Sony Ericsson GC79

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Iushiban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-10-29, 00:15

Sony Ericsson GC79

Post autor: Iushiban »

Kupilem modem "Sony Ericsson GC79 GPRS/Wireless LAN PC Card" aktywowany w iPlusie. Ponieważ <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> laptopa a zależalo mi na bezprzewodowym to kupilem do niego Adapter z PCI na PCMCIA żeby móc go podlaczyć.
Po zainstalowniu oprogramowania w postaci "iPlus manager wer 1.1" który byl dolaczony do pakietu iPlusa okazalo sie że jak odpalam aplikacje iPlus manager i prubuje sie polaczyć wyskakuje info "wlóż modem". Co rozumiem przez wlożenie modemu do adaptera PCMCIA. Tak też czynie ale to nic nie zmienia. Kiedy ponownie próbuje sie polaczyć wyskakuje to samo info o tym żebym wlożyl modem, pomimo tego że modem apewno jest dobrze podlaczany w slocie. Adapter <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> dziala bo świeci sie lampka kontrolna jak wloże modem no i system go wykryl i zainstalowal sterowniki. Wiec z adapterem raczej jest wszystko OK. Pomyslalem że może <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> zasięgu albo modem jest walnięty. Dlatego zainstalowalem iPlusa na laptopie kumpla i wszystko śmigalo jak należy. Zasieg byl no i o modem sie nie dopytywal.
Musze dodać że PC na którym chce podlaczyć tego iPlusa to:
Celeron 600MHz
64MB ram
karta graficzna 32 MB
Windows 98 2-ga edycja
i inne bajery mniejszego znaczenia.
Natomiast w instrukcji obslugi pisze że wymaga między innymi 128 MB ramu i windowsa 98SE.
Problem nie tkwi raczej w zakluceniach spowodowanych przez bliskosc zasilacza ponieważ jak testwowalem modemna laptopie i zblizylem go do zasilacza (nawet blizej niz jest on w kompie stacjonarnym) nie powodowalo to spadku zasiegu czy przerwań w transmisji. Podejżewam że problem jest w przejsciówce ale nie jestem pewien być może coś innego. Może ktoś z was mial już ten problem i może mi pomóc. Modem też <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> jest sprawny bo sprawdzalem go nawet teraz i śmigal calkiem dobrze (zasieg 4/5 i ponad 11kb transferu). Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie czy moje trudności z zainstalowaniem go polegają na braku wystarczajacej ilości RAMu czy może na za starym windowsie lub być może problem tkwi w czymś innym. Prosze was o pomoc bo musze placić abonament 60 zl miesiecznie a <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> użytku z tego sprzętu... :/ Czy może mieć to zanczenie kluczowe że używam tego modemu w kompie stacjonarnym pomimo że z zalożenia są to modemy przeznaczone do kompów przenośnych... ?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Tomekłódź »

Ja też miałem takie problemy. Po pierwsze jak Ci modem wykryje i zainstaluje sterowniki to czy się sam nie odinstalowuje bo u mnie tak było. Był przez chwilę. To był problem płyty głównej karta nie chciała chodzić na płycie gigabaita ale chodzi na ASROCKU. Mam jeszcze pytanko ten transfer 11kb/s miałeś przy ściąganiu? W jakim mieście i jaki był zasięg bo u mnie maks 5 kb/s.
Gość

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Gość »

Modem wykrylo i zainstalowalo skladniki ale nie zauważylem żeby sie coś odinstalowalo samo. Jeżeli tak to trwalo to tak szybko że zdolalo tylko mrugnać na ulamek sekundy. Bo podczas próby zainstalowania sterowników ponownie wyskakiwal na chwile okienko z logiem plusa ale nie ma szans zeby przeczytac cokolwiek co tam pisze. Szczerze w to watpie czy sie odinstalowal modem bo jak sprawdzam w menadżeru urzadzen to pisze że jest. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jaka mam plyte glowną, musialbym sprawdzić ale wątpie że gigabaitabo to troche stary komp. Przy sciaganiu mialem 11kb/s a przy wysylaniu 55kb/s. Moje miasto to Dąbrowa Górnicza ale wiem że w niektórych miejscach śmiga szybciej. Mam standardowo 5/7 kresek zasięgu. Wątpie jednak żeby problem tkwil w plycie bo mi niczego nie odinstalowywuje... :/
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Tomekłódź »

