modem ZTE MF 60

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

pablo74 pisze:Kiedy podłączam go do kompa win7 nie instaluje zadnych sterowników
Próbowałeś instalować te sterowniki http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... 15&catid=1 ?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pablo74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-12-02, 14:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: pablo74 »

YaHooo pisze:Próbowałeś instalować te sterowniki http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... 15&catid=1 ?
Tak juz mam zainstalowane. Ale z tego co juz wiem to kilka wersji MF60 nie instaluja sie w systemie jako modem widoczna jest tylko karta cd. Mam kuzyna pracujacego w T-Mobile oni sprzedaja taki sam modem moze zalatwi mi sterowniki. Jesli nie to mam jeszcze 10 dni na odeslanie go.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-12-16, 19:04 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-12-16, 19:04 przez pablo74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

pablo74 pisze: Ale z tego co juz wiem to kilka wersji MF60 nie instaluja sie w systemie jako modem widoczna jest tylko karta cd
Jednak jakiś modem musi być? Bo przecież karta cd nie będzie dostarczać internetu...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pablo74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-12-02, 14:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: pablo74 »

YaHooo pisze:Jednak jakiś modem musi być? Bo przecież karta cd nie będzie dostarczać internetu...
Problem rozwiązany , router odesłany do operatora. Dziękuje wszystkim za wskazówki.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-12-16, 20:37 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-12-16, 20:37 przez pablo74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: YaHooo »

No to fajnie jak tak, że coś się wyjaśniło.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: -niXon- »

u mnie śmiga ten ZTE całkiem ładnie, raz tylko sie zwiesił i musiałem baterię wyjąć,
ale urodziło mi sie pytanie, jak otwieram sobie panel http://ufi.home/index.asp
loguje się jako admin, otwieram zakładkę ustawienia / ustawienie 3g
i chciałbym coś zmodyfikować ale się nie da, tak jakbym nie miał uprawnień do tego ale widać tak wygaszone na blado że takie ustawienia są,
czy trzeba jakoś się zalogować innym loginem i haslem ?

podobnie jest z ustawienia zaawansowane, nie mogę nic zmodyfikować
sandoran1962
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-22, 20:25
Lokalizacja: POLSKA

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: sandoran1962 »

wylacz polaczenie z internetem tylko nie rozlaczaj routera i juz masz dostep do ustawien
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: -niXon- »

dzięki bardzo, jakie to proste ;)
plus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-09-02, 09:55
Lokalizacja: Zabrze

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: plus »

Witam!

Mam podobny problem, nie działa mi ( tzn nie łączy się po wpisaniu poprawnego hasła ). Walczyłem odesłąłem do serwisu wrócił że jest sprawny. Dalej walczyłem, wziołem do pracy lapa z modemem i od razu zadziałało. Wymysliłem że inne sieci mi tu sieją! Jak się połączyć przez kabel nie majac sterowników do admina żeby zmieniać pokoleii kanały? Chyba że jakoś inaczej można to rozwiązać. Dodam że system OSX
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: wojteks »

plus pisze:nie działa mi
Co Ci nie działa?
plus pisze:Jak się połączyć przez kabel nie majac sterowników do admina żeby zmieniać pokoleii kanały?
Jakie kanały?
Nie pomagam na PW!
plus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-09-02, 09:55
Lokalizacja: Zabrze

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: plus »

Modem jest wykrywany w "pokaż dostępne sieci" gdy chce połączyć chce hasło, wpisuje poprawne hasło i nie łączy ( sprawdzone na 3 komputerach w tym 2 OSX i jedna Winda XP ), zabrałem Macbooka do pracy tam zrobiłem dokładnie to samo co w domu i działa od razu ( tzn łączy i działa net ).

Napisałem wyżej że może zmiana kanałów nadawania routera ( jest możliwość na nim wyboru ), coś pomoże może ktoś w okolicy ma obojętnie jaki modem i rozzyła na tym samym kanale ( stąd leżący obok komputera modem wskazuje czasem 2 kreski sygnału - tak jak był by zagłuszany przez inną sieć ) - w pracy 5 kresek w komputerze podczas szukania.

