Sterowniki do Option Icon 711

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

ery pisze:mam podobny problem, na "7" wszystko gra jak nalezy jednak w Viscie 32bit'y przy probie łączenia "The connection to your WWAN profile could not be established..."
Wypróbuj połączenie Dial-up. Nie mam Visty, w Win7 robię to tak z iCON-em 505 i Playonline (najpierw ustawienia na koncie administratora):
Panel sterowania->Sieć i internet->Centrum sieci i udostępniania->Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć->Połącz z internetem (Konfiguruj połączenie bezprzewodowe...) -> Telefoniczne -> Wpisz informacje uzyskane od ISP:
Nr telefonu : *99#
Nazwa użytkownika : <puste>
Hasło : <puste>
() Pokaż znaki
() Zapamiętaj to hasło
Nazwa połączenia : ja wpisałem Dial-up_iCON505_Playonline
(x) Zezwalaj innym osobom na korzystanie z tego połączenia
Następnie przetestowanie Połącz->trwa testowanie połączenia z internetem -> (po chwili) Masz połączenie z internetem -> Rozłącz. Po przelogowaniu na swoje zwykłe konto w pasku zadań kliknąć w ikonkę sieci otworzy się Centrum sieci i udostępniania -> Łączenie z Dial-up -> Wybierz numer, w załączniku zrzut.
Dla Aero wstaw odpowiednie wartości i menedżer Optiona uCANConnect musi być zamknięty.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

szukac innej? są jakies sugerowane?
Ja bym poszukał najnowszej jaka jest.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mariusz1979
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-13, 15:42
Lokalizacja: waaw

Problem rozwiązany ... ale nie do końca

Post autor: mariusz1979 »

Zainstalowałem modem na starej Toshibie z XP z SP No 2. Miałem problem z instalacją ale jak tylko zainstalowałem SP3 wszystko poszło błyskawicznie i łączy z internetem AERO2 i PLAY bez najmniejszych kłopotów. Winny jest więc VISTA 32. Czy ktoś ma koncepcję dlaczego??... Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc.
Ostatnio zmieniony 2012-01-21, 19:41 przez mariusz1979, łącznie zmieniany 1 raz.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: frutis »

Spróbuj ręcznie zainstalować sterownik v5.0.33.0 który możesz znaleźć na tej stronie: http://www.option.com/en/support/softwa ... /icon505M/.
mariusz1979
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-13, 15:42
Lokalizacja: waaw

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: mariusz1979 »

Nic z tego - nie ma tam w ogóle modelu 7XX..na liście. Szukam i próbuję więc dalej walczyć. Musi być sposób.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

mariusz1979 pisze:Winny jest więc VISTa 32. Czy ktoś ma koncepcję dlaczego??
Dla mnie nie udało się w ogóle zainstalować na tym systemie modemu od Cyfrowego Polsatu. Pomimo, że na 12 letnim PC z Windows XP SP2 poszedł od razu... Czemu? Nie udało mi się tego dojść.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

mariusz1979 pisze:Winny jest więc VISTa 32
Czy tą Vistę masz zainstalowaną na komputerze z procesorem AMD? Może tu jest przyczyna tych kłopotów. Niedługo powinienem mieć dostęp do tego iCON-a 711 to sprawdzę jak u mnie się sprawuje, mam procka Intel Celeron.
mariusz1979
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-13, 15:42
Lokalizacja: waaw

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: mariusz1979 »

Intel Core2DUO
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

iCON 711 sprawdzony w Windows Vista Business SP1 32bit - po podpięciu modemu zainstalował się uCANConnect i restart kompa. Jest tylko jeden mankament, włacza się za każdym razem Autoodtwarzanie stacji dysków ZeroCD - anuluj. Modem łączy z netem bez problemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

berni pisze:Jest tylko jeden mankament, włacza się za każdym razem Autoodtwarzanie stacji dysków ZeroCD - anuluj.
Nie jestem pewny, ale chyba to w systemie dla danego typu urządzeń można wyłączyć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mariusz1979
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-13, 15:42
Lokalizacja: waaw

OPTION711

Post autor: mariusz1979 »

Przeinstaluję system i zobaczymy. Problem dosć dziwny dla mnie - zdarzało czasem się żeby coś nie działało ale po mniejszych lub większych wysiłkach udawało się zwykle rozwiązać problem. Nie jestem w końcu zupełnym laikiem. ;)Dam znać jak bedzie jakiś efekt. pozdrawiam.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

mariusz1979 pisze:Przeinstaluję system i zobaczymy.
Moja Vista ma SP1, może to jest konieczne.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

mariusz1979 pisze:Dam znać jak bedzie jakiś efekt.
Zatem czekamy na efekty ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mariusz1979
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-13, 15:42
Lokalizacja: waaw

i poszło...

