Problem z zewnętrzną anteną do modemu Huawei B970

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FPPfan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-03, 22:58
Lokalizacja: Internet

Problem z zewnętrzną anteną do modemu Huawei B970

Post autor: FPPfan »

Witam

Używam od kilku lat internetu mobilnego z Playa na modemie/routerze Huawei B970. Wszystko niby działa oki ale w miejscu w którym najczęściej korzystam z internetu mobilnego (oddalony 7km od miasta budynek) mam bardzo słaby zasięg... Na standardowym modemie USB nie ma zasięgu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>, na tym zewnętrznym B970 zasięg jest ale słaby (jedna albo zero kresek). W dodatku sam router musze przystawiać do ściany żeby złapał zasięg... Niestety nawet wtedy ma niestabilny zasięg i co kilka minut przeskakuje między 3G a HSPA (sądząc po diodzie "Network Mode" która zmienia kolor z jasno niebieskiego na ciemno niebieski i na odwrót).

Ostatnio postanowiłem dokupić mu zewnętrzną antene sądząc że to pomoże...
Znalazłem na Allegro i kupiłem taką:

http://allegro.pl/antena-zte-mf612-huaw ... 99283.html

Sprzedawca podaje jej specyfikację:

Zysk: 11dB
Pasmo: 0,9-2,1 GHz
(GSM, HSPA, HSPA+, HSDPA, HSUPA, UMTS, EDGE, GPRS)
VSWR: < 1,4
Impedancja: 50 OM
Polaryzacja: V
Szerokość Wiązki: 360
Wymiary: promiennik z podstawą 45cm
Mocowanie: podstawa magnetyczna
Kabel: 3,4m RG58/U środkowa żyła -drut
Złącze: SMA (męskie)

Niestety ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu z anteną jest jeszcze gorzej... Transfery (wg speedtest.net) spadły mi z 1.5MBps (na antenie wbudowanej) do około 600MBps na antenie zewnętrznej do tego jak wcześniej czesto przeskakuje typ sieci a zasięg jest dalej max 1 kreska...

Czy kupiłem złą antenę ? Czy musze coś ustawić w konfiguracji routera ? (oczywiście przełącznik na ściance routera "Internal/External" przestawiłem w pozycję "External" po podpięciu zewnętrznej anteny)... Nie wiem co z tym fantem robić... :(
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zewnętrzną anteną do modemu Huawei B970

Post autor: jarek999 »

FPPfan,
Czy kupiłem złą antenę ?
Gorzej- nie kupiłeś anteny tylko kawałek drutu o nie wiadomym składzie. Anteny masz tutaj: http://www.bestpartner.pl/index.php?kategorie=9 ;)
jareq
FPPfan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-03, 22:58
Lokalizacja: Internet

Re: Problem z zewnętrzną anteną do modemu Huawei B970

Post autor: FPPfan »

Na prawdę ta antena to totalna tandeta ??? Sprzedawca ma zakonczonych 5000 aukcji i to praktycznie samych pozytywów więc uznałem że ludzie są zadowoleni z tego co sprzedaje...

A ta antena z linku powyżej (Antena PANEL MAX 15 dBi 1900-2100 MHz (UMTS) będzie zdawać egzamin ? Bo jednak jej koszt jest wyższy a nie chciałbym inwestować znowu w ciemno...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zewnętrzną anteną do modemu Huawei B970

Post autor: wojteks »

FPPfan pisze: i co kilka minut przeskakuje między 3G a HSPA
To normalne i tak ma być, modem schodzi do UMTS (3G) gdy nie ma transmisji danych, jak pojawia się transmisj wchodzi na HSPA.
FPPfan pisze:Czy kupiłem złą antenę ?
To antena samochodowa ewentualnie na blaszany dach, ona tłumi 3G 2100 MHz a służy tylko do przeniesienia punktu odbioru z zamkniętego pomieszczenia (samochód/kontener) na zewnątrz gdzie jest znacznie lepszy sygnał.

Tobie potrzeba porządnego panelu na 2100MHz dobrze ustawionego w kierunku Node B.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