e220 i mini usb

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
shreku2727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-28, 20:49
Lokalizacja: nibylandia

e220 i mini usb

Post autor: shreku2727 »

Mam modem e220. Ostatnio jednak są coraz większe problemy żeby w ogóle go podłączyć. Jedyna możliwość to 10 minutowe bawienie się modemem i kablem usb, żeby styki się zwarły i modem został wykryty. Najmniejsze poruszenie powoduje falę zdenerwowania w zawiązku z rozłączeniem i konieczną długą zabawą.
Próbowałem kilku kabli mini usb i problem zawsze jest taki sam. Czyli mini usb w modemie jest wyrobione.
W związku z tym mam pytanie czy jakoś można ten problem rozwiązać. Oczywiście w najmniej inwazyjny sposób. Czyli bez lutowania na modemie nowego mini usb. Czy można go np. rozkręcić podłaczyć kabel usb do modemu i coś delikatnie pościskać żeby się to ze sobą zwarło.
Gdyby ktoś miał ciekawy pomysł, który może zadziałać byłbym bardzo wdzięczny. :padam:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: e220 i mini usb

Post autor: wojteks »

shreku2727 pisze:Czyli bez lutowania na modemie nowego mini usb.
Bez lutowania to zapomnij, zamiast nowego mini USB można wlutować kabel na stałe.
Częste rozłączanie zabija każde złącze.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: e220 i mini usb

Post autor: matek451 »

Te zabiegi to tylko reanimacja trupa, poza tym trzeba mieć czym i umiejętności aby bawić sie w takie naprawy. Cóż, E-220 to już leciwy sprzęt i już się zużył. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest kupno nowego modemu. Polecam E-3131 z Play.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: e220 i mini usb

Post autor: key »

shreku2727 pisze:Czyli bez lutowania na modemie nowego mini usb.
Rzadko kiedy trzeba lutowac nowe, czesto wystarcza tylko poprawic luty w starym. Bez otwarcia i ogledzin nic sensownego ci nikt nie doradzi.
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 19:19 przez key, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW.
shreku2727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-28, 20:49
Lokalizacja: nibylandia

Re: e220 i mini usb

Post autor: shreku2727 »

Z modemem wszystko w porządku. tylko to mini USB jest problemem. Bo kabel w złączu lata w każdą stronę. Najbardziej na boki. Problemem byłoby jego odpowiednie zlutowanie kabla z wejściem. Nie da się tych elementów tak ustawić żeby była styczność bo minimalny ruch powoduje rozłączenie. Wypada chyba tylko lutować nowe wejście mini usb na modemie.
Tak się zastanawiałem czy w tym mini USB nie poodginać tych małych drucików w środku żeby lepiej wszystko stykało. Tylko boję się głównie o to ze pociągnę za bardzo. Bo to tamtędy przechodzi sygnał a obudowa wejścia to masa?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: e220 i mini usb

Post autor: wojteks »

shreku2727 pisze: Bo to tamtędy przechodzi sygnał a obudowa wejścia to masa?
Nie, tam jest 5 styków z których używane jest 4, jak to USB.
Nie pomagam na PW!
gmw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-25, 22:03
Lokalizacja: stad

da się bez lutowania

Post autor: gmw »

miałem tak samo i zrobiłem bez lutowania, ale i tak trzeba modem otworzyc.
potem bierzesz bardzo cienki srubokęcik tak ok 0,7mm albo cos podobnego cienkiego i od góry, z max wyczuciem dociskasz blaszki na porcie mini-usb, te cienkie i długie (takie ok 1 mm szerokości) są tam chyba 2 szt, tak dociskasz zeby obniżyły sie o 0,7mm do 1 mm i NIE WIĘCEJ. one stabilizują wtyczkę i dociskają. po tym zabiegu gniazdo działa jak nowe i mogę podnosic modem za kabelek i działa idealnie.

jak otworzyc E220.
uwaga - pod naklejką jest śruba. samo podwarzenie wszystkich zatrzasków nie wystarcza, bo trzyma od góry śruba. czyli robic tak:
1) oderwac naklejkę (to duze plastikowe cos z góry, pod czym miga dioda), powoli, bo ja to u siebei złamałem ;) i odkręcić srubkę.
2) podważyc zatrzaski i masz modem otwarty.

miłej zabawy ;)
ODPOWIEDZ