E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mesjasz19
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-03, 17:01
Lokalizacja: Ostrołęka

E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: mesjasz19 »

Witam
Posiadam już drugi egzemplarz modemu e3131 i kolejny raz uszkodziło mi się gniazdo anteny. Środek wypadł i wewnątrz został tylko kawałem cienkiego drucika. Jak trzymam wejście antenowe palcem to zasięg jest ale jak wyjmę tą część to jest zielona dioda. Próbowałem taśmą na stałe przymocować antenę ale jest to bardzo niewygodne rozwiązanie bo modemu używam nie tylko w domu.

Jaki modem możecie polecić żeby miał minimum 6Mb/s i gniazdo anteny które trochę dłużej wytrzyma niż 6 mc :D
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: blankNaME »

na 3 modemy huawei, które miałem, w 2 (tak, jak u Ciebie) gniazdo antenowe poszło... gdzieś :P w trzecim nie poszło, bo był mało używany. teraz od ponad roku korzystam z modemów ZTE i tam takich problemów nie mam - w żadnym z 3 (przez ponad rok korzystałem z pierwszego - aż do dzisiaj; z drugiego prawie rok - później wymieniony został na LTE - też ZTE) gniazdo antenowe mi jeszcze się nie uwaliło.
modemy, z jakich teraz korzystam, to: MF821, MF669 i jakiś od T-Mobile (chyba MF195 albo 192 - nie pamiętam)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: matek451 »

Modemy ze złączem TS9, które jest mocniejsze(grubsze) są bardziej trwałe. Ale częste rozłączanie uwali każde złącze, szczególnie jeżeli używamy laptopa, którym poruszamy a kable antenowe są sztywne. Dlatego lepsze są rozwiązania z ustawionym na stałe routerem i łączność po WiFi.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: Andrzejz78 »

Kiedyś urwałem gniazdo w E353 to przylutowałem konektor na stałe do modemu i działa to do dziś
Obecnie korzystam z innego modemu i czasami muszę podłączyć antenę ale żeby nie urwać znowu gniazda modem mam na krótkim (1m) kablu usb

[ Dodano: 2013-11-27, 10:18 ]
Dobry modem z gniazdami TS9 to np. E398
dexter18

Re: E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: dexter18 »

Ja korzystam z E3131 i kilka gniazd antenowych ułamałem. U mnie modem jest wpięty w router a konektor jest obizolowany dookoła gdyż to zabezpiecza przed wyrwaniem złącza.
Awatar użytkownika
mesjasz19
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-03, 17:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: mesjasz19 »

Plastikową końcówkę w złotej otoczce przykleiłem na kropelkę, potem wpiąłem antenę i do routera. Postawiłem go w takie miejsce żeby nikt go nie dotykał i myślę że wytrzyma jeszcze jakiś czas. A do używania w terenie niestety muszę szukać czegoś innego. Dzięki za rady ;)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 drugi egzemplarz i ułamane gniazdo anteny

Post autor: Andrzejz78 »

mesjasz19, sprawdź PW
ODPOWIEDZ