?
Bo ja tak dotychczas nic nie zmieniałem w tej kwestii -i dziwne to trochę dla mnie, że pamięć wykrywa tylko po zainstalowaniu softu, we wszystkim co mam na USB - od komórki po cyfrówkę - zawsze pamięć USB wykrywana jest automatycznie.

Szkoda że nie można mieć zarówno CD jak i pamięci tak jak mam teraz z zainstalowanym softem (tylko żeby pamięć działała także bez softu)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: YaHooo »

adamos22 pisze:zawsze pamięć USB wykrywana jest automatycznie.
Ale tą komendą przełączasz modem w tryb pamięci USB. To podobnie jak ustawienia portu USB w niektórych telefonach. W zależności od ustawienia telefon widziany jest w systemie jako modem albo czytnik kart pamięci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: adamos22 »

OK, skopiowałem soft na Pamięć, wyłączyłem CD i teraz niby mam Pendrive, ale..

Jak go podłączam to od razu wykrywa mi też modem, i zakładając że jestem np. u kolegi i chcę tylko przenieść plik, to muszę 4 razy kliknąć "anuluj" po czym ukaże mi się jeszcze info że urządzenie może nie działać poprawnie.

Skoro czytnik kart mógł uaktywniać się dopiero po instalacji softu, to z modemem też tak mogło by być. Ech, jak bym wiedział że tyle z tym zachodu, to bym sobie kupił zwykłego pendrive'a zamiast karty pamięci.
To podobnie jak ustawienia portu USB w niektórych telefonach
Co do telefonu - w telefonie tryb można wybrać z klawiatury i zajmuje to 3 sekundy, komendy tak łatwo nie wyślę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: YaHooo »

adamos22 pisze:jak bym wiedział że tyle z tym zachodu, to bym sobie kupił zwykłego pendrive'a zamiast karty pamięci.
I jak Ci potrzeba samej pamięci to będzie lepsze rozwiązanie. Funkcja pendrive to nie jest podstawowa funkcja modemu, więc nie ma sie co dziwić, że urządzenie chce instalować się jako modem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: adamos22 »

Funkcja pendrive to nie jest podstawowa funkcja modemu, więc nie ma sie co dziwić, że urządzenie chce instalować się jako modem.
Do tej pory używałem do tego odtwarzacza MP3 i pomimo, że nie jest to podstawowa funkcja, to sprawdzał się świetnie jeśli chodzi o obsługę - podłączam i działa, tylko że mam MP3 z kablem i to trochę nie wygodne było.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: ja.michal »

adamos22, w modemie ta pamięć to dodatek tylko. Główna funkcja to modem. W odtwarzaczach mp3 główna funkcja to odtwarzanie muzyki z pamięci na którą ją wrzuciłeś.
Używanie modemu jako pena mija się z celem. Duży i właśnie niewygodny trochę.
Lepiej jakiś mały pen np. pqi.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: adamos22 »

No OK, teraz już wiem ale jak już zainwestowałem w kartę to mogę trochę ponarzekać ;)

Nie chodzi mi przy tym o wielkość itd, tylko o to, że mogli to rozwiązać tak, żeby po włożeniu do portu od razu pokazywało się CD + Pamięć i było by OK - jestem przekonany, że technicznie jest to możliwe, a tak w obecnym kształcie jest to upierdliwe i faktycznie na dłuższą metę nie praktyczne.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: YaHooo »

adamos22 pisze:podłączam i działa, tylko że mam MP3 z kablem i to trochę nie wygodne było.
Trochę abstrahując od tematu, to są mp3-ki na które wrzuca się pliki tylko poprzez specjalny soft (moja dziewczyna ma taką i niestety nie jest widoczna jak zwykły pendrive). Co więcej zwykłego pliku nie da się wrzucić :(
adamos22 pisze:żeby po włożeniu do portu od razu pokazywało się CD + Pamięć
A próbowałeś tej komendy AT^U2DIAG=257 Więcej komend mamy w :faq: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=149381#149381
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: adamos22 »

A próbowałeś tej komendy AT^U2DIAG=257
Tak, próbowałem, ona przywraca stan pierwotny. Tak w ogóle, to jest źle opisana w FAQ, bo zamiast:
włączenie funkcji wirtualnego CD-ROM'u i czytnika kart pamięci na wstępie + modem po zainstalowaniu sterowników;
(tak właśnie bym chciał)

powoduje ona :
Włączenie funkcji wirtualnego CD-ROM'u na wstępie + modem i czytnik kart pamięci po zainstalowaniu sterowników
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: YaHooo »

Ja niestety nie mam możliwości tego sprawdzić :( Zatem chyba pozostaje Ci żyć z tym jak jest. Bo innego wyjścia nie widzę.

[ Dodano: 2009-05-06, 20:20 ]
adamos22 pisze:Tak w ogóle, to jest źle opisana w FAQ
Już to zmieniłem. Wielkie dzięki za zauważenie błędu :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 jako PenDrive

Post autor: Andy »

adamos22 pisze:No OK, teraz już wiem ale jak już zainwestowałem w kartę to mogę trochę ponarzekać
To dokup jeszcze malutki czytnik na USB. Koszt raczej niewielki.
ODPOWIEDZ