Huawei e160 a Windows 7

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegorzTST
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2009-12-05, 09:48
Lokalizacja: TST

Huawei e160 a Windows 7

Post autor: grzegorzTST »

Witam wszystkich. Mam Windowsa se7en i modem e160, niestety nie wiem jak go podłączyć. Jakie sterowniki wgrać. Pomocy :( :( :(
grzegorzTST
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: Jo_gurt »

Awatar użytkownika
grzegorzTST
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2009-12-05, 09:48
Lokalizacja: TST

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: grzegorzTST »

Jo_gurt, jesteś WIELKI!!! Dzięki :) :) :) :) :) :) :) :) :) Już sprawdzam czy działają :)
grzegorzTST
Awatar użytkownika
grzegorzTST
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2009-12-05, 09:48
Lokalizacja: TST

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: grzegorzTST »

Wszystko działa. Jeszcze raz dzięki. :) :)


Edit: Sory, że nie edytowałem i nie dodałem tekstu do poprzedniego postu. Proszę o scalenie

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-01-22, 10:48 ]
Scalam.
grzegorzTST
XerXes55
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2010-01-22, 16:05
Lokalizacja: Radom

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: XerXes55 »

nie ma się co dziwić że nie działał
System Operacyjny
MS Windows 98 nie
MS Windows 2000 tak
MS Windows XP tak
MS Windows Vista 32 tak
MS Windows Vista 64 nie
Windows 7 32 nie
Windows 7 64 nie
Awatar użytkownika
grzegorzTST
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2009-12-05, 09:48
Lokalizacja: TST

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: grzegorzTST »

XerXes55 pisze:nie ma się co dziwić że nie działał
System Operacyjny
MS Windows 98 nie
MS Windows 2000 tak
MS Windows XP tak
MS Windows Vista 32 tak
MS Windows Vista 64 nie
Windows 7 32 nie
Windows 7 64 nie
Używam na Windows 7 64bit i działa bez problemu.
grzegorzTST
hektor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-24, 10:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: hektor »

Mam modem Play Toshiba G450 i system Windows 7 32bit- nie działa .Moze ktos pomoze -pls .Albo wie gdzie znależć jakieś nakładki lub sterowniki.
Pilne!
Ostatnio zmieniony 2010-02-24, 16:51 przez hektor, łącznie zmieniany 1 raz.
hektor
shotaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-28, 17:21
Lokalizacja: warszwa

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: shotaro »

Witam, potrzebuję pilnie sterowników pod Windows7 64bit dla Huawei E160, niestety link powyżej już nie działa. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: YaHooo »

Tu masz ten plik http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... fileid=118
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
artur1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-03-29, 14:19
Lokalizacja: Wyrzysk

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: artur1986 »

witam czy ktoś może poratowac linkiem do modemu e160 pod windowsa7??? prosze o pomoc...

[ Dodano: 2011-04-04, 18:08 ]
mam problem, mam Huawei E160E i instaluje mi z niego oprogramowanie Business Everywhere, ale po włożeniu karty, wpisaniu pinu i kliknieciu połącz wyświetla, że odebrano żądanie połaczenia, ale niebieski pasek tylko kawałeczek się posuwał a potem stoi i nic... zero oznak... dodam, że mam windowsa7.. prosze o pomoc, co jestem zielony w temacie...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

artur1986 pisze:dodam, że mam windowsa7
Zainstaluj najnowsze sterowniki Huawei 4.20.12.00, wywal BE i użyj np. <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie pomagam na PW!
artur1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-03-29, 14:19
Lokalizacja: Wyrzysk

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: artur1986 »

witam wojtek a gdzie mogę pobrac te steroniki??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

artur1986 pisze:a gdzie mogę pobrac te steroniki?
Czy tak trudno użyć opcji "Szukaj"
Powiedzmy że tu był link http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=329613#329613
Nie pomagam na PW!
artur1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-03-29, 14:19
Lokalizacja: Wyrzysk

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: artur1986 »

dzieki tez poszukałem, ale co dalej z tym zrobic?? mam wrzucone na twardziela, ściągnąłem TopNetinfo, ale nie wiem, co z tym zrobić... ogólnie spróbowałem też aktualizacji ze strony Orange sevenup7, ale też nie chodzi... niby sie zainstaluje, ale cały czas trwa skanowanie i próbuje instalować wersje oprogramowania z modemu... hmm zawsze, gdy wkładam modem to chce mi instalować oprogramowanie Orange...
Mam wywalić Orange a potem, jak zainstalować te sterowniki do Huawei?? na dysku??
jestem kompletnie w tym zielony i chyba sie poddam :cry:

[ Dodano: 2011-04-04, 20:33 ]
próbuje zainstalować te sterowniki, które ściągnąłem, klikam na DriverSetup i praktycznie nic sie nie dzieje...najpierw mam zainstalować te sterowniki czy program TopNetinfo??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

