Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maho87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-29, 14:39
Lokalizacja: Inowrocław

Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Maho87 »

Witam
Mam mały problem związany z połączeniem internetowym,co jakiś czas pojawia się żółty trójkąt (ograniczony internet) przy zasięgu sieci bezprzewodowej.Czasami pojawia się to co 10min a czasami po 2h i wystarczy niby rozłączyć połączenie i znowu połączyć ale jest to trochę wkurzające :( wie ktoś o co może chodzić??
Dzięki za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Speedstar »

Możliwe że modem potrzebuje więcej prądu aniżeli Router jest w stanie mu podać przez złącze USB i w tym momencie trzeba będzie skorzystać z aktywnego Huba USB.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: krystianb »

Maho87 pisze:co jakiś czas pojawia się żółty trójkąt (ograniczony internet) przy zasięgu sieci bezprzewodowej.
Jak się pojawi łączność ograniczona to spójrz na modem, choć ostatnio to i tej diodce przestałem ufać, przynajmniej u huawei'a. Dioda sygnalizowała niebieskim miganiem zalogowanie do sieci, choć połączenie było nawiązane.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Maho87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-29, 14:39
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Maho87 »

Dzięki za informacje :) aktualnie jestem na dwutygodniowym wyjeździe,także wszystko zobaczę jak będę w domu.Pozddrawiam
alvaroo
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2008-04-01, 19:46
Lokalizacja: Krzynka

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: alvaroo »

Mam ten sam router i modem h 3131 bardzo często jest tak że mam połączenie są wszystkie adresy ip i adresy dns a mimo to nie przesyła danych.
rafal131313
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2010-06-01, 01:45
Lokalizacja: xxx

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: rafal131313 »

alvaroo pisze:Mam ten sam router i modem h 3131 bardzo często jest tak że mam połączenie są wszystkie adresy ip i adresy dns a mimo to nie przesyła danych.
Wgraj plik z ustawieniami dla modemu.
http://www.tp-link.com/en/support/3g/
duch_76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2011-02-01, 14:12
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: duch_76 »

Witam
Tez mam ten zestaw wszystko dziala ok tylko nie wiem czemu predkosc jest nizsza niz wtedy gdy modem jest podpiety bezpośrednio do komputera oprogramowanie routera najnowsze ze strony tplink jakies sugestie ?
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Darek.74 »

duch_76 pisze:jakies sugestie ?
Twój router sprzętowo nie jest w stanie osiągnąć takiej prędkości. Z szybszych Dovado tiny osiąga około 80Mb, a Dovado 4GR 100Mb.
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Dzień dobry wszystkim.
To mój pierwszy post na forum.
Opiszę mój problem w tym topicu bo tematyka, jak widzę podobna.
Otóż posiadam modem LTE Huawei 3276 w sieci Plus GSM. Modem jest podłączony do routera TP - Link MR 3240 v 2.2 z najnowszym oprogramowaniem w wersji 3.13 (beta).
Problem polega na tym, że sygnał jest bardzo słaby. Na używanym przez mnie telefonie HTC One pokazuje dwie kreski na pięć możliwych.
Po podłączeniu modemu do komputera, przez USB połączenie nawiązuje się bez problemu, ale po podłączeniu do routera nie jest on w stanie zidentyfikować modemu. Wyświetla się komunikat "Unplugged", czyli bez prądu.
Zauważyłem, że w kliku miejscach w domu sygnał skacze do trzech kresek i wtedy router identyfikuje modem i nawiązuje połączenie bez problemu (nawet do 72 MB/s), ale siła sygnału wynosi 0.
W związku z tym mam pytanie, co lepiej wybrać:
1) Dodatkową antenę do modemu,
2) Aktywny HUB USB do routera (tak mi poradzono na infolinii TP Link)?
Chodzi o to, żebym nie musiał trzymać routera w piwnicy (O dziwo tam jest najlepszy sygnał).
Będę wdzięczny za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: matek451 »

