modem ZTE MF 60

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZItom1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-20, 18:28
Lokalizacja: Wschód

modem ZTE MF 60

Post autor: ZItom1 »

poszukuję jakiejś normalnej instrukcji do tego modemu, a szczególnie odpowiedzi na pytanie jak odczytać sms otrzymane na ten sprzęt?
MMP
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

A <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> nie obsługuje poprawnie SMS'ów w tym modemie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ZItom1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-20, 18:28
Lokalizacja: Wschód

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: ZItom1 »

Dzięki za podpowiedź, przez zupełny przypadek doszedłem do tego jak odczytać sms - ale jak na razie jest to możliwe tylko po zalogowaniu modemu na stronie internetowej, myślę że można łatwiej i dlatego nadal poszukuję jakiejś normalnej instrukcji, a nie tego badziewia jakie dostałem z modemem. Z pozostałymi problemami walczę nadal.
MMP
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

ZItom1 pisze:ale jak na razie jest to możliwe tylko po zalogowaniu modemu na stronie internetowej
Bo to jest router, to sprawa jest nieco utrudniona.

I może sprostuję co nie co. Za pomocą TNI możesz odczytać SMS tylko jak router byłby podłączony po USB (z tego co pisze w internecie to tak można) i sprzęt jest widoczny w systemie jako modem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ZItom1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-20, 18:28
Lokalizacja: Wschód

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: ZItom1 »

Kiedy właśnie system nie widzi go i już, także i po połączeniu przez USB i z tym się biję, resztę już nieco rozgryzłem. Albo coś przy instalowaniu się pomerdało, albo już nie wiem. Komp powinien przynajmniej widzieć zainstalowaną w nim kartę mini sd - a tu nic. Zastanawiam się czy go nie odinstalować i od nowa....
MMP
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

ZItom1 pisze:Komp powinien przynajmniej widzieć zainstalowaną w nim kartę mini sd - a tu nic.
Nie ma tam jakiegoś przełącznika? Być może jest włącznik i wtedy dopiero jest aktywne USB?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ZItom1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-20, 18:28
Lokalizacja: Wschód

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: ZItom1 »

No właśnie nic takiego nie widać i dlatego poszukuję jakiejś ludzkiej instrukcji. Jest slot na mini sd, wejście anteny zewnętrznej, włącznik "power" i przycisk "WPS" który służy wg tej niby instrukcji m.in. do włączania/wyłączania funkcji WIFI (ten włączałem/wyłączałem, tak jak i modem - bez skutku) , i nic więcej nie ma. Z internetem łączy wspaniale, jak na razie próbowałem 3 laptopy jednocześnie, ale wbrew danym techn. nie chce służyć jako pendrive, ani udostępniać danych z karty sd innym komp. Zaraz muszę wyjechać, ale po południu spróbuję go jednak odinstalować i zacząć od nowa.
MMP
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

ZItom1 ja niestety nie widzę nic sensownego w internecie co do instrukcji obsługi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
karp23153
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-01, 15:46
Lokalizacja: Zamość

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: karp23153 »

Witam, mam pytanko : gdzie i jaką antenę kupić do ZTE MF 60? Może jakiś link na allegro? Może ktoś powiedzieć jak hula internet na tym modemiku i czy nie ma problemu z połączeniem z tel przez wi-fi. Ile trzyma bateria?

[ Dodano: 2011-09-01, 17:02 ]
i ile kosztuje ściągnięcie simlocka z tego modemu w Polsce
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

Witam, mam pytanko : gdzie i jaką antenę kupić do ZTE MF 60?
W zasięgu jakiej technologii się znajdujesz?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: atanor »

ZItom1 pisze:poszukuję jakiejś normalnej instrukcji do tego modemu, a szczególnie odpowiedzi na pytanie jak odczytać sms otrzymane na ten sprzęt?
Jak masz podłączony na WIFI to wchodzisz w przeglądarce na ufi.home i masz tam cale menu łącznie z smsami.
kim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-13, 15:37
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: kim »

ZItom1 pisze:Z internetem łączy wspaniale, jak na razie próbowałem 3 laptopy jednocześnie.
Witam, mogę prosić o wskazówki jak połączyć kilka komputerów??
przez USB śmiga, WiFi nie daje rady :(
komputery widzą sieć ale nie mogą załapać, co należy zrobić?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

kim pisze: komputery widzą sieć ale nie mogą załapać, co należy zrobić?
Wywala jakiś błąd czy coś takiego?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-13, 15:37
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: kim »

YaHooo pisze:Wywala jakiś błąd czy coś takiego?
Żadnego błędu nie wyrzuca łączy się łączy i nic z tego.
Nie mam pojęcia co jest :(
A się na tym nie znam więc nie mam pojęcia co zmienić, gdzie zajrzeć.
Rozumiem że powinien połączyć się automatycznie bez żadnej konfiguracji??
No oczywiście pyta o jakiś klucz, to go wpisuje (ten z urządzenia KEY WiFi)
Ostatnio zmieniony 2011-09-13, 16:38 przez kim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

kim pisze:Żadnego błędu nie wyrzuca łączy się łączy i nic z tego.
Ok, już przynajmniej wiadomo gdzie może być błąd.