1. Wyłącz "automatyczne uruchamianie" dla dysków CD/przenośnych
2. Odinstaluj BE
3. Po podłączeniu modemu jak zapyta o sterowniki wskaż katalog z nowymi sterownikami
4. Jak już wszystkie urządzenia z modemu się zainstalują uruchom TNI (on się nie instaluje)
Nie pomagam na PW!
kornix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-11, 11:13
Lokalizacja: warszawa

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: kornix »

wojteks pisze:1. Wyłącz "automatyczne uruchamianie" dla dysków CD/przenośnych
2. Odinstaluj BE
3. Po podłączeniu modemu jak zapyta o sterowniki wskaż katalog z nowymi sterownikami
4. Jak już wszystkie urządzenia z modemu się zainstalują uruchom TNI (on się nie instaluje)
wylaczenie auto uruchomienia nie pomogło mi ale zrobiłem tak:

1. odpaliłem wymieniony wyżej driversetup, owszem nic się nie działo, ale jak obejrzałem install.log ktory się tworzy w folderze w ktorym jest ten driver setup, zobaczylem ze cos tam poszlo ok. odpalałem też ręcznie devsetup64.exe ale nie wiem czy to pomogło czy driversetup.exe.

teraz windows juz mial stery wgrane. pozostawal problem z wykrywaniem urzadzenia jako modem a nie jako masowe magazynujace usb.

2. skorzystalem z opisu na stronie po portugalsku, ale z chrome-> tłumaczenie stron dało radę zrozumieć o co chodzi :-) nie do konca jak w opisie ale pomoglo.

3. czyli najpierw w menadzer urzadzen odszukalem uniwerslane kontrolery usb. wybralem urzadzenie Urządzenie pamieci masowej usb (nie mialem innych stickow usb wlozonych wiec ten byl jedyny). w aktualizacji sterownika wybralem:

przegladaj moj komputer ... > pozwol mi wybrac ... > odhaczyłem Pokaż zgodny ... > wybrałem Producent (standardowy kontroler hosta ... USB ) > z listy urządzeń Urządzenie kompozytowe USB. Potem ok, ok, itd. ostrzeżenia pomiń i wreszcie....

4. and then the magic happened. czyli zaczelo mielic instalowac, w menadzerze urzadzen pojawialy sie i znikaly urządzenia aż się uspokoiło i wykrył Huawei jako modem !!

GOTOWE

teraz wystarczy użyć jakiekogolwiek sposobu na połączenie (czy to TNI, czy Mobile Partner od Huawei, czy Mobile Connect, czy zwykłe połączenie Dial Up (jeśli sim nie ma simlocka)

Pozdrawiam
K
konio79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-10, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: konio79 »

Mam problem ze za chiny ludowe nie chce mi zainstalować urządzenia w systemie, dwa razy mi się udało że miałem modem HSDPA, ale generalnie mam tak że mam napęd CD z jakimś PLAYowym wynalazkiem, które po zainstalowaniu się nie uruchamia, bo pewnie modemu nie widzi. Nie wiem jaki sterownik mam zainstalować, może ktoś mi wskaże co i jak. Jakiś sprawdzony żebym kolejnej nocy nie musiał kombinować. w urządzeniach mam HUAWEI USB Device - Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

konio79 pisze:Nie wiem jaki sterownik mam zainstalować,
Huawei 4.23.03.00, do znalezienia w internecie
Nie pomagam na PW!
droidboo0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-28, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: droidboo0 »

Mam właśnie taki modem HU e160e z orange BE i nie mam już pojęcia jak zdjąć smilocka i zmienić soft w nim. Mam Win7x64 i nie jestem w stanie w ogóle zainstalować modemu. Wykrywa i instaluje tylko i wyłącznie jako napęd cd jakiś dysk co ma 50kilka MB. Nie jestem wstanie w żaden sposób zainstalować modemu, ani przez dodawanie urządzeń, ani przez ściągnięte sterowniki Huawei 4.20.12.00. Bardzo proszę o pomoc, bo już mi się skończyły pomysły...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

droidboo0 pisze: instaluje tylko i wyłącznie jako napęd cd
Kliknij na nim "wysuń" i zobacz co będzie.
Nie pomagam na PW!
droidboo0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-28, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: droidboo0 »

Po kliknięciu wysuń nic się nie dzieje. Jak kliknę enter, to zaczyna "instalacja oprogromowania rozpocznie się automatycznie. MOże to potrwać kilka minut" oczywiście soft orange... no i tak z 10 minut tak się niby instalowało, po czym zniknęło bez żadnego efektu.