Przy słabym poziomie sygnału faktycznie potrzeba aktywnego HUBA do modemu E-3276. Obecnie używam E-3276 wpiętego do MR-3420v2. Do tego antena DUAL LTE 15dBi z Cybertechu. Poziom sygnału -71dBm. Router łączy bez udziału aktywnego huba( modem bezpośrednio w routerze). Proponuję zakup anteny i próbę. Jeśli będą problemy rozważysz zakup huba. Zacznij od zakupu anteny http://www.cybertech.com.pl/p113,antena ... e3276.html Kupiłem i zamontowałem juz cztery takie zestawy i wszystko OK. Na sofcie 3.13(beta) dla modemów LTE router wskazuje zawsze 0% sygnału, taki błąd firmware więc się tym nie przejmuj.
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Spróbuję z anteną.
Dziękuję za odpowiedź.
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Jako, że z anteną się na razie wstrzymałem, postanowiłem spróbować z HUB - em.
Nabyłem aktywny HUB USB.
Wszystko działa niby ok, ale pojawił się inny problem.
Mianowicie router co, jakiś czas od początku uruchamia identyfikacje modemu i zawiesza połączenie z siecią.
Pomaga dopiero restart routera.
Próbowałem podłączyć HUB - a do komputera i poprzestawiać (czy nie usypia podłączonego sprzętu w razie dłuższej nieaktywności), ale to taki sprzęt no name (akurat innych w sklepie nie mieli) i nie ma żadnych zaawansowanych ustawień.
Jak wyeliminować ten problem?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: YaHooo »

reneyvan z tymi HUBami jest tak, że czasem źle działają z routerami. Czasem działa, czasem nie. A może po prostu coś nie styka i temu router ponownie identyfikuje sprzęt? Przyjrzyj się wszystkim połączeniom.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Połączenia są w porządku.
A może zainwestować w porządny aktywny HUB z USB 3.0?
Do wyboru jest D - Lock, albo D - Link w cenie około 200 PLN.
Tylko, czy to wyeliminuje problemy?
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Darek.74 »

reneyvan pisze: może zainwestować w porządny aktywny HUB z USB 3.0?
Do wyboru jest D - Lock, albo D - Link w cenie około 200 PLN.
Jak już sypiesz taką kasą za "gadżety" ;) to sprzedaj Tp-linka dorzuć te 200 i kup jakieś Dovado. To prawdziwy router 4G, Tp-linki są dobre jak się ma wysoki poziom sygnału i modem 3G i to też nie wymagający prądu ;) w stylu E173 czy E3131, do modemów 4G to pomyłka, przemieliłem tego szajsu :] sporo więc wiem co mówię.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: YaHooo »

Darek.74 pisze:Jak już sypiesz taką kasą za "gadżety" ;) to sprzedaj Tp-linka dorzuć te 200 i kup jakieś Dovado.
Albo niech kupi antenę, wtedy poprawi zasięg i stabilność linka. Nikt nie gwarantuje, że jak drzewa latem będą miały masę liści to będzie miał jakikolwiek zasięg LTE...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: kmy »

Darek.74 pisze:do modemów 4G to pomyłka, przemieliłem tego szajsu
Nie jest taki zły, sam mam z E398, dokupiłem hub'a logilink z zasilaczem za 55 zł. W styczniu będzie dwa lata i żadnych problemów. Sam router kosztował 120 zł, także za 175 zł całkiem niezły router z radiem typu n (300Mb/s). Wifi dla mnie bardzo przyzwoite, zasięg pokrywa cały dom.
reneyvan pisze:porządny aktywny HUB z USB 3.0?
Do wyboru jest D - Lock, albo D - Link w cenie około 200 PLN.
Logilinka masz za 129 zł. Z tym, że do routera HUB3.0 to nieporozumienie, kup logilinka 2.0 za 55 zł, ja mam już drugi (jeden przy 3420V2, drugi przy 3600V1 do dysku USB), obydwa poprawnie współpracują z routerami.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: matek451 »

Dziwi mnie twoje rozumowanie. Masz słaby poziom sygnału. Poleciłem ci zakup anteny i dopiero w przypadku problemów zakup huba. Zrobiłeś odwrotnie, kupiłeś jakiś no name hub, który nie wiadomo jaki daje prąd i lipa. Teraz chcesz wydać 200zł na zakup kolejnego huba. Gdzie tu logika. Za 200zł miał byś duala LTE z Cybertechu i być może po problemie. Zakup dobrej anteny kierunkowej przy problemach z zasięgiem to podstawa. Nie pomoże hub z USB 3.0 a nawet DOVADO, w nim modem tez będzie miał problemy i zerwie połączenie. Czasami warto posłuchać i skorzystać z doświadczeń innych. Swoja droga często jest kręta i prowadzi donikąd. Życzę powodzenia.
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: Darek.74 »

kmy pisze:Nie jest taki zły, sam mam z E398, dokupiłem hub'a logilink z zasilaczem za 55 zł. W styczniu będzie dwa lata i żadnych problemów.
To masz fart że ci się wszystko dobrze zgrało. Jak miałem tl-mr3420 z E173 to dawał radę, a z E353 mogłem zapomnieć, łącznie z hubem. Ja nikogo nie namawiam na siłę, tu chodzi tylko o to że dysponując większą gotówką nie trzeba liczyć na szczęście.
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

