Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grabuss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-11, 18:59
Lokalizacja: z daleka

Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: grabuss »

Witam, moja siostra potrzebowała neta i podpisała umowę z play online, dali jej modem usb ten Huawei E173-2 powiedzieli ze instalacja krótka miła i przyjemna ok wszystko poszło fajnie do czasu kiedy wyskoczyło okienko Play online nacisnąłem połącz i pojawił się taki odzew:

"Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia"

O co kurde kaman? Na modemie co 3s ma 2 zielone mrugnięcia
Żeby w całym domu nie miała zasięgu?, sprzęt jaki ma to laptop z systemem Win 7

Z góry thk za odp
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: Areecki »

Nie masz zasięgu, modem musi mrygać na niebiesko i musi pojawić się zasięg w aplikacji lub chociaż koło zasięgu ( lewy dolny róg w Play) napis UMTS lub CDMA już nie pamiętam.
Jeżeli nie wiesz gdzie znajdują się najbliższe nadajniki z Play.
Wejdź na mapę nadajników : http://mapa.btsearch.pl/
Po lewej stronie zaznacz tylko : UMTS 2100
Przybliż swoje miejsce zamieszkania i poszukaj najbliższych nadajników z Play.
Prawym przyciskiem myszy na stronie można kliknąć w nadajnik przesunąć od
nadajnika do swojego miejsca zamieszkania kursor myszy by sprawdzić odległość.
Ewentualnie podaj miejscowość na forum.

Jeżeli jest to komputer przenośny sprawdź zasięg w innym pomieszczeniu w mieszkaniu.
Wyjmij kartę z modemu, włóż do telefonu, przestaw "łączność" (stawienia telefonu) w swoim telefonie z GSM na podwójny lub UMTS. Wyjdź z kartą na pole lub balkon i spróbuj złapać zasięg przy telefonie. Możesz również, pożyczyć lub kupić przedłużacz USB 3 m i wystawić modem za okno na zewnątrz.
Ja przy 1 próbie też w pomieszczeniu nie miałem zasięgu.
Przedłużacz 3m , modem za okno i działa wszystko pięknie, a do nadanika mam 15 km.
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: ezaq »

Areecki pisze:Wejdź na mapę nadajników : http://mapa.btsearch.pl/
Po lewej stronie zaznacz tylko : UMTS 2100
Play używa również UMTS na częstotliwości 900 MHz, dlatego należy też to zaznaczyć przy wyszukiwaniu. Zwłaszcza, że modem obsługuje tę częstotliwość.
grabuss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-11, 18:59
Lokalizacja: z daleka

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: grabuss »

Dystans od najbliższego nadajnika to 3.37 km przy czym siostta mieszka obok lasu...., jak włożyłem kartę do telefonu wyskoczyło "problem z abonamentem" latałem po całym domu i nic

Modem za okno? A jak pada....
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: Yanusz »

Byłoby łatwiej, jakbyś podał nazwę miejscowości, w której ma być używany Play Online, wtedy zobaczymy jak przedstawia się zasięg, ukształtowanie terenu i może znajdziemy jakieś rozwiązanie.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: Linuxiarz »

grabuss pisze:moja siostra potrzebowała neta i podpisała umowę z play online
Najpierw to się sprawdza zasięg sieci biorąc Play Online na próbę na 7 dni. Jeśli nie ma zasięgu, internet nie spełnia oczekiwań, po prostu oddajesz modem nie płacąc żadnej kary za zerwanie umowy. Tak to jedynie może pomóc dobra antena, też zależy na jakim paśmie ten nadajnik chodzi i jak jest obciążona sieć, jak są skierowane tilty.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: Areecki »

grabuss pisze: Modem za okno? A jak pada....
Musisz złapać jakiś sygnał, odległość nie jest daleka, polataj trochę z laptopem i modemem po domu, jak pada to się zawija modem w woreczek jednorazowy plastikowy obkleja taśmą za łączeniem na kablu i śmiga nawet w ulewę, oczywiście nie polecam tego sposobu na dłuższą metę, lepiej zrobić jakieś zadaszenie , lub kupić antenę .

