Problem Huawei E160

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zeltus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Problem Huawei E160

Post autor: Zeltus »

Witam mam pewien problem, o ile mozna to nazwac problemem. :gwiazdki:
Kupilem modem w erze Huawei160,i poniewaz mieszkam na odludziu :klnie: i tylko internet na modem moglem wziac. Myslalem , ze bedzie ok.
Lapie mi w niektorych miejscach UMTS i skacze na HSDPA, wiec przy graniu skok z Umts na Hsdpa powoduje duzego laga i przez to padam w grach Mmorpg.I powieksza mi strasznie ping taki skok ;/. Lipa,bo nie da sie ustawic w aplikacji blueconnect np. zeby korzystał tylko z UMTS ;/.
Wydaje mi sie, ze jedynym rozwiazaniem jest kupno anteny i wystawienie jej za okno, zeby ciagle miec Hsdpa i zeby mi net nie skakal, albo kupno przedluzacza usb 5 m i zawiniecie modemu w worek i wystawienie go przez okno xD
Jezeli ma jakis pomysl prosze pisac.
Z gory dziekuje :) :)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-05-16, 14:09 ]
Kolego Zeltus na forum nie używamy takich słów, nawet pod gwiazdkami :nienie:
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 15:44 przez Zeltus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem Huawei E160

Post autor: YaHooo »

Zeltus, a możesz spróbować wystawić modem za okno i zobaczyć jak będzie przy większym zasięgu?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Zeltus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem Huawei E160

Post autor: Zeltus »

YaHooo pisze:Zeltus, a możesz spróbować wystawić modem za okno i zobaczyć jak będzie przy większym zasięgu?
Probowalem i wciaz mi skacze z hsdpa na umts. Aktualnie zeby miec ciagle dobrego neta, leczz skaczacego ;/ modem jest przedluzony przez 2 przedluzacze usb i wisi na karniszu , na ktorym trzymaja sie firanki i mam ciagle na full umts lub hsdpa. I wciaz skacze ;/
Moze da sie zalatwic inny programik do odpalania polaczenia niz blueconnect,w ktorego ustawieniach moglbym zmienic np. zeby tylko z UMTS korzystał, wiec nie skakal by na Hsdpa

PS Zeby tu wisial , laptop stoi na parapecie i siedze przy oknie ;/

[ Dodano: 2009-05-16, 18:53 ]
Mam tez do uzytku Option GT EXPRESS HSPA (http://www1.era.pl/phones/phone_details ... phone=1397), ktory lezy w domu, bo qmpel mi porzyczyl i z nim to totalna lipa, bo jest na expresscard i nie da sie go w zaden sposob przedluzyc, co oznacza tylko EDGE.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem Huawei E160

Post autor: YaHooo »

Zeltus niestety HSDPA jest rozszerzeniem UMTS'u i nie da się wymusić łączenia po samym UMTS.

Ale możesz spróbować <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> i tam jest opcja wymuszania pingiem samego HSDPA.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Zeltus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem Huawei E160

Post autor: Zeltus »

O jest to o wiele lepszy programik, od blueconnectu, ale jakbys mogl mi powiedziec , bo nie moge znalezc. Na jakiej zasadzie dziala ten caly ,,wymuszenie HsxPa"
DaLEJ mam te laggi, lecz sprobujemy z tym wymuszeniem, tylko czy moglbys mi opisac jak to ustawic i w jaki sposob dziala?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem Huawei E160

Post autor: YaHooo »

Zeltus pisze:Na jakiej zasadzie dziala ten caly ,,wymuszenie HsxPa"
Po prostu wysyła on pakiety ping pod zadany adres IP w sieci o odpowiedniej wielkości oraz co zadany czas. Powoduje to ruch w sieci i często uniemożliwia zejście modemowi z HSDPA na UMTS.
Zeltus pisze:DaLEJ mam te laggi,
Niestety zmiana menadżera nie sposowuje usunięcia lagów. Bo one wywołują tylko połączenie dial-up.
Zeltus pisze:sprobujemy z tym wymuszeniem, tylko czy moglbys mi opisac jak to ustawic
W polu Sek. między komendami: wpisujesz czas pomiędzy dwoma pingami, ja bym ustawił 1.
Wielkość pakietu: można ustawić na 100 bajtów,
Adres IP: niech będzie onet.pl czyli 213.180.138.148

No i klikasz Start/Stop jak chcesz włączyć/wyłączyć wymuszanie.

Teraz możesz pokombinować z wielkością pakietu jak nie będzie działać poprawnie. Ja bym ustawił najmniejszą wartość jaka działa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Zeltus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem Huawei E160

Post autor: Zeltus »

Dziekuje za pomoc :) :hurra:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem Huawei E160

Post autor: YaHooo »

Nie ma za co. Napisz czy coś pomogło :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Zeltus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem Huawei E160

Post autor: Zeltus »

HsxPa wymuszanie, nie za bardzo , ale ogolnie fajna aplikacja i nie wiem czemu, ale zmienilem blueconnect na nia i mi rzadziej zmienia z HsxPa na Umts :O i lepiej mi sie gra :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem Huawei E160

Post autor: YaHooo »

Zeltus pewnie to zbieg okoliczności :) Jednak w takim razie potrzebujesz anteny zewnętrznej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