matek451 pisze:Dziwi mnie twoje rozumowanie. Masz słaby poziom sygnału. Poleciłem ci zakup anteny i dopiero w przypadku problemów zakup huba. Zrobiłeś odwrotnie, kupiłeś jakiś no name hub, który nie wiadomo jaki daje prąd i lipa. Teraz chcesz wydać 200zł na zakup kolejnego huba. Gdzie tu logika. Za 200zł miał byś duala LTE z Cybertechu i być może po problemie. Zakup dobrej anteny kierunkowej przy problemach z zasięgiem to podstawa. Nie pomoże hub z USB 3.0 a nawet DOVADO, w nim modem tez będzie miał problemy i zerwie połączenie. Czasami warto posłuchać i skorzystać z doświadczeń innych. Swoja droga często jest kręta i prowadzi donikąd. Życzę powodzenia.
Sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje.
W domu, jako podstawowy dostęp do sieci mam Netię 6 Mb/s po linii TP SA.
Więcej nie będzie, bo do centrali jest ponad 2 km.
Huawei E-3276 zaproponowali mi w promocji w Plusie za 1 zł i trzy miesiące bez opłat.
Ponieważ na stacjonarnym necie jest sporo użytkowników i łącze czasem się przycina to uznałem, że warto spróbować z LTE.
Okazało się, że przydałoby się mieć sygnał w całym domu, a nie tylko w jednym komputerze z podpiętym modemem na USB (zgłosiło się więcej chętnych do użytkowania).
W kwestii anteny to owszem na początku pomyślałem, że to dobry pomysł, ale po zastanowieniu się uznałem, że skoro dopiero niedawno skończyłem remont to wiercenie w ścianach przewodu antenowego i włażenie na dach, żeby podłączyć antenę średnio mi się uśmiecha (a na balkonie na taką ozdobę do pelargonii żona raczej się nie zgodzi).
HUB USB jest zdecydowanie prostszym rozwiązaniem i poza tym może się przydać do innych zastosowań niż tylko do routera. Ten, który kupiłem kosztował grosze i dlatego się na niego zdecydowałem.
No, ale ostatecznej decyzji nie podjąłem. Dlatego pytam na forum i dziękuję za odpowiedzi :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: matek451 »

To co piszesz to zupełny brak logiki. Po co ci internet LTE skoro nie masz zasięgu bez anteny? Promocja Plusa nie ma tu znaczenia, po co brać i płacić za coś co nie działa właściwie,sztuka dla sztuki i to kosztowna.Piszesz tak jakby montaż anteny był wielkim remontem w mieszkaniu, router można poza tym zamontować bliżej anteny na strychu. Ta antena to nie monstrum tylko estetyczny prostokąt z tworzywa( tak na marginesie moja Pani nie wtrąca się w sprawy techniczne :) ,tego by tylko brakowało. A mam trzy anteny na dachu.).Hub jak widzisz nie rozwiązuje twojego problemu. W próbach uzyskałeś dobre prędkości i jeśli chcesz korzystać z LTE to pozostaje ustabilizować zasięg ,połączenie i się nim cieszyć.Prawidłowe działanie internetu mobilnego na większości terenu w Polsce wymaga anteny i użytkownik powinien się z tym liczyć.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: kmy »

reneyvan pisze:HUB USB jest zdecydowanie prostszym rozwiązaniem
Ale nie zastąpi anteny, tylko wyeliminuje niedobory prądu z gniazda USB routera. To są dwa różne problemy.
reneyvan pisze:W kwestii anteny to owszem na początku pomyślałem, że to dobry pomysł,
I trzymaj się tego, bez anteny LTE czy UMTS 2100 można odbierać, jak się ma nadajnik "za oknem", różnie to bywa ale do 1 km w dużym przybliżeniu, czasem i to za daleko, czasem można z większej odległości, ale np na pewno już nie z 3km.
reneyvan pisze:wiercenie w ścianach przewodu antenowego i włażenie na dach, żeby podłączyć antenę średnio mi się uśmiecha
Nie można zjeść cukierka i go nadal mieć. Ja też mam antenę, ale router na strychu i żadnych kabli w domu nie prowadziłem. Dzięki temu mam kabel antenowy krótszy. Fakt, że jeśli nie masz na strychu prądu, to musisz doprowadzić, ale z reguły jakieś oświetlenie na strychach jest, to dobry elektryk sobie z tym poradzi.
reneyvan pisze:zgłosiło się więcej chętnych do użytkowania
to limit transferu będzie topniał w oczach :)

Reasumując:
1 nie licz na to, że aktywny HUB rozwiąże Ci problem słabego sygnału
2 jeśli sygnał jest słaby i niestabilny to tylko antena, na LTE Cybertech panel na 1800MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: matek451 »