Koledzy z forum mają rację, trzeba było <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> neta na 7 dni.
Tak jak mówię, ja w domu też nie miałem zasięgu, ale jak to się mówi szukajcie, aż znajdziecie.
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: kris_kjk »

Miałem podobnie ... pomogło dopiero ręczne ustawienie parametrów w aplikacji PLAY ONLINE.
W moim przypadku menu Narzędzia-->Opcje-->Ogólne (tu zaznaczyłem "RAS"),
zakładka -->Zarządzanie profilem (tu utworzyłem nowy profil o nazwie PLAY, zaznaczyłem "statyczny", APN "Internet", nr. dostępowy *99#, bez nazwy użytkownika i hasła, profil ustawiłem domyślny, w opcjach zaawansowanych zaznaczyłem pierwsze okienka w każdej opcji),
zakładka -->Sieć (wybrałem typ sieci "tylko WCDMA" a poniżej opcję "GSM900/GSM1800,WCDMA900,WCDMA2100" w zakładce Tryb rejestracji na "Automatyczne wyszukiwanie" choć można sobie zaznaczyć ręczne i sprawdzić, wszędzie gdzie się dało kliknąłem Zastosuj i OK, potem odłączenie modemu, ponowne podłaczenie, reset aplikacji PLAY ONLINE i dopiero wtedy ...zaskoczyło ...pokazał się napis WCDMA czy coś takiego, klinąłem połącz i pomimo 0% zasięgu połączyło ... choć w moim przypadku rwie i pomoże mi dopiero antena zewnętrzna na 900MHz ...

Pozdrawiam ...
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: Areecki »

kris_kjk pisze: klinąłem połącz i pomimo 0% zasięgu połączyło ... choć w moim przypadku rwie i pomoże mi dopiero antena zewnętrzna na 900MHz ...
Pozdrawiam ...
Mój brat ma około 14 km do nadajnika i jeszcze las koło domu.
Miał to samo 0% i napis WCDMA , pomogła dopiero antena zamontowana na dachu.
Cybertech 17dBz na 2100 . Zasięg teraz jest >70-80 % a czasami wskakuje 99 %.
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: kris_kjk »

Niestety nie panel na 2100MHz, tylko w moim przypadku (dla PLAY) antena na 900Mhz ... może uda mi się złapać też sygnał z ok. 16km z BTS-a AERO2 (też 900MHz), choć dla AERO2 nie wiem jak wysoki jest maszt BTS-a i gdzie są skierowane anteny ...
anfauglif
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-12, 07:30
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: anfauglif »

podepnę się do tematu. mam internet play online 15 giga i huawei 3131 z anteną zewnętrzną ponieważ mieszkam na wsi. problem z tym, że o ile na początku miałem zasięg, to od kilku dni go nie ma. włożyłem kartę do telefonu samsung wave i poszedłem szukać zasięgu i znalazłem go n wysokości anteny. dodam, że w telefonie zaznaczyłem szukanie zasięgu na 900/2100. sprawdziłem szukanie ręczne i zasięg mam innych sieci ale nie play. telefon nie działa w ramach roamingu. co jeszcze mogę zrobić?
dexter18

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: dexter18 »

anfauglif pisze:podepnę się do tematu. mam internet play online 15 giga i huawei 3131 z anteną zewnętrzną ponieważ mieszkam na wsi. problem z tym, że o ile na początku miałem zasięg, to od kilku dni go nie ma. włożyłem kartę do telefonu samsung wave i poszedłem szukać zasięgu i znalazłem go n wysokości anteny. dodam, że w telefonie zaznaczyłem szukanie zasięgu na 900/2100. sprawdziłem szukanie ręczne i zasięg mam innych sieci ale nie play. telefon nie działa w ramach roamingu. co jeszcze mogę zrobić?
Gdzie mieszkasz ? Miałeś zasięg i nie ma może robią coś z siecią, może awaria BTS. Ewentualnie sprawdzić jakie to pasmo i kupić odpowiednią antenę.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z Huawei E173-2 ( play online)

Post autor: Andrzejz78 »

anfauglif pisze:co jeszcze mogę zrobić
Jeśli to awaria to poczekaj aż naprawią
Sprawdź w pobliżu BTSa bo może ograniczyli zasięg
ODPOWIEDZ