Post autor: mariusz1979 »

Witam - no i przeinstalowałem system... no i poszło. Z Aero2 połączyłem się bez problemu. Play też działa doskonale. Nie wiem co było przyczyną a nie ukrywam że chciałbym się dowiedzieć. Reasumując: sterowniki OK, modem OK, komputer OK, aplikacja uCANconnect też OK i w zasadzie Vista też OK. Pozdrawiam i do następnego... problemu. Mariusz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

mariusz1979 też nie wiem co to mogło być. Być może jakiś syf w systemie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

YaHooo pisze:Nie jestem pewny, ale chyba to w systemie dla danego typu urządzeń można wyłączyć.
W Menedżerze urządzeń w Win7 wyłączyłem ten wirtualny, instalacyjny CD-ROM i od tej pory po podłączeniu tego modemu nie włącza się Autoodtwarzanie.
Dopiszę jak zainstalowałem same stery bez uCANConnect: na stronie Optiona nie ma samych sterowników dla iCONa 711 , dlatego najpierw zainstalowałem uCANConnect, skopiowałem same stery i odinstalowałem uCANa. Zastosowałem tą samą metodę jak z iCONem 411
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=428305#428305
ale tutaj system odmawiał instalacji wymuszonych sterowników dla Urządzenia pamięci masowej USB. Wskazałem do atualizacji oprogramowania sterownika dla Urządzenie kompozytowe USB i tutaj, po wskazaniu katalogu C:\_temp\_iCON711_stery_Win7_64bit\Longcheer z sukcesem zakończyła się aktualizacja sterownika - nowe urządzenie Wireless Data USB Composite Device , ale nadal brak było portów modemu iCONa 711. Po restarcie kompa i podpięciu modemu - anulowanie Autoodtwarzania, system znalazł zainstalował nowe porty Application i Diagnostic Interface a dwa urządzenia USB modem były z żółtymi wykrzyknikami niezainstalowane - ręczne aktualizowanie poprzez wskazanie na katalog ze sterami i modem był już kompletnie zainstalowany. Połączenie z netem poprzez Dial-up lub TNI, pomimo że w Mendżerze urządzeń jest karta sieciowa to nie umożliwia połączenia z netem zarówno w uCANConnect jak i TNI.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

berni pisze:Połączenie z netem poprzez Dial-up lub TNI, pomimo że w Mendżerze urządzeń jest karta sieciowa to nie umożliwia połączenia z netem zarówno w uCANConnect jak i TNI.
To chyba po prostu wina oprogramowania które nie wspiera w pełni Windows 7.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:To chyba po prostu wina oprogramowania które nie wspiera w pełni Windows 7.
Tu się chłopie poważnie mylisz. GT connect potrafi nawet staruszka 3g+ (nawet przełączonego w tryb ndis który domyślny nie był) pod w7 x64 obsłużyć.
berni pisze:Połączenie z netem poprzez Dial-up lub TNI, pomimo że w Mendżerze urządzeń jest karta sieciowa to nie umożliwia połączenia z netem zarówno w uCANConnect jak i TNI.
Option już dawno temu zrezygnował z domyślnej obsługi suchara zwanego ras'em.
Przełącz tni na tryb option ndis, lub skorzystaj z obsługi modemów wbudowanej w windows7. Ewntualna niemożliwość połączenia przez ucan connect może być spowodowana włączonym tni.