A GG Ci działa?

Ewentualnie spróbuj wydać w Wierszu Poleceń (Start -> Uruchom -> wpisujesz CMD ->Enter) polecenie:

Kod: Zaznacz cały

ping 213.180.146.27
Powiesz jaki mas komunikat jak naciśniesz Enter.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: atanor »

Wpisz w przeglądarkę ufi.home (domyślne hasło: admin) - Tam masz wszystkie ustawienia, może jakieś ustawienia firewall, albo niewłaściwi apn, trudno powiedzieć, bo dajesz mgliste informacje. Co wyświetla ekranik modemu? Modem jest w ogóle zalogowany do sieci? Komputery podłączone do WiFi modemu tylko nie ma neta?
kim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-13, 15:37
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: kim »

YaHooo pisze:

Kod: Zaznacz cały

ping 213.180.146.27
Powiesz jaki mas komunikat jak naciśniesz Enter.
ok tylko to najszybciej jutro wieczorem - bo to internet w pracy :///

[ Dodano: 2011-09-13, 17:48 ]
atanor pisze:Wpisz w przeglądarkę ufi.home (domyślne hasło: admin) - Tam masz wszystkie ustawienia, może jakieś ustawienia firewall, albo niewłaściwi apn, trudno powiedzieć, bo dajesz mgliste informacje. Co wyświetla ekranik modemu? Modem jest w ogóle zalogowany do sieci? Komputery podłączone do WiFi modemu tylko nie ma neta?
na tej stronie byłam, popatrzyłam nic nie zmieniałam
Na modemie jest POŁĄCZONY (i przez kabelek działa) nie łapie przez wifi
przy ikonce wifi jest 0 (żaden komputer nie podłączony)
komputery widzą sieć bezprzewodową z tego modemu ale nie mogą załapać połączenia

[ Dodano: 2011-09-13, 17:56 ]
YaHooo pisze:Ok, już przynajmniej wiadomo gdzie może być błąd.
To gdzie ewentualnie?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

kim pisze: ok tylko to najszybciej jutro wieczorem - bo to internet w pracy :/ //
Nie ma sprawy.
kim pisze: komputery widzą sieć bezprzewodową z tego modemu ale nie mogą załapać połączenia
Trzeba sprawdzić czy są one podłączone, czy nie.
kim pisze: To gdzie ewentualnie?
Ja myślałem, że to problem z DNS'ami. Wtedy pingowanie po adresie IP by poszło, natomiast po nazwie już nie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: atanor »

Nie wiem skąd jest ten modem może ma jakieś specyficzne ustawienia?
Co mi przychodzi do głowy to w pierwszej kolejności wrócić do ustawień fabrycznych (ustawienia>zaawansowane) i ewentualnie wyłączyć firewall i ustawić mieszany tryb sieci (wifi).
Mi router z "T" zadziałał od razu.
andrzej_k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-14, 11:05
Lokalizacja: skierdy

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: andrzej_k »

Witam!
Planuję zakup tego modemu wraz z bluecconectem w t-mobile. Chciałbym do tego również jakąś antenę zewnętrzną. Możecie mi pomóc wybrać, bo nigdzie nie jestem w stanie znaleźć dokładnie do tego modelu oraz w żadnej specyfikacji nie jest podane jakie złącze antenowe ma ten ZTE...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 2011-09-14, 11:17 przez andrzej_k, łącznie zmieniany 1 raz.
kim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-13, 15:37
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: kim »

Witam ponownie
dziś znowu walka z tym internetem :/

Po pingowaniu /czy jak to tam/ wyszło "host docelowy jest niedostępny/
tylko nie wiem czy dobrze robiłam, pinowałam na laptopoie na którym chciałam przez wifi złapać neta, sieć widziało ale połączyć się nie mogło

kolega z pracy próbował złapać tą sieć przez tel. z wifi - wyświetlało komunikat : "klucz wap nieważny"