Dwóch radzi to samo. Wybór należy do ciebie :)
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Kupiłem Hub-a D-Linka i wszystko chodzi bez problemu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: matek451 »

Poczekamy do wiosny, na drzewach pojawią się liście... Nie życzę źle ale doświadczenie uczy że problem z zasięgiem powróci wiosną. Pomijam fakt, ze modem pobierający duży prąd z HUBA będzie się grzał ale to zimą zaleta :) .
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Akurat w mojej okolicy nie ma za dużo drzew.
Są za to bloki.
Z najbliższym mam prawie pełny sygnał (4 kreski na 5).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: matek451 »

Sygnał mierzymy w dBm, te kreski z MP nic nie mówią. W MP od Plusa jest opcja Diagnostykii tam zmierzysz siłę sygnału.
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Witam ponownie.
Odświeżę temat.
Na początek zaznaczam, że aktualnie nie mam żadnych problemów z zasięgiem LTE.
Kłopoty są z transferem pomiędzy routerem, a laptopem. Prędkość mierzona przez stronę www.wspeedtest.pl wynosi zazwyczaj 10 mbit/s, a czasami sięga 16-17 Mbit/s. Z kolei, jak połączę router z lapkiem kablem to prędkość wynosi 40 Mbit/s. Do routera wgrałem najnowsze oprogramowanie, kombinowałem z zabezpieczeniami przez WPA, jak i filtrowanie MAC ale to nie poprawiło sytuacji.
Mam laptopa Dell Inspiron 3521 z wifi w standardzie N, ale z reguły prędkość jaką osiąga wifi i jaką raportuje Windows wynosi 54 Mbit/s. Wgrywałem nowe sterowniki ze strony Della, ale też nie pomogło. Niestety nie mogę z poziomu lapka ustawić na sztywno tylko prędkości N (może ktoś wie jak), a oprogramowanie w routerze oferuje tylko tryb mieszany „bg”, albo „bgn”.
Co ciekawe jeszcze we wrześniu transfer poprzez wifi z routera sięgał 25 Mbit/s.
Zastanawiam się, czy to nie problem zbyt słabej mocy routera. Być może zmiana na inny, lepszy np. AirLive N450R da lepszy efekt.
Wolę jednak zapytać zanim wydam pieniądze.
Dla tych, którzy problemów szukać będą w zasięgu wklejam diagnostykę z Mobile Partnera.
Urządzenie
Nazwa urządzenia: E3276
Port aplikacji: COM6
Numer seryjny: A2FDWC9380600449
IMEI:
Wersja sprzętu: CH1E3276SM
Wersja firmware: 21.192.03.00.69
Wersja programu: 23.009.05.00.69

SIM/USIM
Własny numer(MSISDN): Nieznane
Wiadomości w SIM/USIM: 0/20
Kontakty w SIM/USIM: 10/250
Numer centrum wiadomości: +48601000310
Status kodu PIN: Gotowy

Stan sieci
Nazwa sieci: PLUS
RSSI: -63dBm (w miejscu gdzie stoi router wartość wynosi -59dBm)
ID komórki: AE02
Załącznik sieci PS: Dołączony

Ustawienia sieciowe
APN: internet
Tryb wyboru sieci: Automatyczny
Ostatnio zmieniony 2014-12-28, 10:56 przez reneyvan, łącznie zmieniany 1 raz.
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: joker77 »

Router 3420 to nie jest demon prędkości obsługuje standard N do 150 Mb/s, a ten twój laptop to jaką część standardu N obsługuje ?
Ile urządzeń masz podłączonych naraz, jaka jakość sygnału na tych urządzeniach?
reneyvan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-22, 18:27
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Modem Huawei E3276 LTE + Router Tp-Link MR3420 v2 -problem

Post autor: reneyvan »

Najczęściej do sieci mam podłączony tylko laptop.
Czasami (ale rzadko) dwa smartfony i jeden Ipad.
Program diagnostyczny od Della raportuje, że siła sygnału na laptopie waha się pomiędzy 85, a 89 %.
W routerze siła sygnału 100 %.
WIFI w laptopie to IEEE 802.11b/g/n 2,4 Ghz 300 Mbit/s.
Co ciekawe zmieniłem trochę ustawienia routera i jest lepiej.
Konkretnie przestawiłem szerokość kanału na 40 Mhz, a sam kanał na 11 (poprzednio było na kanale 3 z uwagi na ilość sieci w okolicy, które pracują na kanale 11).
Obecnie mam download 21 Mbit/s, a upload 16 Mbit/s.
Przy ściąganiu pliku prędkość sięga 2, 2 Mbit/s.
ODPOWIEDZ