Choć dziwne jest to, że tni pokazuje połączenie, ale może i tryb ndis już nie jest do końca zgodny z najnowszymi optionami.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

krystianb pisze:Przełącz tni na tryb option ndis
W TNI wyskoczył komunikat: Błąd uchwytu interfejsu. Nie połączył z netem w NDIS. Co do tej nowej wersji uCANConnect to tutaj też z tym iCONem 711 łączy z netem tylko w RAS zarówno w WinXP, Vista i Win7. Gdzieś widziałem info, że Option ma udostępnić aktualizację do tego modemu umożliwiającą podniesienie prędkości do 28 Mb/sek , obecnie jest 21 Mb/sek.
Na stronie Optiona
http://www.option.com/en/support/softwa ... ad/gi0711/
też nie ma na razie dostępnych aktualizacji oprogramowania dla tego modemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:GT connect potrafi nawet staruszka 3g+ (nawet przełączonego w tryb ndis który domyślny nie był) pod w7 x64 obsłużyć.
Dobrze wiedzieć :ok:
krystianb pisze:Option już dawno temu zrezygnował z domyślnej obsługi suchara zwanego ras'em.
To chyba, że. W sumie oni pierwsi wprowadzili NDIS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: krystianb »

berni pisze: Co do tej nowej wersji uCANConnect to tutaj też z tym iCONem 711 łączy z netem tylko w RAS zarówno w WinXP, Vista i Win7.
Podeślesz link, aż sam bym to obejrzał. W moich staruchach ras powyłączałem dawno temu. A niestety option jakoś nie lubi swojego softu udostępniać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

krystianb pisze:Podeślesz link, aż sam bym to obejrzał.
Nie wiem skąd można by było pobrać uCAN Connect ver. 3.0.0.68 który jest zawarty w iCONie 711. Może na stronie Optiona jest gdzieś dostępna, a na pewno jest jeszcze nowsza wersja dla Optiona Beemo który obsługuje też LTE. W WinXP iCON 711 też łączy z netem w nowym uCANie poprzez RAS, a już iCON 411 zainstalowany ze sterów z tego uCANa w NDIS.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

Znalazłem norweską wersję GT Mobility Manager 5.2.4.1322 - "Personlig Bredband"
http://tilbehor.emcom.no/download/Option/401/
i tutaj z Optionów: 711, 505, 411, 225, GlobeSurfer jedynie były stery dla 411, łaczy z netem w NDIS.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: krystianb »

berni pisze:GT Mobility Manager 5.2.4.1322
To już zabytek kompletny, dłużej wydawane były 3g connect.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

Co do iCONa 711 to z wersji uCANConnect które sprawdzałem tylko ta 3.0.0.68 rozpoznaje tego Optiona, wcześniejsze wersje nawet gdy doinstalowałem same stery nie obsługiwały tego iCONa. Szukam gdzie są nowsze wersje uCANa, pytanie dlaczego Option nie udostępnia nowych wersji nawet okrojonych ze zbędnych bajerów.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

krystianb pisze:Podeślesz link, aż sam bym to obejrzał. W moich staruchach ras powyłączałem dawno temu. A niestety option jakoś nie lubi swojego softu udostępniać.
Na stronie Telenor
http://www.telenor.no/privat/kundeservi ... mf821d.jsp
jest menedżer do połączeń internetowych, ma podpis cyfrowy Option NV z 12 XII 2012. Wygląda na brandowany uCAN Connect 3.0.1.267 , ma zawarte sterowniki do Optionów (brak jest dla iCONa 711), Huaweiów i ZTE MF - zainstalowałem dzięki nim stery do MF821, niestety wyskakuje komunikat, o braku obsługi operatora Plus. Po utworzeniu połączenia Dial-Up łączy z netem w RAS. Czy jest sposób aby odblokować domyślne profile dla Skandynawów i utworzyć nowy profil, który pozwoliłby na połączenie z netem poprzez polskiego operatora?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: krystianb »

berni pisze:Wygląda na brandowany uCAN Connect 3.0.1.267 , ma zawarte sterowniki do Optionów (brak jest dla iCONa 711), Huaweiów i ZTE MF
To nie może być uCan tylko zwykła aplikacja napisana dla operatora, tak samo jak iplus menager.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: berni »

krystianb pisze:To nie może być uCan tylko zwykła aplikacja napisana dla operatora
Szkoda, że nie obsługuje innych operatorów niż skandynawskich, po zalogowaniu do Plusa wyskakuje komunikat o braku wsparcia dla tego operatora i aplikacja zostaje zamknięta.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sterowniki do Option Icon 711

Post autor: krystianb »

Nie wiem czemu się dziwisz, skoro aplikację zamówił i za ni zapłacił jakiś operator. Nie wiem też co takiego cudownego w tym widzisz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