To może byc jeszcze wina win98se bo u niektórych na nim nie chcialo chodzic.
Gość

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Gość »

potwierdzam. mam iplusa i musiałem przeinstalować kompa z windows 98 na xp. pod 98 nie mogłem sobie poradzić, albo nie w ogóle nie działa.
Gość

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Gość »

Watpie zeby XPchodzil dobrze na tym kompie bo jest deczko za stary. Ale spróbuje na win 2000 przeinstalować. Odezwe sie jak to zrobie. Dzieki!
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Varmack »

No i ja miałem to samo dokładnie. Ściągałem jakieś serowniki, programy po 30 Mb (u kumpla ofkorz :D), a tu ciągle włóż modem, omal nie zbutowałem tego całego adaptera z modemem w środku. Przesiadka na wina 2000 pro i już po instalce net działał sam ! ! ! No tyle że nie zaszybko (no ale gprs taki jest) no i komp zbyt szybko nie działa C700 128 ram, jak sie włączy tego zasranego iplus menagera (potrafi 60 mb pamięci zeżreć), ale ogolnie jest ok, na gg można gadać, w Tibię można grać, pliki można ściągać, stronki oglądać...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Bart

jest modem ale go nie ma...:)

Post autor: Bart »

WITAJ , ja miałem ten sam problem (PII IBMThinkPad) zadzwoniłem do plusa i facet o dziwo mi pomógl bo po pierwsze wyśmiał soft (Iplus manager) dał mi linka do strony z driverami SE GC 79 i do wirelessManagera, po zainstalowaniu tegoż managera ustawiłem Iplus i wszystko śmiga ,czego dowodem jest ten post.... :) jak co to [email protected]
Pozdrowienia Bart
P.S. na płycie plusa nie ma sterowników do naszej karty... beka...
Iushiban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-10-29, 00:15

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Iushiban »

OK przeinstalowalem windowsa na XP i net śmiga. Wystepuja jedynie pewne problemy zwiazane z zbyt mala ilościa RAMu bo mam tylko 64MB a wydaje sie że iPlus pożera jakieś 95% z tego. Myśle że problem w pelni rozwiąże jak dokupie ram. Bo choć net śmiga to musze kupe czasu czekać aż sie przegladarka uruchomi... :/ Sad bad tru... ;)
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Varmack »

Taa znam to. A mam 128 MB ram. Przeglądarka sie uruchamiaaaaaa, a gg jak ktoś napisze to teeeeeż sie właaaancza...

Dziękujemy zespołowi plusa za tak wspaniały program jakim jest i Plus Menager. Winszuje pomysłowości...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
jarzyn

adapter PCMCIA na PCI do iPlus

Post autor: jarzyn »

Witam, mam zamiar kupić sobie usługę iPlus (60zł/mies.) z modemem
Sony-Ericsson GC79 GPRS/WLAN i chciałbym się poradzić. Mianowicie chce go
uzywać również na kompie stacjonarnym (AThlon 1,8GHz , 256 RAM ..., płyta
głowna AsRock K7S8X)- czy po zastosowaniu adaptera PCMCIA na PCI do PC
połącze się bez problemu z NETem??
zgóry dziekuje za pomoc,
Iushiban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-10-29, 00:15

Re: Sony Ericsson GC79

Post autor: Iushiban »

Na twoim miejscu zastanowilbym siejeszcze raz. Jezeli chodzi o stacjonarny to niema wiekszego problemu. U ciebie problem polega na procku. Mozesz miec problemy ze stabilna praca na athlonie. Problem typu pochodzi 5 min. i sie rozlacza. Jezeli juz sie zdecydujesz to odrazu najlepiej zainstalowac win 2000 i Wireless Menagera żeby nie spowalniać kompa. Teraz po tym wszystkim coprzeszlem z tym modemem ciężko jest mi go polecić komukolwiek. Transfer jest stosunkowo maly 4-11 kB/s. Pomijam juz profesjonalizm i cala obsluge Plusa (same trudnosci, problemy itp.) jednym slowem nic nie zalatwisz. Jak masz inne rozwiązanie to nie decyduj sie na ta usluge ani na ten modem. Taka moja rada.
ODPOWIEDZ