Jak się a niego dostać obojętnie czy za pomocą kabla czy przez WiFi ? Obecnie mam ustawiony kanał 4 i zima wcale nie łączy, jak było na automacie to czasem załapało.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: jakubd »

Nie wiem skąd ten MF60, ale te z tmobile mają hasło napisane pod baterią złącz czcionką - i często trudno odróżnić małe L od dużego I, a także zero od O. Poza tym masz przycisk WPS - za jego pomocą można się połączyć z siecią bez znajomości hasła, ale np. w tmobile jest on domyślnie źle skonfigurowany i nie działa.
plus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-09-02, 09:55
Lokalizacja: Zabrze

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: plus »

OK działa. zabrałem do pracy zmieniłem na CHANNEL 1 i w domu działa bez zarzutów.
Awatar użytkownika
SQBI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-03-04, 14:06
Lokalizacja: z nienacka

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: SQBI »

Jak długo trzyma Wam bateria w tym modemie/routerze przy aktywnym Wifi i sesji 3G?
adam25
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-17, 17:48
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: adam25 »

Testował ktoś ten router z nową kartą Aero 2 w trybie hotspota,czy są jakieś problemy z rozdzieleniem sygnału bo na przykład mój Novatel MiFi 2352 jako modem z Aero 2 pracuje bez problemu ale w trybie hotspota nie łączy się z siecią ? Prosiłbym o informacje jeśli ktoś używa tego sprzętu
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: jakubd »

Zero problemów z MF60 i Aero2 - codziennie mam go ze sobą w plecaku - daje net do telefonu i tableta.
borowik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-14, 17:51
Lokalizacja: Gdansk

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: borowik »

Zakupilem niniejszy modem i od poczatku mam problemy. Po wlaczeniu modemu wyświetla się komunikat:
Zajętość SIM
Usługa ograniczona.
Tryb A
Rozłączony.

Walcze juz z nim 2 dzien, probuje wszystkich spsobow konfiguracji pod aero2 jakie znajde w necie i nic

Ktos mial juz podobny przypadek i moglby mi pomoc?
borowik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-14, 17:51
Lokalizacja: Gdansk

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: borowik »

Juz sam sobie pomoglem
Wgralem firmware jeszcze raz i polaczyl sie bez problemu
zloty78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-24, 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: zloty78 »

1.
noOne2 pisze:u mnie śmiga ten ZTE całkiem ładnie, raz tylko sie zwiesił i musiałem baterię wyjąć,
ale urodziło mi sie pytanie, jak otwieram sobie panel http://ufi.home/index.asp
loguje się jako admin, otwieram zakładkę ustawienia / ustawienie 3g
i chciałbym coś zmodyfikować ale się nie da, tak jakbym nie miał uprawnień do tego ale widać tak wygaszone na blado że takie ustawienia są,
czy trzeba jakoś się zalogować innym loginem i haslem ?

podobnie jest z ustawienia zaawansowane, nie mogę nic zmodyfikować
2.
sandoran1962 pisze:wylacz polaczenie z internetem tylko nie rozlaczaj routera i juz masz dostep do ustawien
Witam czy mógłby by ktoś bardziej to opisać nie znam sie na tym a musze zmieni ustawienia w modemie zte mf60 .Mam Telenora norweskiego ale tamten modem mi sie psuje i kupiłem modem bez simloka ale z NetCom tam są ustawienia zrobione na siec NetCom czy ktoś potrafi mi pomóc najlepiej jakieś poradniki co zrobić krok po kroku. Z góry Dziękuję
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zloty78, łącznie zmieniany 1 raz.
zloty
Awatar użytkownika
Tomita
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-04-19, 13:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

ZTE MF60 - pomiar poziomu sygnału, identyfikacja bts

Post autor: Tomita »

Mam ten router z Plusa. Sprawuje się dobrze. Chcę do niego dokupić antenę zewnętrzną. Szukam sposobu, żeby dokładniej zmierzyć poziom sygnału jaki dociera do routera i jednocześnie zidentyfikować bts, z którego odbieram sygnał (HSPA+). Niestety TNI nie działa z tym sprzętem (router widziany jako karta sieciowa). Znalazłem też program MiernikGSM , ale też nie mogę go zmusić do współpracy. (podejrzewam, że z tej samej przyczyny co TNI). Czy ktoś może mi doradzić jak to rozwiązać?
Plus internet ZTE MF60
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: wojteks »

Tomita pisze:Czy ktoś może mi doradzić jak to rozwiązać?
Zmień modem.
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: marens »

Tomita pisze:Szukam sposobu, żeby dokładniej zmierzyć poziom sygnału jaki dociera do routera i jednocześnie zidentyfikować bts, z którego odbieram sygnał (HSPA+).
Wejdź na stronę ufi.home następnie wybierz ustawienia, ustawienia 3G.
RSSI to siła aktualnie odbieranego sygnału, z identyfikacją BTS może być problem na tym modemie.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: Zgrywus »