Ten modem tylko na winxp czasami chodził normalnie z BE. Z win 7 zawsze były jakieś klocki, na poprzednim laptopie zanim to mi się udawało zainstalować żeby chodziło normalnie to była droga przez mękę. Soft od orange, czy to w modemach, czy telefonach to jakieś jedno wielkie nieporozumienie...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

droidboo0 pisze: się nie dzieje.
Zainstaluj sterowniki z wcześniejszego postu (4.23.03.00) najpierw usuwając stare (DriverUnistall.exe) potem zainstaluj nowe (DriverSetup.exe). Opisz efekty, nie pozwól na instalację BE.
Nie pomagam na PW!
droidboo0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-28, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: droidboo0 »

BE z tego modemu nawet się nie instaluje na win7 kiedyś jak instalowałem, to trzeba było ściągnąć ze strony orange specjalny soft pod win 7, żeby w ogóle komputer zainstalował modem i czytnik kart pamięci, bo ten dostarczony tylko z autorun to tylko na xp śmigał.

Ściągnąłem sterwniki; po kliknięciu na aplikację i kliknięciu uruchom przez chwilę pojawia się wskaźnik myszki z ikonką"myślenia" i nic się nie dzieje dalej. Mam dziwne wrażenie, że to przez kretyński soft orange tak jest...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

droidboo0 pisze: że to przez kretyński soft orange tak jest..
Odinstaluj. Potem z nowych sterowników odinstaluj i zainstaluj. Czy pojawi się modem w Menedżerze urządzeń?
Nie pomagam na PW!
droidboo0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-28, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: droidboo0 »

No właśnie próbowałem w różnych konfiguracjach odinstalowywać, raz się pokazało okienko z wyborem, czy zainstalować jeszcze raz poprawnie, albo czy zainstalowane soztało poprawnie, nie ważne co się kliknie i jak się próbuje odinstalować, to pojawia się na moment kursor z myślącym kółeczkiem, po chwili znika i nic się nie dzieje, nie ma w managerze ani w urządzeniach i drukarkach, jest tylko napęd cd orange co ma 50kilka MB. Kiedyś było to samo na win7 dopiero po ściągnięciu softu ze strony orange i zainstalowaniu modem i czytnik kart pamięci był wykrywany przez komputer, dlatego bardzo chcę wywalić ten syf od orange i wgrać normalny, nie brandowany firmware, bo nie da się tego używać w tej formie teraz.... a na stronie orange gdzie powinien być soft wywala błąd 404 :zdziwko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: wojteks »

droidboo0 pisze: win7
Poszukaj jakiegoś kompa z XP, może na nim da się zrobic update dashboardu i ewentualnie firmware.
Nie pomagam na PW!
droidboo0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-28, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: droidboo0 »

Złe się wyraziłem, właśnie dashboard chciałbym wymienić. Jutro w pracy na kompie z xp to spróbuję zrobić,a jak nie pójdzie, to chyba kupię jakiś modem pod aero2. Mały offtop, jaki jest dobry modem do aero do 100zl?
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: lesiolo »

droidboo0 pisze:bardzo chcę wywalić ten syf od orange i wgrać normalny
Odinstaluj oprogramowanie orange, pobierz normalny Mobile Partner (możesz rozpakować dashboard) i zainstaluj na kompie.
Tu jest dashboard i instalka działająca z win7x64 nie trzeba rozpakowywać.
Potem podłącz modem nie instalując syfu z modemu, modem zostanie wykryty przez system,
po chwili uruchom Mobile Partnera, gdy wszystko będzie działało poprawnie.
wgraj na niego dashboard,będziesz miał go na przyszłość na modemie
droidboo0 pisze:Mały offtop, jaki jest dobry modem do aero do 100zl
Huawei E3131
droidboo0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-01-28, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: droidboo0 »

Próbowałem z tym mobile partnerem i nie było opcji. Żaden komputer z win7 nie widział i w żaden sposób nie był wstanie wykryć modemu ani czytnika kart pamięci. Przypomniałem sobie, że na karcie miałem ten program od orange na win7, przez czytnik kart pamięci wgrałem go na kompa, odpaliłem. Wykryło modem i zainstalowało. Zdjąłem simlocka mobile partnerem i mogę się już połączyć z siecią play, więc simlocka nie ma. Teraz wgrywam dashboard i mam nadzieje, że wsio pójdzie dobrze

[ Dodano: 2014-02-19, 12:16 ]
Sprawa wygląda tak. Wgrałem ten dashboard z instalki, ale kompletnie nic to nie zmieniło. Komputer wykrywa modem tylko i wyłącznie, kiedy zainstalowany jest BudinessEverywhere, wtedy łączy się normalnie przez mobile partnera z play i aero2, jeżeli tylko odinstaluję soft z orange komputer w żaden sposób nie widzi i nie wykrywa modemu, jedynie napęd cd widzi a modem jakby nie istniał...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 a Windows 7

Post autor: YaHooo »

droidboo0 odinstalowanie menadżera może powodować przełączenie modemu w tryb cd. Robisz to przy wyjętym modemie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