cały dzień w każdej wolnej chwili coś kombinowałam z tym netem /może nie za dużo bo wiadomo w pracy ciągle coś do zrobienia i przecież sie nie znam na tym/
jak ręcznie wprowadzałam dane do połączenia tj. IP i takie tam /nie pamiętam dokładnie/ to neta łapało na chwilę tzn. było napisane sieć "połączona" tylko jak wchodziłam na str. int. to nie mogło wyświetlić i po kilku sekundach się rozłączało :(
i tak kilka razy połączyło się na chwilkę (ze 4 sek :) / i rozłączenie
na koniec powróciłam do stanu pierwotnego tan automatyczne przypisanie IP i ciągle nic

dzwoniłam nawet do centrum obsługi czy jak im tam (modem wzięty z sieci T-Mobile)
ale Pan nie potrafił mi pomóc, wg niego wszystko było ok

i tak z 15 min przed końcem pracy znowu zaczęłam próbować..
weszłam na tę ich stronę z konfiguracją modemu i zmieniłam ten klucz dostępu na swój własny
i co !!! i zaczęło działać!!! połączenie znakomite /tak pisało :) / i strony otwierało i całkiem przyzwoicie działało

bardzo ciekawa jestem jak jutro rano się będzie sprawować, oby już wszystko było ok

tylko nadal nie wiem czemu nie chciało chodzić, przecież na oryginalnym kluczu powinno być ok

Przepraszam za zbyt długi post ale chciałam sie podzielić moimi zmaganiami z tym modemem

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dzięki za próby pomocy
furgus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-19, 18:55
Lokalizacja: podkarpackie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: furgus »

Witam.
Ja mam inny problem z tym modemem. Wszystko działa bez zarzutu, problem polega na tym, że modem sam się wyłącza. Zdarza się to mniej więcej raz dziennie. Mam go podłączonego non-stop do zasilania i anteny. Niestety nie wystarczy przyjść i go włączyć, trzeba wyjąć baterię, odczekać chwilkę, włożyć i dopiero wtedy da radę go uruchomić. Czy coś takiego u Was występuje?
Proszę o informacje, bo nie wiem czy go reklamować

pozdrawiam
ZItom1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-20, 18:28
Lokalizacja: Wschód

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: ZItom1 »

Tylko raz tak miałem, musiałem wyjąć baterię itd, a poza tym nie było takich sensacji, więc chyba jednak reklamacja :cry:
MMP
furgus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-19, 18:55
Lokalizacja: podkarpackie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: furgus »

ZItom1 pisze:Tylko raz tak miałem, musiałem wyjąć baterię itd, a poza tym nie było takich sensacji, więc chyba jednak reklamacja :cry:
Dzięki za odpowiedź
orenda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-21, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: orenda »

Witam,
Mam problem z tym modemem :( bardzo wolno chodzi? w porównaniu do Huawei E5
E5 sciąga mi pliki 150-250 kb/s a ZTE 20-40 kb/s
Nie wiem o co chodzi?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

orenda pisze: E5 sciąga mi pliki 150-250 kb/s a ZTE 20-40 kb/s
Siła sygnału jest taka sama? Jak również stacja do której zalogowany jest modem jest ta sama? Sprawdzałeś późno w nocy?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zloty78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-24, 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: zloty78 »

Witam mam problem z tym modemem zte mf 60pracuje w norwegi i mam ten modem wszystko ladnie smiga ale mam siec nie zabezpieczona nie zada klucza kiedys bylo ok ale chyba sam cos nagrzebalem i nie mam pojecia jak to naprawic i jak odczytac wiadomoasc bo jest koperta na wyswietlaczu i nie wiem jak sie zalogowac na stronie tego modemu zada haslo nie wiem jakie bo juz wszystko wpisywalem klucz z modemu pin karty sim puk Prosze o jasne wyjasnienia bo zabardzo sie nie znam na tym
zloty
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: atanor »

Od jakiego operatora masz ten modem?
Spróbuj hasło "admin".
zloty78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-24, 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: zloty78 »

Mam telenor a skad ma wziąsć te haslo wlwasnie pisze podaj haslo Administrator:

[ Dodano: 2011-10-24, 23:31 ]
juz mam mam ta wiadomosc to chyba rachunek Wielkie DZIEKI :ok:
zloty
pablo74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-12-02, 14:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: pablo74 »

Witam , Mam mały problem z tym modemem . Chciałbym go podłączyć do laptopa celem usuniecia simlock-a lecz nigdzie nie mogę znaleźć sterowników. Kiedy podłączam go do kompa win7 nie instaluje zadnych sterowników. Panel sterowania tez jest dziwny kiedy jest wlozona karta sim innego operatora i wyswietlany jest monit o wprowadzenie 16 cyfrowgo klucza to cały panel gdzie powinno być okienko wyswietlane jest na czarno :-) Dziwne. Modem ma simlocka na sieć tele2/Comviq. Może jest jakis sposób aby wgrać nowy panel web do sterowania modemem. Help :-)
ODPOWIEDZ