Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Post autor: mały73 »

Witam Serdecznie. Odkopuję temat, ponieważ mam podobny problem z ucinaniem o połowę prędkości download na routerze TP Link 3220 z modemem E3131 i kartą Plusa.. Próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy tj. zmiany oprogramowania routera na oryginalne starsze wersje, żadnych efektów. Aktualne mam wgrany Gargoyle 1.5.10.12 (wcześniej 1.5.10.3 , 1.5.10.8), i na tych softach prędkość upload zwiększyła się dwukrotnie, download dalej bez zmian. Zainwestowałem również w HUB aktywny, dalej bez zmian. Może ktoś zna rozwiązanie na powyższy problem, ja już nie mam pomysłów :facepalm:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Post autor: Jo_gurt »

mały73, sprawdzałeś obciążenie procesora routera podczas osiągania maksymalnych transferów?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Post autor: Patryk »

Na E3131 wiele ucinać nie powinno, jeśli w ogóle. Jakie szybkości osiągasz?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Post autor: atento »

Niewielki przedłużacz USB najlepiej lub troche dłuższy z aktywnym hub'em może rozwiązac problem. Zauważylem u mnie gdy jest aktywne wi-fi i modem wpiety bezposrednio w router to sa spadki predkości gdy siec mamarny zasieg, wystarczy odsunąć modem od routera. Możesz spróbować, ostatnie obrazy Cezarego sa dobre, nie widze w nich by mi cokolwiek ucinało na routerze (3420)
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Post autor: mały73 »

Jo_gurt pisze:mały73, sprawdzałeś obciążenie procesora routera podczas osiągania maksymalnych transferów?
Nie sprawdzałem, i aktualnie nie mam możliwości sprawdzić ponieważ jestem na wyjeździe.

@patryk Prędkości jakie osiagam są wprost proporcjonalnie mniejsze do prędkości osiąganych przez sam modem bez routera, tzn. ok.3-5Mb/s na routerze, 6-10Mb/s i więcej na modemie, zależy od pory dnia. Upload bez różnicy od 1.5 do ponad 3Mb/s. Sprawdzałem również szybkość transferu na telefonie z systemem Android, prędkości były zbliżone do tych wyższych wartości. Sygnał mam dość mocny bo 69 dBm z anteną dookulną.zapomniałem dodać, że gdy połącze kablem router z laptopem mój problem dalej występuje.

@atento hub z modemem mam odsunięty od routera na ok. 1m. Nic to nie dało.

Edit:
@Jo_gurt Dziś sprawdziłem obciążenie procesora. Średnia na minutę wyniosła od 24 do 33%.
Zauważyłem jeszcze jedno. Przy przełączaniu modemu z routera do laptopa pierwszy test prędkości wychodzi podobnie jak przez router, dopiero następne testy są z wyższą prędkością :niepewny: Coś czuje, że czeka mnie wymiana mojego mr3220 :/
Edit2:
Dla przykładu podaję wyniki testu łącza przez sam modem i przez router.
Modem:
Obrazek

Router:
Obrazek

Trochę powalczyłem z tym problemem, ale nic nie osiągnąłem. Dziś zamówiłem mr3420v2, mam nadzieję, że wydane pieniądze na ten zakup nie będą wyrzucone w błoto :(
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Router MR3220 obniza predkosc internetu 3G

Post autor: mały73 »

Witam ponownie. Zmiana routera na Mr3420 pomogła. Oto wyniki testów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