Qualcomm Gobi 2000 + Dell Vostro 3300 + Aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
samiiii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-25, 19:29
Lokalizacja: opole

Qualcomm Gobi 2000 + Dell Vostro 3300 + Aero2

Post autor: samiiii »

Witam!
Chcę włożyć do laptopa Dell Vostro 3300 modem Gobi 2000 (wyjęty z Lenovo S10-3T gdzie działał bez problemu z Aero2).
Naczytałem się godzinami na różnych forach i próbowałem różnych metod, ale nie bardzo chce mi działać. Mianowicie chodzi mi o to, że po włożeniu do Della modemu mam w menadżerze urządzeń ten modem z wykrzyknikiem (problem w tym, że nie wiem jakiego sterownika użyć) próbowałem użyć tego z Lenovo, (niby ok zainstalował się i pojawił się w menadżerze w portach COM). Niestety program Top NetInfo pokazuje modem na porcie COM6 ale nie można zaznaczyć komunikacja AT, a tym samym nie da się utworzyć żadnego połączenia).
Dodam że w Dellu jest Windows 8.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc, lub chociaż jakieś wskazówki to będę niezmiernie wdzięczny.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Qualcomm Gobi 2000 + Dell Vostro 3300 + Aero2

Post autor: wibi »

Nie wiem czy dobrze odpowiem ale Dell i na pewno Lenovo stosują BIOSy blokujące urządzenia nie kompatybilne ze swoją marką. Ja w Lenovo chcąc zainstalować modem z Della musiałem "zmodyfikować" bios żeby mógł działać,sadze, że Dell ma to samo i praktycznie bez takiej modyfikacji nie uda się prawidłowo zainstalować modemu. Może Google pomoże?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Qualcomm Gobi 2000 + Dell Vostro 3300 + Aero2

Post autor: krystianb »

wibi pisze:sadze, że Dell ma to samo i praktycznie bez takiej modyfikacji nie uda się prawidłowo zainstalować modemu.
Źle sądzisz, dell nie stosuje żadnych blokad sprzętu firm trzecich. Problemem jest tylko i wyłącznie modem brandowany dla lenovo, który w zamiarze miał nie działać z innymi laptopami. Problemy mogą być 2:
1. Sterownik nie wykrywa kompa lenovo.
2. Problem w samym firmware modemu, lub samym sprzęcie: inna konfiguracja "wyłącznika"

Pierwszy problem najłatwiej zweryfikować poprzez uruchomienie linuxa, choćby ubuntu live, który powinien mieć wbudowane sterowniki, jak modem zadziała, to trzeba eksperymentować, ze sterownikami w windowsie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
heniutek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-03, 22:26

Re: Qualcomm Gobi 2000 + Dell Vostro 3300 + Aero2

Post autor: heniutek »

Przez moje ręce przeszły różnego rodzaju laptopy Dell i rzadko się takie problemy pojawiały. Jeżeli miały miejsce to przyczyną przede wszystkim były modemy innych firm. Ostatnio była taka sytuacja, jak do firmy kupiliśmy laptopy z spam, różne modele dla różnych działów. Mieliśmy kilka modemów z innych kompów i w części przypadków działała wszystko bez problemu a z częścią był problem, ale po stosowaniu różnego rodzaju podmianek modemów ustaliliśmy, które modemy nie nadają się do wykorzystania.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Qualcomm Gobi 2000 + Dell Vostro 3300 + Aero2

Post autor: matek451 »

Spamerze odkopałeś temat zeby zareklamować sklep i nawypisywałeś bzdur. Pora cię stąd usunąć.
ODPOWIEDZ