Ja w TNI widzę poziom sygnału z ZTE MF60, nie mogę tylko zliczać transferu ani obsługiwać za jego pomocą (połącz/rozłącz) tego routeromodemu.
Awatar użytkownika
Tomita
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-04-19, 13:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: Tomita »

Zmień modem.
wojteks twoja rada - bezcenna
RSSI to siła aktualnie odbieranego sygnału
marens - dzięki (u mnie wprawdzie te dane są w "Statusie", ale to szczegół), gdybyś jeszcze w miarę przystępnie wyjaśnił mi znaczenie następnych skrótów: LAC, RSCP, Ec/Io ,Cell ID (te dane też są w "Statusie") byłbym Ci bardzo wdzięczny.
Plus internet ZTE MF60
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: wibi »

@złoty78
Dwie sprawy,zmień soft na Polski z T-Mobile znajdziesz go na chomikuj.pl/wibi, powinien wgrać się bez problemu bo to "zmodyfikowana" wersja która nie sprawdza wersji sprzętu a po drugie aby ustawiać cokolwiek w Managerze (ufi.home....) wprowadź modem w STAN download czyli musisz przez np.terminal "My Huawei terminal" (też jest na chomiku j/w) wysłać do modemu komendę "AT+ZCDRUN=E" (powrót AT+ZCDRUN=F), zniknie wówczas ikonka baterii i możesz wszystko ustawiać jak chcesz.

Jeszcze jedno, widzę że kol. lesiolo z tego forum też ściagnął ode mnie i zamieścił na swoim chomiku ten soft,szkoda tylko, że nie podał skąd go pozyskał gdyż normalnie w sieci go nie ma
marekd1986
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2009-10-10, 12:25
Lokalizacja: dąkS

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: marekd1986 »

Witam,

posiadam modem USB LTE Huawei jeden z pierwszym oferowanych przez plusa z stycznia 2012 roku - całkiem dobry sprzęt.
Teraz chciałbym kupić ofertę router ZTE MF60 + ten Polski tablet.

I moje pytanie jest takie jak podłączę do tego routera ZTE (który nie jest LTE), w jego port USB - modem USB LTE to będzie odbiór LTE czy router oleje to co ma podłączone do USB i będzie uparcie ciągnąć internet z HSPA??

Dzieki pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: matek451 »

ZTE MF60 to router MiFi, ma wbudowany modem,który nie obsługuje LTE, nie ma USB, nie podłączysz E398, .Możesz wziąć tę ofertę tablet+ MF60. Sprzedaj MF60 a za uzyskaną kasę kup router, który obsłuży E-398, który masz. Najtańszy kupisz za ok.130 zł. To najsensowniejsze rozwiązanie.
horaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-06, 21:33
Lokalizacja: podkarpackie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: horaj »

Witam

Czy jest jakiś sposób aby ZTE MF60 automatycznie się włączył po podpięciu zasilania? Modem używam na stałe w samochodzie i denerwuje mnie kilkusekundowe naciśnięcie przycisku Power aby się włączył. Zainstalowany soft to polski T-Mobile. Pozdrawiam
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: wibi »

Przecież się włącza (łączy) automatycznie a że musisz trzymać wciśnięty przycisk Power to jest to normalne nie tylko w tym routerze-modemie ale we wszystkich urządzeniach elektronicznych, których włączenie powoduje uruchomienie kilku kolejnych procedur, które uruchamiają się tylko przy wciśniętym przycisku.Czas ten jest zapewne ustalany programowo.Dodatkowo jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem np.w kieszeni i rozładowaniem baterii.Podpięcie zasilania powoduje ładowanie baterii, wiec nie może włączyć urządzenia.
horaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-06, 21:33
Lokalizacja: podkarpackie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: horaj »

Chodzi mi właśnie o to żeby się włączał (uruchamiał) gdy popłynie do nie go zasilanie. Np. wsiadam do auta, wkładam klucz do stacyjki, w tym czasie włącza mi się cb radio, kamera dvr, gps i też chciałbym żeby sam uruchamiał się router i łączył z siecią gsm. W samochodzie używam jeszcze tablet i smartfon. Jest mi potrzebny stały dostęp do internetu. Może jest jakiś router mobilny, który spełniałby moje wymagania?
ODPOWIEDZ