Play czy Polsat - 900 MHz

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
addam
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-01-31, 10:11
Lokalizacja: Besko

Play czy Polsat - 900 MHz

Post autor: addam »

Witam,

Czy możecie zerknąć na mapkę BTSow i powiedzieć mi czy w miejscowości Besko (Podkaprackie, między Sanokiem a Krosnem) "da się złapać" Polsat i/lub Play na 900MHz...? Widzę, że w promieniu 10km jest Polsat/Aero2 (i chyba żadnych większych gór nie ma...). Jest też chyba (bliżej) Play ale nie jestem pewien czy to 900MHz...?
I ostatnie pytanie - jaka antena (na komin) do modemu E367...? Wolałbym jakiś panel (może to: http://yagi.pl/antena-cyklon-14hv-zaczem-p-1433.html) ale niektórzy polecają ATK 10 Cybertecha (nie bardzo wiem jaki konektor do tego E367)? ATK 20 jest zbyt duża jak na moje warunki "dachowe"... ;-)
Próbowałem (wypożyczonym modemem) Polsat na "standardowej" magnetycznej omni w domu i miałem 2 kreski (transfery down ok 1Mb/0.3Mb Down/Up) ale bardzo niestabilne.. Czy "kominówka" pomoże...? Czy może Play...?
Jakieś rady...?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play czy Polsat - 900 MHz

Post autor: wojteks »

addam pisze:może to:
Nie żartuj, ta firma robi/sprzedaje raczej marne anteny.

Na 900MHz tylko ATK10 albo ATK20 z Dipola.

Pozwolenie Aero2 (CP) jest w Rymanowie i Zarszynie, nie wiem gdzie masz widoczność. Play ma UMTS900 w Rymanowie. Czy te stacje działają trzeba by zweryfikować przez przemieszczenie się w ich pobliże.

Jeszcze powinien być UMTS2100 T-Mobile ale tez trzeba weryfikować.
Nie pomagam na PW!
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Play czy Polsat - 900 MHz

Post autor: Romek »

addam pisze:Widzę, że w promieniu 10km jest Polsat/Aero2 (i chyba żadnych większych gór nie ma...)
wojteks pisze:Na 900MHz tylko ATK10 albo ATK20 z Dipola.
Na te około 10 km to dobrze by było jakby ta ATK20 to ogarneła.
addam pisze:jaka antena (na komin) do modemu E367...? Wolałbym jakiś pane
Panele na pasmo UMTS 900 to zły pomysł. :dobani:
addam pisze:Czy "kominówka" pomoże...?
Ta z Polsatu- no chyba żartujesz. :rotfl:
addam pisze: ATK 20 jest zbyt duża jak na moje warunki "dachowe"
Proponuje dla własnego dobra przeprosić się z tą anteną. :)
addam pisze:nie bardzo wiem jaki konektor do tego E367
Pewnie taki http://www.cybertech.com.pl/p63,konekto ... fme-m.html
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
ODPOWIEDZ